ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

فناوری ایران

بزرگ‌ترین سهام‌دار تپسی، کل سهم خود را فروخت؛ واگذاری 27.5 درصد دیگر از سهام تپسی

طبق پیش شرط تعیین شده از سوی فروشندگان سهام تپسی، مالک جدید 69 درصد از سهام این شرکت را خرید.

مجتبی آستانه
نوشته شده توسط مجتبی آستانه | ۱۶ بهمن ۱۴۰۲ | ۱۰:۱۹

در دومین روز از معامله بلوکی سهام تپسی، 27.5 درصد از سهام این تاکسی اینترنتی فروخته شد تا درمجموع 69 درصد سهام تپسی به مالک جدید منتقل شود.

شرکت «خورشید سان» که با مالکیت 24.62 درصدی، بزرگ‌ترین سهام‌دار تپسی به‌حساب می‌آمد، تمامی سهم خود در این شرکت را به قیمت 566 میلیارد تومان فروخت. یک فرد حقیقی از سهام‌داران این تاکسی آنلاین نیز امروز 2.95 درصد از سهام خود – معادل 68 میلیارد تومان – را فروخت.

فروش سهام تپسی

با انجام معامله بلوکی امروز، دو شرکت حقوقی و چهار فرد حقیقی از جمع سهام‌داران تپسی خارج شدند؛ اگرچه نام افراد حقیقی اعلام نشده است، اما با توجه به میزان سهام واگذارشده و گزارش‌های تپسی در کدال می‌توان نام آن‌ها را حدس زد.

یکی از نکات قابل‌توجه درباره این معاملات، فروش سهام به قیمتی بالاتر از قیمت فعلی سهم است. از ابتدای هفته سهام تپسی روی تابلوی بورس حوالی 750 تومان معامله می‌شود، اما دو شرکت حقوقی «خورشید سان» و «راستین ارزش سپهر» سهام خود را به قیمتی بالاتر از 900 تومان واگذار کرده‌اند.

یک خریدار حقوقی که حدس‌وگمان‌های بسیاری درباره نام آن وجود دارد، اکنون مالکیت 69 درصد سهام تپسی را در اختیار گرفته است. به‌زودی نام خریدار جدید تپسی به‌صورت رسمی اعلام خواهد شد.

لازم به ذکر است پیش‌شرط واگذاری بلوک سهام تپسی این بود که تنها پیشنهاد متقاضیانی موردتأیید فروشندگان باشد که متقاضی خرید 69 درصد سهام این شرکت هستند.

با واگذاری 70 درصد سهام تپسی به مالک جدید، سؤالات بسیاری در اذهان عمومی و فعالین اکوسیستم استارتاپی شکل گرفته است که بایستی به آن‌ها پاسخ داده شود.

اینکه چرا مدیران تپسی یک سال پس از عرضه اولیه سهام در بورس، تصمیم به فروش مجدد و البته تمام سهام خود گرفته‌اند؟ آیا چهار فرد حقیقی که به‌ترتیب 264 میلیارد تومان، 147 میلیارد تومان، 110 میلیارد تومان و 68 میلیارد تومان از این معامله تأمین مالی داشتند، قرار است مجدداً این پول را به اکوسیستم تزریق کنند؟ و… .

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مطالب پیشنهادی