ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

فناوری ایران

معاونت علمی خبر داد: قول مساعد ستاد کل نیروهای مسلح برای حل مشکل امریه کارشناسی دانش‌بنیان‌ها

اسدی‌فرد ابراز امیدواری کرد که مسئله امریه با مدرک کارشناسی برای فعالین دانش‌بنیان حل شود.

مجتبی آستانه
نوشته شده توسط مجتبی آستانه | ۱۸ مهر ۱۴۰۲ | ۱۶:۱۵

معاون توسعه شرکت‌های دانش‌بنیان معاونت علمی از قول مساعد ستاد کل نیروهای مسلح برای حل مشکل امریه کارشناسی دانش‌بنیان‌ها خبر داد.

«رضا اسدی‌فرد»، معاون توسعه شرکت‌های دانش‌بنیان معاونت علمی ریاست‌جمهوری، در گفت‌وگو با دیجیاتو اعلام کرد درحال رایزنی با ستاد کل نیروهای مسلح برای حل مشکل امریه سربازی دانش‌بنیان‌ها در مقطع کارشناسی هستند.

به گفته وی، لغو امریه تمامی دستگاه‌های اجرایی تصمیمی است که ستاد کل نیروهای مسلح دو هفته پیش آن را اعلام کرد. علت چنین تصمیمی نیز نیاز به نیروهای مسلح نیرو در بخش‌های مختلف، چه ستاد کل و چه نیروهای دیگر، عنوان شده است:

«با توجه به اینکه مثل قدیم تعداد نیروها زیاد نیست، تصمیم گرفته شد تا دیگر سهمیه کارشناسی برای امریه دستگاه‌های اجرایی که بخش دانش‌بنیان هم شامل آن می‌شود، اختصاص نیابد و فقط فارغ‌التحصیلان مقطع ارشد و دکترا بتوانند از این امریه استفاده کنند.»

آن‌طور که اسدی‌فرد به دیجیاتو گفت، معاونت علمی رئیس‌جمهور در زمان اعلام این ماجرا، با «محمد باقری»، رئیس کل ستاد نیروهای مسلح نامه‌نگاری و اعلام کرده است که این تصمیم برای شرکت‌های دانش‌بنیان بسیار مسئله‌ساز می‌شود: «بسیاری از بنیان‌گذاران و همکاران کلیدی این مراکز مدرک کارشناسی دارند و این تصمیم برایشان مشکل‌ساز می‌شود.»

پیگیری امریه کارشناسی دانش‌بنیان‌ها از اسدی‌فرد

معاون توسعه شرکت‌های دانش‌بنیان معاونت علمی در بخش دیگری از سخنان خود به قول مساعد ستاد کل نیروهای مسلح برای حل این مشکل اشاره کرد و گفت: «در حاشیه جلسه روز گذشته، سردار باقری قول مساعد دادند تا این محدودیت برای شرکت‌های دانش‌بنیان برداشته شود.»

به گفته وی، قرار است معاونت علمی ریاست‌جمهوری با معاون منابع انسانی ستاد کل نیروهای مسلح در روزهای آینده جلسه‌ای داشته باشد تا بتوانند این مسئله را حل کنند. اسدی‌فرد ابراز امیدواری کرد مسئله امریه با مدرک کارشناسی برای شرکت‌های دانش‌بنیان حل شود و متعاقباً خبر آن را اعلام خواهند کرد.

گفتنی است خبرگزاری فارس نیز به نقل از «موسی کمالی»، مشاور ستاد کل نیروهای مسلح، اعلام کرد باقری دستور داده است که موضوع امریه سربازی مقطع کارشناسی دانش‌بنیان‌ها با همکاری معاون علمی رئیس‌جمهور ظرف ده روز بررسی شود و مشکل را برطرف کنند.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مطالب پیشنهادی