ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

آیفون 15 پرو
موبایل

کارگردان ژاپنی با دوبین آیفون 15 پرو یک فیلم کوتاه ساخت [تماشا کنید]

«تاکاشی میکه»، کارگردان ژاپنی فیلم‌هایی از جمله «13 آدمکش» (13 Assassins) یک فیلم کوتاه با دوربین‌های آیفون 15 پرو ساخته است. اپل ضمن انتشار این فیلم کوتاه در کانال یوتیوب خود، ویدیویی از روند ساخت ...

جواد تاجی
نوشته شده توسط جواد تاجی | ۱۷ اسفند ۱۴۰۲ | ۲۲:۰۰

«تاکاشی میکه»، کارگردان ژاپنی فیلم‌هایی از جمله «13 آدمکش» (13 Assassins) یک فیلم کوتاه با دوربین‌های آیفون 15 پرو ساخته است. اپل ضمن انتشار این فیلم کوتاه در کانال یوتیوب خود، ویدیویی از روند ساخت آن نیز به اشتراک گذاشته است.

فیلم کوتاه 19 دقیقه‌ای ساخته‌شده با آیفون 15 پرو، Midnight نام دارد و داستان یک مانگا را روایت می‌کند. در این فیلم شاهد یک راننده تاکسی مرموز هستیم که در حال کمک کردن به زنی است که توسط چند آدمکش تعقیب می‌شود.

همانطور کاملاً مشخص است، هدف اپل از انجام این پروژه نمایش قابلیت‌های آیفون 1‌5 پرو در زمینه فیلمبرداری است و طبق فیلم منتشر شده، باید گفت که پرچمدار جدید کوپرتینویی‌ها به‌خوبی از کار خود برآمده است. نکته جالب دیگر اینکه برای برخی از جلوه‌های بصری فیلم نیز از سنسور LiDAR آیفون‌ 15‌ پرو کمک گرفته شده است.

مراحل ساخت فیلم کوتاه با آیفون 15 پرو

میکه در ویدیو مربوط به ساخت این فیلم کوتاه درباره تجربه خود می‌گوید:

«همانطور که مشغول فیلمبرداری بودیم، طبیعتاً خودم را به چالش کشیدم تا به این فکر کنم که چگونه می‌توانیم یک اثر منحصر به فرد برای آیفون بسازیم، اثری فراتر از رویکرد معمول یک فیلم. واقعاً به این موضوع پی بردم که آیفون قدرت انجام کارهایی را دارد که یک دوربین فیلمبرداری معمولی نمی‌تواند انجام دهد.»

کارگردان ژاپنی همچنین از ویژگی Action Mode آیفون تعریف کرده است. میکه توضیح می‌دهد که با کمک این ویژگی موفق‌شده تا حالات چهره سوژه‌ها را در یک صحنه به‌شدت پویا، به‌طور دقیق نمایش دهد. او در ادامه گفت:

«امیدوارم ویژگی‌های تغییردهنده‌ای مانند این که با تجهیزات عکاسی معمولی غیرممکن هستند، بیشتر و بیشتر اضافه شود و تفکر متعارف فیلمسازان را از بین ببرد.»

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مطالب پیشنهادی