ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

مک بوک ایر M2
لپ تاپ

اپل احتمالاً برای رقابت با کروم‌بوک‌ها، مک‌بوک‌های ارزان‌قیمت روانه بازار می‌کند

مک‌بوک‌های ارزان‌قیمت اپل احتمالاً در نیمه دوم 2024 و با بدنه‌ای فلزی از راه می‌رسند.

محمد قریشی
نوشته شده توسط محمد قریشی | ۱۴ شهریور ۱۴۰۲ | ۱۵:۰۰

طبق گزارش جدیدی از تایوان، اپل مشغول توسعه مک‌بوک‌های ارزان‌قیمت برای رقابت با کروم‌بوک‌ها در حوزه آموزش است. این مک‌بوک‌ها احتمالاً در نیمه دوم سال آینده میلادی از راه می‌رسند.

به گزارش دیجی‌تایمز، اپل احتمالاً سری جدیدی از مک‌بوک‌ها را معرفی می‌کند که با مک‌بوک ایر و مک‌بوک پرو تفاوت دارد. بدنه این مک‌بوک‌ها همچنان فلزی خواهد بود، بااین‌حال اپل به سراغ مواد متفاوتی می‌رود و همچنین هزینه قطعات مکانیکی آن پایین‌تر خواهد بود.

ورود اپل به بازار کروم‌بوک‌ها

این مک‌بوک‌ها احتمالاً در نیمه دوم سال آینده میلادی از راه می‌رسند. ظاهراً زنجیره تأمین اپل مانند Quanta Computer و فاکسکان درحال‌حاضر فعالیت چندانی ندارند و به همین دلیل احتمال معرفی مک‌بوک‌های ارزان‌قیمت در نیمه اول 2024 پایین است.

در سال 2019، بیش از 13.9 میلیون کروم‌بوک در سراسر جهان فروخته شدند که این آمار در سال‌های 2020 و 2021، به 30.4 و 33.5 میلیون دستگاه افزایش یافت. دلیل این افزایش فروش به همه‌گیری کرونا مربوط است. با شیوع کرونا، اکثر جمعیت جهان خانه‌نشین شد و درنتیجه افراد برای انجام کارهای خود به اینترنت و دستگاه‌های دیجیتال نیاز پیدا کردند.

پس از پایان قرنطینه ناشی از کووید-19، فروش کروم‌بوک‌ها روند کاهشی به خود گرفت؛ بااین‌حال، فروش آن‌ها همچنان بسیار بالاتر از قبل از شیوع کرونا است. در سال‌های اخیر مؤسسات آموزشی زیادی به سراغ کروم‌بوک‌ها رفته‌اند، این درحالی است که در همین بازه زمانی، آیپدها نتوانسته‌اند عملکرد مناسبی در این بخش از خود نشان دهند. بنابراین شاید عرضه مک‌بوک‌های ارزان‌قیمت بتواند این عقب‌افتادگی را جبران کند.

درنهایت باید بگوییم که برای اولین‌بار شاهد انتشار شایعه‌ای درباره سری جدیدی از مک‌بوک‌ها با قیمت پایین‌تر نسبت به مدل‌های کنونی هستیم. بنابراین نمی‌توان چندان به آن اعتماد کرد و باید منتظر انتشار گزارش‌های مشابه از سوی منابع دیگر بمانیم.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مطالب پیشنهادی