ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

فناوری ایران

گزارش یک‌ساله سرویس بین‌شهری تپسی متنشر شد: فعالیت در ۳۴ شهر کشور

طبق این گزارش، تردد بین دو شهر تهران و قم با فاصله زیاد به نسبت سایر مسیرها در صدر جدول قرار دارد.

پریسا سلامتی
نوشته شده توسط پریسا سلامتی | ۱۷ دی ۱۴۰۲ | ۱۴:۰۰

شرکت تپسی با گذشت بیش از یک سال از شروع به کار «سرویس بین‌شهری»، گزارشی از عملکرد این محصول به همراه نکات جالب توجه سالانه منتشر کرده است. سرویس بین‌شهری تپسی شهریورماه 1401 در دسترس کاربران قرار گرفت و امروز در 34 شهر کشور مشغول فعالیت است.

این سرویس در ابتدای شکل‌گیری تنها به مناطقی که تپسی مشغول ارائه خدمات درون‌شهری بود، محدود می‌شد، اما آخرین اطلاعات حکایت از گسترش این خدمات به سرتاسر کشور دارد. به‌این‌ترتیب کاربران می‌توانند برای سفر به استان‌های مجاور و همچنین مسافت‌های طولانی‌تر تا 500 کیلومتر از محصول بین‌شهری تپسی استفاده کنند.

از ابتدای شکل‌گیری این محصول که با اربعین سال 1401 هم‌زمان بود، تپسی رشدی 10 برابری را در تعداد سفرهای محصول جدیدش تجربه کرده است. این درحالی است که آغاز کمپین‌های این شرکت برای ترویج سرویس بین‌شهری از اردیبهشت‌ماه 1402 آغاز شد که درنتیجه آمار فروش در عرض 4 ماه رشدی مشابه 7 ماه قبل داشت.

بیشترین مسافرها بین قم و تهران جابه‌جا می‌شوند

آمار مسیرهای پرتردد سرویس بین‌شهری بخش دیگر این گزارش است. طبق این اطلاعات، تردد بین دو شهر تهران و قم با فاصله زیاد به نسبت سایر مسیرها در صدر جدول قرار دارد. به عبارت دیگر، آمار مسیرهای قم-تهران و تهران-قم با مجموع 26 درصد از حجم سفرهای تپسی بین‌شهری، از نیاز شهروندان قم به رفت‌و‌آمد بیشتر با تهران حکایت دارد. همچنین حضور مسیر مشهد-نیشابور در لیست مسیرهای پرتردد، در شرایطی که شهرهای تهران و کرج، دست‌کم مبدأ یا مقصد تمامی موارد لیست هستند، جالب توجه است.

کسب درآمد 181 میلیونی از تپسی

تپسی در گزارش خود آمارهایی از رکوردداران سفر در ناوگان بین‌شهری این شرکت منتشر کرده که در نوع خود جالب توجه است. در سمت مسافر، یک خانم با 100 سفر در مسیر کرج-قزوین رکورددار جابه‌جایی بین‌شهری بوده و در سمت مقابل، راننده‌ای با 122 سفر بین‌شهری در بازه یک‌ساله پرسفرترین سفیر این محصول لقب گرفته است. او درمجموع توانسته درآمدی 181 میلیون تومانی داشته باشد. اصفهان-تهران، شیراز-اصفهان و تهران-اصفهان جاده‌های موردعلاقه او از میان 17 مسیر ترددش بوده‌اند. 

مهران، جذاب‌ترین مقصد بین‌شهری در دورن اربعین

این گزارش علاوه بر داده‌های آماری از شهرهای مختلف، به‌طور ویژه رفتار کاربران در دوران اربعین (1 تا 15 شهریورماه) را نیز مورد مطالعه قرار داده است. دلیل این اقدام افزایش درخواست سفر به مرزهای زیارتی در این بازه زمانی و جذابیت مقاصد محبوب آن‌ها عنوان شده است.

طبق پیش‌بینی‌ها، سفر از تهران به مرزهای غربی کشور به مناسبت اربعین، با فاصله بیشتر از سایر شهرهای کشور بوده است. در این آمار، کرج، اصفهان، شیراز و کرمانشاه در رتبه‌های بعدی قرار دارند. نکته جالب دیگر در این بین، جذابیت مرزها یا استان‌های غربی کشور برای زائرین است؛ جایی که با درنگ بیشتر در این قبیل سفرها، شاهد جذابیت مرز مهران به نسبت سایر مقاصد در این دوران هستیم.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مطالب پیشنهادی