ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

آیفون تاشو
موبایل

توسعه آیفون تاشو ظاهراً به‌دلیل مشکل نمایشگر متوقف شده است

در گزارشی گفته شده که نمایشگرهای ارائه‌شده توسط سامسونگ نتوانسته‌اند استاندارد مدنظر اپل را برآورده کنند.

جواد تاجی
نوشته شده توسط جواد تاجی | ۲۸ بهمن ۱۴۰۲ | ۱۲:۰۰

براساس شایعه جدیدی که توسط نشریه‌های چینی منتشر شده است، اپل ظاهراً توسعه آیفون تاشو را به‌دلیل عدم موفقیت نمایشگرهای ساخته‌شده برای آن به حالت تعلیق درآورده است.

طبق گزارش Fixed Focus Digital در شبکه اجتماعی چینی ویبو، اپل به‌عنوان بخشی از فرایند تحقیق و توسعه خود درزمینه ساخت گوشی‌های تاشو، درحال آزمایش این دستگاه‌ها بوده و کار آن از سال 2016 ادامه داشته است. به گفته این منبع، حداقل یکی از گوشی‌های تاشویی که گفته می‌شود اپل درحال آزمایش آن بوده است، از نمایشگر ساخته‌شده توسط سامسونگ استفاده می‌کند.

مشکل نمایشگر آیفون تاشو

سامسونگ یکی از تأمین‌کنندگان اصلی نمایشگرهای مورد استفاده در گوشی‌های اپل محسوب می‌شود و تاکنون نمونه‌هایی از نمایشگر تاشو را در اختیار اپل قرار داده است. اخیراً در گزارش دیگری گفته شده بود که سامسونگ با وجود مهارت‌هایی که از سال 2019 تاکنون در ساخت دستگاه‌های تاشو کسب کرده، همچنان در تلاش است تا کارایی عملیاتی خود را در پیش‌بینی‌های اولیه محصولات تاشوی اپل تقویت کند.

بااین‌حال، اکنون گفته شده است که جدیدترین پنل‌های تاشوی سامسونگ پس از چند روز آزمایش‌های داخلی سخت‌گیرانه اپل، با مشکل مواجه شده‌اند و این امر باعث شده است تا کوپرتینویی‌ها توسعه این پروژه را حداقل تا زمان عرضه پنل‌هایی که نیاز این شرکت را برآورده می‌کند، متوقف کنند.

طبق گزارشی که هفته گذشته منتشر شد، اپل پس از پنج سال تحقیق و توسعه، ظاهراً درحال ساخت نمونه اولیه حداقل دو آیفون تاشو است. گفته می‌شود که این دو نمونه از عرض تا می‌شوند اما در نقشه راه محصولات اپل برای سال‌های 2024 و 2025 هیچ اشاره‌ای به آن‌ها نشده است.

مشخص نیست که آیا ادعای این گزارش بر آیپد تاشو نیز تأثیرگذار خواهد بود یا خیر. براساس شایعات قبلی، اپل درحال ساخت یک آیپد تاشو است که انتظار می‌رود اواخر 2024 یا اوایل 2025 معرفی شود.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مطالب پیشنهادی