ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

حالت همیشه روشن S24
موبایل

نمایشگر همیشه روشن گلکسی S24 ظاهراً با مشکل روشنایی و زردی مواجه است

به‌نظر می‌رسد که نمایشگر سری گلکسی S24 در حالت همیشه روشن کم‌نور است و هاله‌ای زردرنگ روی آن به‌چشم می‌خورد.

آزاد کبیری
نوشته شده توسط آزاد کبیری | ۱۱ بهمن ۱۴۰۲ | ۱۷:۳۰

بررسی‌های مختلف سری گلکسی S24 نشان می‌دهد که نمایشگر پرچمدارهای جدید سامسونگ در حالت همیشه روشن یا AOD کم‌نورتر از نسل قبلی است. همچنین تصاویر در این حالت کمی زردرنگ به‌نظر می‌رسند. این حالت حتی با تنظیمات مختلف نیز بهتر نمی‌شود.

براساس بررسی‌های سایت SamMobile، نمایشگر همیشه روشن در سری گلکسی S24 نسبت به نسل‌های قبلی خود، یعنی سری گلکسی S22 و گلکسی S23، به میزان قابل‌توجهی کم‌نورتر است. این وضعیت چه در حالت قراردادن تصویر پس‌زمینه و چه در حالت عادی AOD تغییری نمی‌کند و تیره باقی می‌ماند. به‌نظر می‌رسد که سامسونگ با کاستن نور نمایشگر در AOD می‌خواهد این حالت روی شارژ باتری تأثیر کمتری داشته باشد، اما تیره‌بودن AOD حتی گاهی سبب دشواری خوانایی متن‌ها می‌شود. همچنین با فعال یا غیرفعال کردن قابلیت‌های محافظ چشم و Adaptive Color Tone حالت رنگی AOD بهتر نمی‌شود.

نمایشگر سری گلکسی S24 در حالت همیشه روشن

سامسونگ ممکن است این مشکل را با عرضه یک به‌روزرسانی نرم‌افزاری بهبود ببخشد. بااین‌حال، بررسی‌های دقیق نمایشگر این گوشی‌ها در حالت همیشه روشن نشان داده است که صرف‌نظر از اینکه والپیپر قرار دهید یا تنظیمات رنگی چه باشد، هاله‌ای زردرنگ مشاهده می‌شود که مشخص نیست سامسونگ به‌عمد آن را روی صفحه قرار داده است یا در آینده اصلاحش می‌کند.

نمایشگر سری گلکسی S24 همانند سری قبلی خود، با حالت‌های رنگی Vivid و Natural ارائه می‌شود. بااین‌حال، بررسی‌ها نشان می‌دهد که اشباع رنگی در این دو حالت چندان فرقی با یکدیگر ندارند. به عبارت دیگر، در این گوشی حالت‌های رنگی Vivid و Natural بسیار شبیه به‌هم به‌نظر می‌رسند و عملکرد گزینه Vivid در مقایسه با گوشی‌های قبلی این شرکت، به میزان قابل‌توجهی کاهش یافته است.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مطالب پیشنهادی