ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

مودم 5G اپل
موبایل

قرارداد بین اپل و کوالکام برای مودم‌های 5G آیفون تا 2027 تمدید شد

این خبر توسط «کریستیانو آمون»، مدیرعامل کوالکام در جلسه مالی این شرکت اعلام شده است.

جواد تاجی
نوشته شده توسط جواد تاجی | ۱۲ بهمن ۱۴۰۲ | ۱۴:۰۰

اپل در سال جاری گفته‌بود که قرارداد خود با کوالکام برای استفاده از مودم های 5G این شرکت را تا سال 2026 تمدید می‌کند. حالا در گزارش جدیدی گفته‌شده که غول کوپرتینویی قصد دارد حداقل تا سال 2027 به استفاده از مودم‌های کوالکام در آیفون ادامه دهد.

براساس گزارش CNBC، این خبر توسط «کریستیانو آمون»، مدیرعامل کوالکام در جریان جلسه مالی این شرکت اعلام شده است. به گفته آمون، کوالکام تا مارس 2027 به عرضه مودم‌های 5G آیفون ادامه خواهد داد، در حالی که پیش از این قرارداد دو غول فناوری تا سال 2026 تمدید شده بود. مدیرعامل کوالکام همچنین گفت که از رابطه این شرکت با اپل بسیار خوشحال است.

نتایج مالی اعلام‌شده از سوی کوالکام برای فصل پایانی سال 2024 به شرح زیر است:

  • سود هر سهم: 2.75 دلار در مقابل 2.37 دلار مورد انتظار
  • درآمد: 9.92 میلیارد دلار در مقابل 9.51 میلیارد دلار مورد انتظار

برای سه ماهه جاری نیز این شرکت انتظار دارد که سود هر سهم آن بین 1.73 تا 1.93 دلار به ازای هر سهم باشد و 8.9 تا 9.7 میلیارد دلار درآمد داشته باشد.

مشکلات اپل در زمینه توسعه مودم 5G

اپل از سال‌ها قبل در تلاش است تا مودم 5G خود را توسعه دهد و آن را به جایگزینی برای مودم‌های کوالکام تبدیل کند. سال 2019، کوپرتینویی‌ها بخش مودم اینتل را در یک قرارداد 1 میلیارد دلاری خریداری کردند. با این خرید، بیش از 17 هزار پتنت و 2200 کارمند اینتل در اختیار غول سازنده آیفون قرار گرفته است. با این حال، ظاهراً تمام این تلاش‌ها برای کمک به توسعه مودم 5G اپل کافی نبوده است.

بلومبرگ سال گذشته در گزارشی گفته بود که توسعه مودم 5G اپل برای مهندسان و مدیران این شرکت «ناامیدکننده» بوده است. به گفته منابع این گزارش، ظاهراً اولین نمونه‌هایی که از این مودم تولید شده است، از نظر عملکرد و کارایی نسبت به مودم‌های کوالکام بهتر نبوده‌اند.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مطالب پیشنهادی