ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

پیکسل 8
موبایل

گوگل تا 7 سال برای سری پیکسل 8 آپدیت نرم‌افزاری منتشر می‌کند

گوگل با معرفی سری پیکسل 8 اعلام کرد که می‌خواهد تا 7 سال از این گوشی‌ها پشتیبانی و برای آن‌ها آپدیت نرم‌افزاری منتشر کند.

ایمان صاحبی
نوشته شده توسط ایمان صاحبی | ۱۲ مهر ۱۴۰۲ | ۱۹:۰۰

گوگل در مراسم امروز از پیکسل 8، پیکسل 8 پرو و پیکسل واچ 2 رونمایی کرد. در پایان این مراسم اعلام شد که سری پیکسل 8 برای اولین‌بار در دنیای گوشی‌های اندرویدی تا 7 سال یعنی تا سال 2030 آپدیت نرم‌افزاری دریافت خواهد کرد.

همان‌طور که انتظار می‌رفت، گوگل به‌عنوان توسعه‌دهنده اندروید مدت زمان پشتیبانی نرم‌افزاری گوشی‌های خود را افزایش داد. بر این اساس، سری پیکسل 8 که با اندروید 14 وارد بازار می‌شود، 7 سال به‌روزرسانی نرم‌افزاری دریافت خواهد کرد.

7 سال پشتیبانی نرم‌افزاری برای پیکسل 8

در وب‌سایت رسمی گوگل گفته شده که سری پیکسل 8 «7 سال آپدیت سیستم عامل، امنیتی و Feature Drop» خواهد گرفت. در نتیجه، می‌توانیم انتظار داشته باشیم که آپدیت اندروید 21 نیز برای این گوشی‌ها منتشر شود.

بااین‌حال، بهتر است اندکی جای تردید را در این زمینه برای خودمان باقی بگذاریم. چون طبق گزارش‌های غیررسمی قبلی، این احتمال وجود دارد که سری پیکسل 8 تنها 5 سال آپدیت سیستم عامل دریافت کند، و پشتیبانی 7 ساله مربوط به آپدیت‌های امنیتی باشد.

در هر حال، اقدام گوگل گام مثبتی در زمینه افزایش طول عمر محصولات جدید پیکسل خواهد بود. این شرکت پیش‌تر تنها 5 سال آپدیت نرم‌افزاری برای گوشی‌های خود منتشر می‌کرد که فقط شامل 3 آپدیت بزرگ اندروید و 5 سال آپدیت امنیتی می‌شد. این وضعیت در شرایطی ادامه داشت که شرکت‌هایی مثل سامسونگ تا 4 سال برای گوشی‌های خود آپدیت اندروید و تا 5 سال آپدیت امنیتی ارائه می‌کنند.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مطالب پیشنهادی