ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

apple
موبایل

اپل این طرح‌های رد شده را برای ناچ و داینامیک آیلند بررسی کرده بود

قبل از آنکه طرح فعلی ناچ و داینامیک آیفون اپل نهایی شود، این شرکت طراحی‌های مختلفی را بررسی کرده‌ است.

تینا پورشاهید
نوشته شده توسط تینا پورشاهید | ۶ اسفند ۱۴۰۲ | ۱۳:۳۰

اپل ظاهراً برای طراحی ناچ و داینامیک آیلند که در سال 2022 با مدل‌های آیفون 14 پرو معرفی شدند، طرح‌های دیگری نیز بررسی کرده بود که اکثر آنها رد شد و طرح فعلی انتخاب شده است.

به گزارش یکی از منابع آگاه بازار، قبل از آنکه طرح فعلی ناچ و داینامیک آیفون اپل نهایی شود، این شرکت طراحی‌های مختلفی را بررسی کرده‌ است. حالا برخی از این طرح‌ها به اشتراک گذاشته شده‌اند.  

براساس اطلاعاتی که MacRumors منتشر کرده است، برخی از طرح‌های رد شده شباهت زیادی به طراحی ناچ و داینامیک آیلند فعلی دارد. اما برخی از طرح‌ها نیز با طراحی‌های فعلی متفاوت هستند.

طرح‌های بررسی شده اپل برای ناچ و داینامیک آیلند

یکی از ایده‌هایی که ظاهراً در حال بررسی بوده است، نوار کناری پاپ آپ در سمت راست نمایشگر بوده که  در کنار بریدگی قرار می‌گیرد. در این نوار کناری، کاربران می‌توانستند ساعت، تاریخ، آنتن‌دهی و میزان شارژ باتری را در کنار برخی دیگر از اطلاعات کلیدی مشاهده کنند که در صورت عدم استفاده نیز ناپدید می‌شود.

طبق گزارش‌ها، اپل همچنین در طراحی‌های خود به افزایش ابعاد ناچ نیز فکر کرده است.  تیم طراحی اپل در زمان معرفی داینامیک آیلند ( Dynamic Island) که برای اولین بار در آیفون 14 پرو و آیفون 14 پرو مکس معرفی شد، طراحی‌های مختلفی برای این ویژگی بررسی کرده است. یکی از ایده‌های طراحی رد شده، ردیف کاملی از آیکون‌های مختلف زیر دوربین سلفی بوده است.

به نظر می‌رسد طراحان اپل قبل از اینکه تصمیم بگیرند داینامیک آیلند فعلی را به تصویب نهایی برسانند، هم در مورد طراحی ظاهری و هم در مورد ابعاد این ویژگی، بررسی‌های مختلفی را به انجام رسانده بودند.

یکی دیگر از طرح‌ها، پنهان شدن ناچ و نوار وضعیت مشکی رنگ در بالای صفحه نمایش بوده است. این طراحی به بهینه سازی مصرف باتری دستگاه کمک می‌کند. اپل ظاهراً بعد از این طراحی، ایده جزیره پویا را دنبال کرده است و طرح‌های مختلفی را برای آن اجرایی کرده تا بهترین را از بین آنها انتخاب کند.

در یکی از طرح‌ها، ایده اپل این بوده است که داینامیک آیلند به‌صورت دائمی در بالای نمایشگر ظاهرا شود. طرح‌های مختلفی روی ابعاد و طراحی ظاهری آن نیز بررسی شده است. باید دید در ادامه طاحی ناچ و داینامیک آیلند چه تغییری می‌کند.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مطالب پیشنهادی