ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

فناوری ایران

وزیر ارتباطات: زیست در فضا پس از ۱۱ سال احیا شد

به گفته او هفته گذشته کپسول زیستی جدید کشور آزمایش شد و تست‌های زیرمداری آن نیز با یک پرتابگر جدید انجام شد.

مهدیه اسماعیلی
نوشته شده توسط مهدیه اسماعیلی | ۲۲ آذر ۱۴۰۲ | ۱۲:۱۱

وزیر ارتباطات اعلام کرد که باتوجه به آزمایش کپسول زیستی بومی کشور، زیست در فضا پس از ۱۱ سال احیا شد.

«عیسی زارع‌پور»، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در حاشیه جلسه هیئت دولت در جمع خبرنگاران گفت:«هفته گذشته کپسول زیستی جدید کشور آزمایش شد و تست‌های زیرمداری آن نیز با یک پرتابگر جدید انجام شد و زیست در فضا پس از ۱۱ سال احیا شد. از سال ۹۱ این مسیر پرشتاب دنبال خواهد شد.»

زارع پور در گذشته نیز از تست کپسول‌های زیستی و اعزام فضانورد ایرانی به فضا ظرف پنج سال آینده خبر داده بود. او اعلام کرده بود «تست‌های اولیه کپسول زیستی به‌زودی انجام می‌شود تا در یک افق ۵ ساله، بتوانیم فضانورد ایرانی در فضا داشته باشیم».

موضوع دیگری که وزیر ارتباطات در حیاط دولت به آن اشاره کرد، مسئله فیبر نوری بود. او در این باره اعلام کرد: «از ابتدای دولت تاکنون بیش از پنج هزار و ۶۰۰ روستای جدید به شبکه متصل شدند که می‌شود گفت این عدد معادل چهار سال گذشته است. تا پایان سال نیز تمام روستاهای بالای بیست میلیون خانوار کشور به اینترنت متصل خواهند شد. این اتفاقی است که منجر به آبادانی روستاها و انگیزه برای مهاجرت معکوس خواهد شد.»

او درباره پروژه فیبر نوری منازل و کسب‌وکارها نیز با اشاه به اینکه این کاربا قوت درحال پیشروی است، توضیح داد: «تاکنون در بیش از صد شهر کار تمام شده است. نزدیک به چهار میلیون و ۷۰۰ هزار خانوار نیز تحت پوشش قرار گرفته‌اند. انشالله تا آخر این ماه به پنج میلیون و تا پایان سال به ۸ میلیون خانوار تحت پوشش خواهیم رسید.»

به گفته وزیر ارتباطات، سرعت‌هایی که با این فناوری به مردم تقدیم می‌شود نیز سرعت‌های چندصد مگابیت بر ثانیه‌ای است. در سفر قبلی رئیس جمهوری به استان البرز هم این طرح را در شهرستان چهارباغ افتتاح کردیم.ما در تلاشیم تا پایان دولت این امکان را برای مردم در شهرها فراهم کنیم.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مطالب پیشنهادی