ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

آیفون
موبایل

دکمه جدید آیفون 16 ظاهراً برای فیلم‌برداری کاربرد خواهد داشت

گزارش جدید بلومبرگ می‌گوید دکمه Capture که به آیفون 16 اضافه خواهد شد، دسترسی سریع به قابلیت فیلم‌برداری را ارائه خواهد کرد.

ایمان صاحبی
نوشته شده توسط ایمان صاحبی | ۲۷ آذر ۱۴۰۲ | ۰۹:۳۰

پیش‌تر در گزارش‌ها گفته شده بود که آیفون 16 احتمالاً دکمه اضافه‌ای به‌ نام Capture خواهد داشت. حالا بلومبرگ در گزارشی مدعی شده است که این دکمه برای فیلم‌برداری استفاده خواهد شد. اپل در سری آیفون 15 نیز دکمه جدیدی به‌ نام «اکشن» را به‌جای دکمه Mute به گوشی خود اضافه کرده بود.

به‌ گزارش «مارک گرمن» از بلومبرگ، دکمه «کپچر» می‌تواند ویدیو ضبط کند. با توجه به نام این دکمه نیز می‌توانستیم حدس بزنیم که با چه کارکردی روبه‌رو خواهیم بود، اما حالا با این گزارش می‌توانیم با اطمینان بیشتری به این شایعه اتکا کنیم.

دکمه کپچر یا «ضبط»، مطابق نمونه‌های اولیه آیفون 16، در بخش پایینی سمت راست بدنه قرار می‌گیرد. این دکمه درواقع در همان نقطه‌ای تعبیه می‌شود که مدل‌های آمریکایی آیفون آنتن موج میلی‌متری 5G را قرار داده‌اند. بااین‌حساب، این آنتن در گوشی آینده اپل در سمت چپ دستگاه و پایین‌تر از دکمه‌های تنظیم صدا و اکشن قرار خواهد گرفت.

دکمه Capture در آیفون 16 لمسی خواهد بود

دکمه کپچر یک دکمه خازنی با بازخورد هپتیکی خواهد بود و عملکرد مکانیکی نخواهد داشت. انتظار می‌رود که این دکمه به فشار هم حساس باشد. موقعیت این دکمه به‌گونه‌ای است که به‌راحتی می‌توانید به آن دسترسی داشته باشید.

دکمه Capture روی همه مدل‌های آیفون ۱۶ عرضه خواهد شد. با توجه به عرضه قابلیت فیلم‌برداری فضایی (Spatial) و هدست ویژن پرو، منطقی است که اپل بخواهد فیلم‌برداری را آسان‌تر و در دسترس‌تر کند. هدست ویژن پرو قادر به پخش ویدیوهای فضایی سه‌بعدی ضبط‌شده با آیفون است.

هفته گذشته رندر نمونه‌های اولیه آیفون 16 فاش شد که دو طراحی برای دوربین این گوشی را نشان می‌داد. یکی با ظاهری شبیه به آیفون 12 بود که در آن دو لنز اصلی چینش عمودی دارند اما از یکدیگر جدا هستند و دیگری شبیه به آیفون X بود که دو لنز عمودی درون کپسولی مشکی‌رنگ در کنار هم قرار می‌گیرند.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مطالب پیشنهادی