ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

فناوری ایران

توضیحات اسنپ درباره حذف گزینه «عجله دارم»: در تلاشیم تا کارکرد آن را ثابت کنیم

البته اسنپ عقیده دارد که این گزینه کاربردی است و قصد دارد که از طریق مذاکره، آن را بازگرداند.

مهدیه اسماعیلی
نوشته شده توسط مهدیه اسماعیلی | ۱۸ اسفند ۱۴۰۲ | ۰۹:۱۵

اسنپ با انتشار بیانیه‌ای، اعلام کرد که با وجود داشتن استدلال‌های حقوقی و تجاری در دفاع از گزینه «عجله دارم»، این خدمت را بنابر دستور مقامات ذی‌صلاح، از اپلیکیشن خود حذف کرده است. اسنپ با اشاره به اینکه عنوان «گران‌فروشی» تعریف قانونی دارد، تأکید کرد که با ایجاد شناخت و آگاهی کامل از ماهیت این گزینه، دیگر چنین نسبتی به آن داده نخواهد شد.

این مجموعه گزینه «عجله دارم» را کاربردی و به نفع کاربران مسافر و راننده دانست و اعلام کرد که در تلاش هستند تا از طریق مذاکرات، جلسات و گفت‌وگوها، کارکرد این گزینه را به دستگاه‌های مربوطه ثابت کنند.

بنابر ادعای اسنپ، درصد خیلی کمی از سفرهای این تاکسی اینترنتی با گزینه «عجله دارم» انجام می‌شده است: «این گزینه با توجه به نیاز و درخواست کاربران ایجاد شد تا کاربر مسافر در صورت تمایل در‌اِزای پرداخت اضافه، درخواست خود را سریع‌تر به سفر تبدیل کند.»

به گفته این تاکسی آنلاین، کاربر راننده متوجه نمی‌شد که کاربر مسافر گزینه «عجله دارم» را انتخاب کرده است: «تنها ویژگی متمایز این درخواست‌ها قیمت بالاتر سفر بود که انگیزه‌ بیشتری برای کاربران راننده ایجاد می‌کرد و موجب می‌شد که درخواست سفر زودتر پذیرفته شود.»

اسنپ بر این باور است که کاربر مسافر با انتخاب گزینه «عجله دارم» زمان پذیرش درخواست سفر خود را مدیریت می‌کرده. گفتنی است شب گذشته و درپی اخطارهای متعدد سازمان تعزیرات، اسنپ گزینه «عجله دارم» را از اپلیکیشن خود حذف کرد.

چند روز پیش، سازمان تعزیرات با تاکسی‌های اینترنتی اتمام حجت کرد. همچنین صحبت از احتمال پلمب آن‌ها مطرح شده بود؛ چرا که به باور مسئولان این سازمان، چنین گزینه‌ای مصداق گران‌فروشی است.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مجموع نظرات ثبت شده (1 مورد)
  • Mohammad Sadegh Manafi
    Mohammad Sadegh Manafi | ۱۹ اسفند ۱۴۰۲

    آقا من مسافر راضی نیستم واقعا از زبون کی دارید میگید به نفع مسافره؟

مطالب پیشنهادی