ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

فناوری ایران

سازمان بورس مدیران های‌وب را ۴۰۰ میلیون تومان جریمه کرد

علت این جریمه تضییع حقوق سهام‌داران خرد عنوان شده است.

مجتبی آستانه
نوشته شده توسط مجتبی آستانه | ۱۶ دی ۱۴۰۲ | ۱۰:۴۵

هیئت‌مدیره سازمان بورس، مدیران «های‌وب» را ۴۰۰ میلیون تومان جریمه نقدی کرد. علت این امر تضییع حقوق سهامداران خرد های‌وب عنوان شده است.

به گزارش دیجیاتو و به نقل از ایسنا، «امیرمهدی صبایی»، سخنگوی سازمان بورس و اوراق بهادار، اعلام کرد که با صدور رأی قطعی تخلف شرکت «های‌وب»، اسامی مدیران متخلف برای نخستین‌بار به‌صورت رسمی منتشر شده است.

به گفته وی، گزارش‌هایی درباره تخلف شرکت «داده‌گستر عصر نوین (های‌وب)» با دو موضوع «افشای اطلاعات غیرقابل اتکا درخصوص انتشار زمان‌بندی پرداخت سود نقدی به اشخاص حقیقی و حقوقی» و «عدم پرداخت سود سهام به سهامداران درخصوص سال مالی منتهی به ۲۹ اسفند ۱۴۰۰ ظرف مهلت قانونی» ارائه شد که پس از آن فرایند رسیدگی انضباطی به پرونده شرکت مذکور آغاز گردید.

هیئت‌مدیره سازمان بورس و اوراق بهادار نیز پس از بررسی کامل مدارک و مستندات پرونده شرکت های‌وب، رأی قطعی را صادر و مدیران شرکت اعم از مدیرعامل و اعضای هیئت‌مدیره را ۴۰۰ میلیون تومان جریمه نقدی کرد. فهرست اعضای هیئت‌مدیره و مدیرعامل های‌وب براساس آخرین گزارش رسمی منتشرشده از سوی این شرکت را می‌توانید در ادامه مشاهده کنید. براین‌اساس، جمع جریمه در نظر گرفته شده دو میلیارد تومان است.

بنابر اعلام صبایی، مطابق با مفاد «دستورالعمل اجرایی بند(چ) ماده ۳۶ قانون احکام دائمی برنامه‌های توسعه کشور درخصوص انتشار عملکرد مدیران اشخاص تحت نظارت سازمان بورس و اوراق بهادار»، آرای صادرشده درخصوص مدیران این شرکت در گروه مجازات‌های درجه یک بوده و باید در رده‌بندی رنگ مشکی در سامانه انتشار سوابق مدیران برای عموم منتشر شود.

او با اشاره به اینکه حقوق سهامداران خرد های‌وب در دریافت سود تضییع شده است، گفت سازمان بورس در جهت وظیفه ذاتی خود برای حمایت از سرمایه‌گذار خرد وارد عمل شده است و مجازات تعیین‌شده، سقف جریمه نقدی مقرر در بند (ب) ماده ۴ آیین‌نامه ماده ۱۴ قانون توسعه ابزارها و نهادهای مالی جدید است.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مطالب پیشنهادی