ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

فناوری ایران

مدیرعامل همراه اول: با تعرفه‌های فعلی نمی‌توان سرمایه‌گذاری گسترده‌ای انجام داد

به گفته اخوان اپراتورها متقاضی تعریف بسته‌های جدید هستند.

آرش پارساپور
نوشته شده توسط آرش پارساپور | ۴ دی ۱۴۰۲ | ۰۹:۰۱

مدیرعامل همراه اول معتقد است برای افزایش کیفیت در خدماتی که به مردم عرضه می‌شود، اپراتورها خواستار اصلاح قیمت‌ها هستند.

مهدی اخوان بهابادی، مدیرعامل همراه اول در پاسخ به دیجیاتو در خصوص افزایش نارضایتی‌هایی که ممکن است از سوی مردم پیش بیاید گفت: «در حال حاضر ما در این وهله بین گزینه خوب و خوب‌تر در حال تصمیم‌گیری نیستیم و اگر این اتفاق نیفتد، نارضایتی‌ها بیش‌تر هم خواهد شد. عدم سرمایه‌گذاری جدید، مشکلات جدی را در این راستا به وجود آورده است. دنیا تا چند سال آینده از اینترنت 5G عبور می‌کند ، در حالی که در ایران، در حال صحبت در مورد پایلوت هستیم و اپراتورها با درآمد فعلی خود، نمی‌توانند سرمایه‌گذاری گسترده‌ای انجام دهند.»

او تأکید کرد: « چیزی که الان قابل توجه است، تغییر در بسته است، نه در نرخ و تعرفه. اپراتورها متقاضی هستند که بسته‌های جدیدی را تعریف کنند و تأییدیه سازمان تنظیم مقررات را برای اعمال این بسته‌ها بگیرند. این بسته‌ها می‌توانند لزوماً مثل بسته‌های قبلی نباشند و از نظر حجم و زمان متفاوت باشند.»

مدیرعامل همراه اول در خصوص مبنای اصلاح قیمت‌ها تشریح کرد:

«اپراتور‌های موبایل کشور در حال حاضر با مشکلات بسیاری مواجه هستند و برای توسعه شبکه و ارائه خدمات بهتر به مشترکین، نیاز به سرمایه‌گذاری دارند. مصوبه‌ای در شورای رقابت چند هفته پیش ابلاغ شد که اپراتورها بسته هایی را با حجم‌های بالاتر تعریف کنند که طبیعتا شرایط قیمت‌گذاری آن‌ها بستگی به حجم و زمانی است که عرضه می‌کنند. بحث قیمت و تعرفه چندین سال است که مطرح و قابل توجه است. در پنج شش سال گذشته، هر کالا یا خدماتی که ارائه شد همراه با درصد بالایی از تورم بود. در حالی که حوزه ICT که جزو معدود حوزه‌هایی بود که این اتفاق در آن رخ نداد و متناسب با نرخ تورم کشور این افزایش هزینه را در ارائه خدمات نداشت. این مسئله به ظاهر خوشحال کننده است، اما نتیجه این اتفاق، عدم سرمایه‌گذاری به موقع در زمینه توسعه شبکه و عدم ارائه کیفیت بالای خدمات به مشترکین بوده است.»

به باور مدیرعامل همراه اول، خصوصی‌سازی در این زمینه اتفاق افتاده ولی تعرفه‌ها را دولت انتخاب می‌کند.

اخوان گفت: «در حال حاضر، اگر کسی بسته‌های اپراتور‌های موبایل را خریداری نکند، همان نرخ را بابت مصرف آزاد اینترنت کشور پرداخت می‌کند. نکته قابل توجه این است که اپراتورهای موبایل مجاز بودند که با رعایت سقف تعرفه، بسته‌هایی با نرخ پایین‌تر به مشترکین خود ارائه دهند. دلیل منطقی این کار این بود که مشترکین مقدار قابل توجهی دیتا را در بازه زمانی خاص خریداری می‌کردند که اپراتورها در این راستا به عنوان تخفیف در نرخ مصوب می‌دادند و با نرخ پایین‌تر عرضه می‌کردند. با مشاهده بسته‌های متفاوتی که در درگاه فروش اپراتورها قرار دارد و با مقایسه قیمت و حجم و زمان بسته و گیگابایت، می‌توانیم به وسعت آن پی می‌بریم.»

مدیرعامل همراه اول در پاسخ به دیجیاتو در خصوص اعمال تغییرات و به‌روزرسانی‌ها بیان کرد: «ما در این وهله اختیاری نداریم و تنها می‌توانیم متقاضی باشیم. تصمیم نهایی از سوی وزارت ارتباطات و سازمان تنظیم مقررات اعلام می‌شود و زمانی که تصمیم‌گیران به این نتیجه برسند، تغییرات لازم صورت می‌گیرد.»

«مهدی اخوان بهابادی» در مورد تسهیلات جدیدی که از سوی اپراتورها عرضه خواهد شد نیز گفت: «در خصوص ایجاد زیرساخت‌های لازم، بستگی به تعرفه‌های اعلام شده و هزینه‌هایی که تحمیل می‌شود دارد. در حال حاضر درخواست اصلاح قیمت اپراتورها، شامل بسته‌های زیر دو‌ گیگ‌ نمی‌شود. همچنین مذاکراتی با دوستان در وزارت ارتباطات انجام شده که در کنار این به روزرسانی، یک‌سری خدمات خاص به مشترکین با تصمیم وزارت ارتباطات ارائه شود و البته ما در این موقعیت، تصمیم‌گیرنده نیستیم.»

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مطالب پیشنهادی