ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

فناوری ایران

سازمان ثبت اسناد مکلف به صدور مجوز فعالیت پلتفرم‌های غیردولتی با اولویت معاملات املاک شد

سازمان ثبت اسناد و املاک کشور مکلف شد مجوز فعالیت پلتفرم‌های بخش غیردولتی با اولویت معاملات املاک را صادر کند.

تحریریه دیجیاتو
نوشته شده توسط تحریریه دیجیاتو | ۲۰ فروردین ۱۴۰۳ | ۱۹:۰۰

نمایندگان مجلس شورای اسلامی، سازمان ثبت اسناد و املاک کشور را مکلف به صدور مجوز فعالیت پلتفرم‌های بخش غیردولتی با اولویت معاملات املاک کردند.

به گزارش ایسنا، نمایندگان مجلس شورای اسلامی در جلسه علنی امروز خود، ایرادات شورای نگهبان در طرح کنترل و ساماندهی اجاره بهای املاک مسکونی را رفع کردند. براین‌اساس، متن زیر به انتهای ماده ۱۱ این طرح اضافه می‌شود:

«سازمان ثبت اسناد و املاک کشور مکلف است مجوز فعالیت سکو و یا پلتفرم‌های بخش غیردولتی با اولویت معاملات املاک را با رعایت قانون تسهیل صدور مجوزهای کسب‌وکار مصوب ۱۴۰۱/۲/۵ صادر نماید.»

براساس مصوبه مذکور، «سکوی موضوع این ماده باید دارای شناسنامه ملی اشخاص حقوقی باشد و سکوهای مذکور موظفند علاوه بر رعایت قوانین و مقررات مربوطه، هویت متعاملین و شهود در صورت وجود را به‌صورت الکترونیکی احراز کنند. بستر امن برای ارتباط صوتی و تصویری متعاملین و شهود در صورت وجود با یکدیگر را ایجاد کرده و به استعلام‌های مراجع ذی‌صلاح قضایی و اداری به‌صورت برخط پاسخ دهند. اجرای این قانون از جهت شرایط و ضوابط حاکم به‌خصوص لحظه فعالیت سکوها با رعایت قانون مدیریت داده‌ها و اطلاعات ملی انجام می‌شود.»

همچنین سازمان ثبت اسناد و املاک کشور مکلف است گزارش عملکرد اجرای این ماده، ازجمله پاسخ به استعلام‌ها و مجوزهای صادرشده را هر سه ماه یک بار به کمیسیون عمران و کمیسیون اصل ۹۰ قانون اساسی ارائه کند.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مطالب پیشنهادی