ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

فناوری ایران

مرکز نوآوری زرین‌پال با نام زی‌تک آغاز به فعالیت کرد

غیرفیزیکی بودن این مرکز نوآوری باعث می‌شود تا تیم‌های واقع در شهرستان‌ها بتوانند از خدمات زرین‌پال بهره‌مند شوند و تمرکز از تهران از بین برود.

آرش پارساپور
نوشته شده توسط آرش پارساپور | ۲۶ تیر ۱۴۰۲ | ۱۲:۵۲

زرین‌پال با معرفی و رونمایی از مرکز نوآوری زرین با نام «زی‌تِک»، با هدف رویش و حمایت از طرح‌های خلاقانه و دانش‌محور و با شعار سرمایه گذاری در نسل بعدی استارت‌آپ‌ها و کارآفرینان، مسیر توانمندسازی استارتاپ‌ها توسط تیم خود را آغاز کرد.

سرمایه‌گذاری زی‌تک با تمرکز بر حوزه‌هایی چون فینتک، سیستم‌های ابری، تجارت الکترونیک، هوش مصنوعی و بلاک‌چین در حال انجام است. علاقه‌مندان به حضور در چرخه‌های سرمایه‌گذاری زی‌تک می‌توانند به سایت زی‌تِک به آدرس http://zarintech.com مراجعه کنند. در حال حاضر شش استارتاپ در زی‌تک در حال فعالیت هستند و یک استارتاپ دیگر در حال سپری کردن مراحل نهایی برای پیوستن به زی‌تک است. استارتاپ‌های زرین اکسپرس، نئو زرین، زرین کراود، زرین لند و آکادمی زرین برخی از همین پورتفولیو هستند.

«مصطفی امیری» مدیرعامل زرین‌پال با اشاره به ضرورت پویای در فضای اکوسیستم استارتاپی و توانمندسازی تیم‌های جوان استارتاپی گفت: «در دوره‌ای هستیم که انگیزه دادن و امید دادن به جوان‌ها ممکن است فقط حرف به نظر برسد، تلاش داریم به واسطه زی‌تک، حرف‌های را تبدیل به فضای مناسب رشد و توانمند شدن تیم‌های جوان استارتاپی کنیم.»

«مرتضی دانش» مدیرعامل زی‌تِک در صحبت‌های خودش به صورت مستقیم از درد و رنجی که در این سال‌ها گریبانگیر فضای تکنولوژی ایران شده است، گفت و به مهاجرت مدیران و نخبگان صنعت تکنولوژی ایران اشاره کرد. دانش با اشاره به اینکه در این سال‌ها تلاش‌های زیادی برای احیای امید و اثربخشی در تیم‌های جوان استارتاپی داشته است، گفت: «زی‌تک آخرین تلاش من در این مسیر است و رسالتی که برای خودم تعریف کرده‌ام و امیدوارم که بتوانم در این مسیر به اهداف خود برسم و اگر موانع خارجی همانند اتفاقات اخیر تکرار شود من را برای پیوستن به جمع دوستان خوبم که امروز از ایران رفته‌اند، نزدیک و نزدیک‌تر خواهد کرد.»

در بخش پایانی و پرسش و پاسخ با خبرنگاران، موضوع اصلی حول محل فعالیت زی‌تک بود، اینکه آیا متمرکز نبودن تیم‌ها در یک مکان مشخص به صورت حضوری آیا پاسخگوی نیازهای تیم‌های فعال در زی‌تک است یا خیر؟ مرتضی دانش مدیرعامل زی‌تک در پاسخ به این پرسش دیجیاتو گفت با اشاره به بنچ‌مارک‌های جهانی صورت گرفته و مدلی که تا امروز با تیم‌های حاضر و فعال در زی‌تک پیاده‌سازی شده است، تمام نیازهای تیم‌های فعال در زی‌تک پوشش داده شده و است و ظرفیت بزرگی برای تیم‌ها و افرادی فراهم شده است که در تهران ساکن نیستند. همچنین که به زودی برای استقرار تیم‌ها به صورت حضوری، دفتر زی‌تک نیز افتتاح می‌شود. مصطفی امیری نیز به دیجیاتو اعلام کرد غیرفیزیکی بودن این مرکز نوآوری باعث می‌شود تا تیم‌های واقع در شهرستان‌ها بتوانند از خدمات آن‌ها بهره‌مند شوند و تمرکز از تهران از بین برود.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مطالب پیشنهادی