ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

آیفون آیپد
موبایل

آیفون‌ها و آیپدهای 2024 اپل از چه تراشه‌هایی استفاده خواهند کرد؟

در گزارشی تازه فهرستی طولانی از محصولات اپل فاش شده است که نشان می‌دهد کدام دستگاه‌ها از کدام تراشه‌ها استفاده می‌کنند.

ایمان صاحبی
نوشته شده توسط ایمان صاحبی | ۱۲ اسفند ۱۴۰۲ | ۱۴:۳۰

در گزارشی تازه، فهرستی از دستگاه‌های جدید اپل و تراشه‌هایی که در این محصولات استفاده خواهد شد، افشا شده است. این فهرست نشان می‌دهد که کوپرتینویی‌ها مشغول کار روی کدام تراشه‌ها و دستگاه‌ها هستند.

به‌گزارش مک‌رومرز، یک منبع آگاه که هویت آن ناشناخته نگه داشته شده، اما ظاهراً در گذشته سابقه خوبی در افشای اطلاعات داشته است، فهرست تراشه‌های آتی اپل و دستگاه‌های استفاده‌کننده از آن‌ها را فاش کرده است.

فهرست تراشه‌های محصولات 2024 اپل فاش شد

براساس این فهرست، آیپد نسل یازدهم دوباره از تراشه A14 بایونیک، آیپد مینی نسل هفتم از تراشه A17 یا یکی از انواع A17 نظیر مدل A17 پرو، و آیپد ایر نسل ششم مشابه آیپد پرو از تراشه M2 استفاده خواهد کرد. آیپد پرو OLED نیز احتمالاً به تراشه M3 مجهز می‌شود تا قدرت بیشتری داشته باشد.

از سوی دیگر چهار مدل بعدی آیفون هم ارتقا پیدا خواهند کرد، اما این منبع مدعی است که هر چهار مدل به یک پردازنده مجهز می‌شوند. این تراشه احتمالاً A18 خواهد بود. بنابراین برخلاف سال‌های اخیر، هر چهار گوشی یک پردازنده خواهند داشت اما گفته شده که مدل‌های پرو به تمام قدرت پردازنده‌ها دسترسی پیدا می‌کنند، درحالی که نسخه‌های استاندارد با تراشه‌های محدودتری روبه‌رو می‌شوند که احتمالاً هسته‌های ضعیف‌تری خواهند داشت.

در سال‌های اخیر انتقادات زیادی به اپل وارد شده بود که چرا از تراشه سال گذشته مدل‌های پرو در مدل‌های استاندارد استفاده می‌کند. عده‌ای باور داشتند که این رویکرد ارزش خرید مدل‌های استاندارد را پایین می‌آورد. بااین‌حال، بسیاری از تراشه‌های پرچمدار امروزی موبایل قدرت بسیار بالایی دارند و این قدرت در واقع حتی از نیاز بسیاری از کاربران نیز فراتر می‌رود.

هفته گذشته در گزارشی فهرست آیفون‌هایی که احتمالاً به‌روزرسانی iOS 18 را دریافت خواهند کرد، منتشر شده بود. با توجه به آن گزارش بسیاری از آیفون‌های سال‌های اخیر تا مدل آیفون XS به این آپدیت دسترسی پیدا می‌کنند. البته اپل هنوز این اطلاعات را تأیید نکرده است.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مطالب پیشنهادی