ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

فناوری ایران

توسن‌تکنو از اولین کارت‌خوان دانش‌بنیان کشور رونمایی کرد

این تیم با توسعه سیستم‌عامل بومی اندروید با نام TECHNO OS، دی‌ ماه ۱‍۴۰۲ موفق به دریافت نشان دانش‌بنیان نوآور شد.

آرش پارساپور
نوشته شده توسط آرش پارساپور | ۱۸ بهمن ۱۴۰۲ | ۱۲:۰۶

نشست خبری شرکت «توسعه فن‌افزار توسن» با نشان تجاری «توسن‌تکنو»، سه‌شنبه ۱۷ بهمن ۱۴۰۲ با حضور مدیرعامل این شرکت در سایت تولید شهرک صنعتی کاسپین قزوین برگزار شد. این نشست با موضوع دانش‌بنیان‌شدن توسن‌تکنو در تولید راهکارهای سخت‌افزاری و نرم‌افزاری صنعت پرداخت الکترونیکی و رونمایی از اولین کارت‌خوان دانش‌بنیان کشور که توسط توسن‌تکنو تولید می‌شود؛ برگزار شد.

نشست خبری توسن‌تکنو با حضور محمد مظاهری، مدیرعامل و مدیران ارشد توسن‌تکنو برگزار شد. در این نشست دریافت گواهی دانش‌بنیان توسن‌تکنو در تولید راهکارهای سخت‌افزاری و نرم‌افزاری صنعت پرداخت الکترونیک اعلام و از اولین کارت‌خوان دانش‌بنیان تولیدی کشور با نام TECHNO M500‌ رونمایی شد.

تیم تحقیق و توسعه توسن‌تکنو با تسلط بر فرآیند تولید محصولات، طراحی سخت‌افزاری بُردها و همچنین توسعه سیستم‌عامل بومی اندروید با نام TECHNO OS، دی‌ ماه ۱‍۴۰۲ موفق به دریافت نشان دانش‌بنیان نوآور برای تولید کارت‌خوان TECHNO M500 از معاونت علمی، فناوری و اقتصاد دانش‌بنیان ریاست‌جمهوری شد. این دستاورد داخلی که تولید آن باعث صرفه‌جویی در مصارف ارزی است، از طریق به‌کارگیری TECHSTORE سامانه مدیریت پایانه‌های پرداخت الکترونیک، باعث کاهش هزینه‌های عملیاتی شرکت‌های ارائه‌دهنده خدمات پرداخت الکترونیک شده است. این محصول همچنین بدون داشتن نمونه خارجی، باعث ورود توسن‌تکنو به زنجیره تأمین جهانی شده و زمینه را برای ورود این شرکت به صادرات محصول هموار کرده است.

محمد مظاهری در این نشست به موانع پیش‌روی شرکت‌های دانش‌بنیان بخش خصوصی اشاره کرد و گفت: «با توجه به اهمیت ویژه خودکفایی ملی که ضمن تولید محصولِ شرکت‌های دانش‌بنیان برای کشور به ارمغان می‌آید، امید داریم تخصیص ارز به این شرکت‌ها با سهولت بیشتری صورت گیرد.» وی همچنین مزایای استفاده از سامانه مدیریت پایانه‌های پرداخت الکترونیک توسط شرکت‌های PSP را خاطرنشان کرد و افزود: «مرور صورت‌های مالی PSPها مبین این مطلب است که بخش زیادی از هزینه‌ آن‌ها مربوط به هزینه‌های عملیاتی است و استفاده از سامانه‌های مدیریت کارت‌خوان می‌تواند این هزینه را تا ۳۰ درصد کاهش دهد.»

توسن‌تکنو، با بیش از یک دهه سابقه در ارائه و تولید راهکارهای مالی و همچنین عرضه بیش از یک میلیون و ۵۰۰ هزار پایانه پرداخت الکترونیک و ۳۵۰ هزار کارت‌خوان اندرویدی، در حال حاضر بزرگترین تولیدکننده پایانه‌های پرداخت در کشور است. این شرکت با دریافت گواهی دانش‌بنیان برای تولید کارت‌خوان‌های پرداخت الکترونیک، هم‌اکنون در کلیه کسب‌وکارهای خود دارای نشان دانش‌بنیان شده است.

درباره شرکت توسن‌تکنو

شرکت سهامی عام «توسعه فن‌افزار توسن» با نشان تجاری «توسن‌تکنو» و نماد «فن‌افزار» در فرابورس، در حوزه‌هایی نظیر راهکارهای پرداخت الکترونیک هوشمند، راهکارهای بانکداری دیجیتال و تحول شعبه، راهکارهای جامع و یکپارچه فروشگاهی شاپ، شبکه امن و مستقل ماشین‌های بانکی مانی‌تک، خدمات نگهداری و تعمیرات پوینت و راهکارهای هوش مصنوعی آرتین ارائه خدمات می‌کند. این شرکت به‌عنوان بزرگ‌ترین تولیدکننده دانش‌بنیان پایانه‌های پرداخت الکترونیک و ماشین‌های بانکی کشور، تجربه همکاری با بیش از ۱۶ بانک و ۲۰ شرکت ارائه‌دهنده خدمات پرداخت الکترونیک کشور را در کارنامه خود دارد.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مطالب پیشنهادی