ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

اتحادیه اروپا اپل
موبایل

اپل ظاهراً به اتحادیه اروپا پیشنهاد بازکردن دسترسی به NFC آیفون را داده است

رویترز می‌گوید اپل برای جلب رضایت اتحادیه اروپا پیشنهاد داده است تا دسترسی بقیه شرکت‌ها هم به NFC آیفون آزاد شود.

ایمان صاحبی
نوشته شده توسط ایمان صاحبی | ۲۱ آذر ۱۴۰۲ | ۱۸:۳۰

در گزارشی تازه گفته شده است که اپل به اتحادیه اروپا پیشنهاد داده که سیستم NFC آیفون که در دسترس سرویس Apple Pay قرار دارد، برای استفاده توسط سایر سرویس‌های پرداخت باز شود. این پیشنهاد ظاهراً به‌منظور کاهش اتهامات ضدرقابتی علیه این غول آمریکایی در اروپا ارائه شده است.

به گزارش رویترز، سه منبع آگاه به ماجرا که نخواسته‌اند نامشان فاش شود، اعلام کرده‌اند که اپل برای کاهش فشار در اتحادیه اروپا، پیشنهاد داده است که بانک‌ها و سایر سرویس‌های پرداخت جایگزین هم بتوانند مانند Apple Pay در سطح سیستمی به تراشه NFC آیفون دسترسی داشته باشند.

اپل می‌خواهد از فشارها علیه خود در اتحادیه اروپا بکاهد

اگرچه جزئیات دقیقی از پیشنهاد اپل در دسترس نیست، اما به‌نظر می‌رسد که این شرکت با این پیشنهاد قصد دارد برخی از اتهامات علیه خود را در اتحادیه اروپا کاهش دهد. کمیسیون اروپا از سال 2015 که Apple Pay راه‌اندازی شد، کوپرتینویی‌ها را به اجرای سیاست‌های ضدرقابتی متهم کرده است.

بااین‌حال، ماجرا زمانی داغ‌تر شد که چهار سال پیش، بازرسان اتحادیه اروپا از شرکت‌های ارائه‌دهنده خدمات پرداخت خواستند تا نظر خود را درباره Apple Pay اعلام کنند. آن‌ها نگران بودند که تصمیم اپل برای محدودسازی دسترسی سرویس‌های رقیب به تراشه NFC مانع از فعالیت مطلوب این شرکت‌ها در بازار پرداخت‌های آیفون شود.

کمیسیون اروپا قرار است با مجموعه‌ای از شرکت‌های خدمات پرداخت درباره پذیرش این پیشنهاد یا ادامه رسیدگی به پرونده ضدانحصار اپل مشورت کند. اگر این کمیسیون به این نتیجه برسد که اپل قوانین رقابت را زیر پا گذاشته است، می‌تواند این شرکت را حداکثر به‌اندازه 10 درصد درآمدش جریمه کند.

اتحادیه اروپا تنها نهادی نیست که با سیاست‌های اپل در‌زمینه پرداخت با NFC مشکل دارد. گروهی از بانک‌های استرالیایی هم اندکی پس از راه‌اندازی Apple Pay به‌دنبال بایکوت این سرویس بودند تا برای استفاده‌های شخص ثالث از NFC در محصولات اپل دسترسی ایجاد کنند. ولی درنهایت کمیسیون رقابت و مصرف‌کنندگان استرالیا در سال 2017 درخواست بایکوت آن‌ها را رد کرد.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مطالب پیشنهادی