ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

شیائومی و اپل و هواوی
موبایل

گزارش فروش گوشی‌های پریمیوم در چین: اپل در صدر، شیائومی و هواوی درحال رشد

با توجه به گزارش‌ فروش گوشی‌های پریمیوم در چین، سه برند اپل، شیائومی و هواوی بیشترین با استقبال در بازار چین مواجه شده‌اند.

آزاد کبیری
نوشته شده توسط آزاد کبیری | ۲۰ آذر ۱۴۰۲ | ۱۲:۳۰

آخرین مطالعه پیرامون میزان فروش گوشی‌های هوشمند سال 2023 در بازار چین منتشر شد. این گزارش نشان می‌دهد که فعال‌سازی گوشی‌های هوشمند جدید در چین افزایش قابل‌توجهی داشته است؛ درمجموع 28.71 میلیون دستگاه در سال 2023 فعال شده که افزایش 12.7 درصدی نسبت به سال گذشته را نشان می‌دهد. براساس این گزارش، سه برند اپل، شیائومی و هواوی بیشترین با استقبال در بازار چین مواجه شده‌اند و 90 درصد از سهم بازار گوشی‌های پریمیوم در دست آن‌هاست.

براساس گزارش گیزموچاینا و طبق آخرین نظرسنجی شرکت BCI در چین، شیائومی رتبه اول را در میان برندهای داخلی گوشی‌های هوشمند، به‌ویژه در بخش گوشی‌های بالارده با قیمت حدود 550 دلار به‌بالا به‌دست آورده است. درحال‌حاضر شیائومی به‌عنوان یکی از سه برند برتر در کنار اپل و هواوی قرار دارد و نزدیک به 90 درصد از سهم این بازار را در دسته گوشی‌های بالارده به خود اختصاص داده است.

اپل، شیائومی و هواوی در بازار گوشی‌های هوشمند چین

اپل نیز به‌رغم کاهش 21.2 درصدی نسبت به مدت مشابه سال قبل، همچنان برتری خود را در بازار گوشی‌های رده‌بالا حفظ کرده است. شیائومی با 18.3 درصد از سهم بازار در این رده‌بندی، جایگاه برتر را در بین برندهای چینی به‌دست آورده. این شرکت با افزایش سالانه 44.1 درصدی، بالاترین نرخ رشد را به نمایش گذاشته است. برند آنر نیز با افزایش 12.6 درصدی نسبت به مدت مشابه سال گذشته، سومین جایگاه را از نظر فعال‌شدن گوشی‌های جدیدش کسب کرده است.

هواوی از نظر سهم بازار در رتبه چهارم قرار دارد، اما رشد چشمگیر 75.6 درصدی سالانه را کسب کرده است. از نظر نرخ رشد، هواوی پیشتاز بازار چین است. برندهایی مانند ویوو و اوپو با کاهش قابل‌توجهی در فروش روبه‌رو هستند. به‌طور کلی، رقابت در بازار گوشی‌های بالارده که تحت سلطه سه برند اپل، شیائومی و هواوی است، تشدید می‌شود و این سه برند نزدیک به 90 درصد از سهم این بازار را در اختیار دارند.

داده‌های BCI بر احیای مجدد شیائومی به‌عنوان برند داخلی پیشرو تأکید می‌کند. رشد سالانه برندهای چینی در بازار داخلی، چشم‌انداز موفق این برندها را نشان می‌دهد. شیائومی با سری 14 و هواوی با میت 60 خود شدیداً بر جایگاه اپل در بازار گوشی‌های پریمیوم تأثیر گذاشته‌اند.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مطالب پیشنهادی