ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

مقایسه آیفون ۱۵ پرو مکس و گلکسی اس ۲۳ اولترا
موبایل

کانترپوینت: پس از 27 ماه فروش گوشی‌های هوشمند در بازار جهانی روند صعودی پیدا کرده است

میزان فروش بازار موبایل در مقایسه با اکتبر سال گذشته 5 درصد افزایش یافته است و بازارهای نوظهور نقش زیادی در آن داشته‌اند.

جواد تاجی
نوشته شده توسط جواد تاجی | ۳ آذر ۱۴۰۲ | ۰۹:۳۰

بازار موبایل در چند سال گذشته چالش‌های متفاوتی را تجربه کرده و همین امر باعث شده است که فروش گوشی‌های هوشمند کاهش پیدا کند. بااین‌حال، اکنون در گزارش جدیدی گفته شده است که نشانه‌هایی از بهبود در بازار جهانی موبایل دیده می‌شود و روند منفی بازار پس از 27 ماه برطرف شده است.

در اواسط سال 2021، کاربران به‌دلیل همه‌گیری کرونا زمان زیادی را در خانه صرف می‌کردند و درآمد آن‌ها اغلب صرف ارتقای گوشی‌های هوشمند می‌شد. اما پس از آن بازار به‌سرعت با چندین مشکل مواجه شد: ابتدا کمبود جهانی قطعات، سپس کاهش عرضه محموله گوشی‌ها و درنهایت تصمیم کاربران به نگهداری طولانی‌تر گوشی‌های قدیمی خود.

از زمان شروع این مشکلات 27 ماه می‌گذرد و کانترپوینت ریسرچ اکنون گزارش داده است که میزان فروش در بازار موبایل بار دیگر شاهد رشد سالانه بوده و طبق گزارش آن، فروش ماه اکتبر بیشتر از ماه‌های قبل بوده است.

رشد جزئی بازار موبایل

هرچند بازار با افزایش متوسطی روبه‌رو بوده و میزان فروش آن در مقایسه با اکتبر سال گذشته فقط 5 درصد افزایش یافته، اما همین میزان نیز نشانه‌ای از بهبود است؛ بهبودی که توسط بازارهای نوظهور مانند خاورمیانه و آفریقا به‌دست آمده. چین و هند نیز دیگر بازارهایی هستند که شاهد رشد بوده‌اند.

در مورد چین، تحلیلگران کانترپوینت احیای مجدد هواوی در بازار داخلی را به‌عنوان یکی از دلایل این بهبود دانسته‌اند. در مورد هند نیز فروش تعطیلات دیوالی باعث افزایش فروش بوده است. در مقابل، بازارهای توسعه‌یافته در نقطه اشباع قرار دارند و بهبود فروش در این کشورها بسیار کندتر انجام شده است.

از دیگر نکات ذکر‌شده در این گزارش می‌توان به تأثیر عرضه سری آیفون 15 بر بازار اشاره کرد که باعث شد میزان فروش ماه اکتبر افزایش پیدا کند.

محققان کانترپوینت پیش‌بینی کرده‌اند که بازار در ادامه سه‌ماهه چهارم سال جاری به بهبود تدریجی خود ادامه خواهد داد و این روند تا سه‌ماهه آینده ادامه خواهد داشت.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مطالب پیشنهادی