ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

فناوری ایران

هیئت تجدیدنظر شورای رقابت، اسنپ را از پرداخت خسارت معاف کرد

اسنپ اعتقاد دارد این رأی نشان می‌دهد که سازوکار اسنپ تأثیر مالی بر کسب‌وکار طرف دعوی نداشته است.

مجتبی آستانه
نوشته شده توسط مجتبی آستانه | ۲۴ مرداد ۱۴۰۲ | ۲۰:۴۹

اسنپ با انتشار رأی هیئت تجدیدنظر شورای رقابت در پرونده شکایت تپسی، اعلام کرد این مجموعه از پرداخت خسارت مادی معاف شده است. در رأی صادره صراحتاً تأیید شده که با توجه به میزان تأثیر عمل نامبرده، اسنپ مشمول پرداخت خسارت مادی نمی‌شود.

اسنپ با انتشار بیانیه‌ای، به شکایت تپسی از این شرکت در شورای رقابت اشاره و اعلام کرد در رأی تجدیدنظر این شورا صراحتاً تأیید شده است که با توجه به میزان تأثیر عمل یادشده، اسنپ مشمول پرداخت خسارت مادی نمی‌شود. به باور اسنپ، این رأی نشان می‌دهد که سازوکار آن‌ها تأثیر مالی بر کسب‌وکار طرف دعوی نداشته است و آن‌ها به‌دنبال ایجاد خسارت نبوده‌اند.

البته اسنپ تأیید رفتار ضدرقابتی از سوی هیئت تجدیدنظر را نپذیرفت و اعلام کرد ضمن احترام به رأی شورای رقابت، این حق را برای خود محفوظ می‌داند که اعتراض خود را به این بخش از رأی به دیوان عدالت اداری ببرد:

«با استناد به رأی تجدیدنظر و عدم تأیید پرداخت خسارت، مبرهن است که سند سیم‌کارت‌های مذکور به نام شرکت اسنپ بوده و در تحقیقات بازار مورد استفاده قرار گرفته است. اقدامات شرکت اسنپ در مسیر تحقیقات بازار کاملاً با رویکرد علمی و حرفه‌ای انجام شده و برای اهل فن روشن است که مرزبندی شفافی بین تحقیقات بازار و عمل ضد‌رقابتی وجود دارد.»

اسنپ شورای رقابت

اسنپ همچنین گفته است: «اتهام مطروحه در رابطه با تلاش برای جذب کاربران راننده یک تاکسی اینترنتی دیگر درحالی متوجه اسنپ شده که هیچ‌یک از کاربران راننده استخدام رسمی هیچ‌کدام از تاکسی‌های اینترنتی نیستند و برای فعالیت در ناوگان تمامی شرکت‌ها حق انتخاب وجود دارند. از آنجایی که اسنپ بیش از ۹۰ درصد سهم از بازار تاکسی‌های اینترنتی را به خود اختصاص داده است، تقریباً همه رانندگان تاکسی‌های اینترنتی عضو ناوگان این سامانه هستند و ادعای تلاش برای جذب رانندگان یک شرکت دیگر مستدل نیست. بالعکس، این موضوع یکی از دغدغه‌های شرکت اسنپ در بازار رقابتی است که خوشبختانه شورای محترم رقابت تیزبینانه نسبت به این مهم حساسیت به خرج می‌دهد.»

این شرکت همچنین در بیانیه‌اش تأکید کرده است که در طول 9 سال گذشته، تمرکز اسنپ بر پایبندی به قوانین و هموارکردن موانع پیش رو برای تمام تاکسی‌های اینترنتی بوده و از حواشی بازدارنده دوری کرده است: «اسنپ پیشرفت بازار را در گرو تصمیمات و رفتارهای رقابتی سالم می‌داند تا به‌این‌ترتیب فرصت رشد در اختیار تمام بازیگران فعال این حوزه قرار گیرد. امید که همگی فعالان اقتصاد دیجیتال بر این قول پایبند باشیم.»

تپسی ساعتی پیش با انتشار اطلاعیه‌ای در کدال، اعلام کرد هیئت تجدیدنظر شورای رقابت رویه ضدرقابتی اسنپ را تأیید کرده است.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مطالب پیشنهادی