ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

گوگل پیکسل 9
موبایل

نمایشگر پیکسل 9 گوگل احتمالاً ویژگی لمس تطبیق‌پذیر خواهد داشت

با این ویژگی، صفحه‌نمایش گوشی در شرایط مختلف خود را برای واکنش بهتر به لمس کاربر، تطبیق می‌دهد.

حمیدرضا علیا
نوشته شده توسط حمیدرضا علیا | ۲۳ اسفند ۱۴۰۲ | ۱۵:۰۰

به‌نظر می‌رسد گوگل درحال کار روی یک ویژگی جدید با نام «لمس تطبیقی» است. این ویژگی می‌تواند به‌طور خودکار حساسیت صفحه لمسی را براساس عوامل گوناگون تنظیم کند. انتظار می‌رود این ویژگی در پیکسل 9 وجود داشته باشد.

به گزارش 9to5Google، در گوشی‌های پیکسل، کاربران می‌توانند حساسیت صفحه لمسی را هنگام استفاده از محافظ صفحه افزایش دهند. در پیکسل 8 گوگل حتی می‌توان این ویژگی را به‌ حالت خودکار درآورد. اکنون به‌نظر می‌رسد که گوگل درحال کار روی گزینه جدید «لمس تطبیقی» است که این قابلیت را یک قدم فراتر می‌برد.

نسخه Android 14 QPR3 Beta 2، لمس تطبیقی را به‌عنوان یک ویژگی برای دستگاه‌های پیکسل 2024 برچسب‌گذاری کرده است، به این معنی که احتمالاً با سری پیکسل 9 عرضه می‌شود. این ویژگی به شما امکان می‌دهد که حساسیت صفحه لمسی را براساس عوامل خاصی تنظیم کنید. گوگل دراین‌باره می‌گوید:

«حساسیت لمسی به‌طور خودکار با توجه محیط، فعالیت‌ها و محافظ صفحه شما تنظیم می‌شود.»

گوگل پیکسل 9

ویژگی لمس تطبیقی در پیکسل 9 چگونه کار خواهد کرد؟

دقیقاً مشخص نیست که این ویژگی چگونه کار خواهد کرد. به‌نظر می‌رسد که این قابلیت شامل تقویت خودکار حساسیت صفحه‌نمایش به انگشتان دست باشد که در پیکسل 8 شاهد آن بودیم، اما با این تفاوت که به سایر موارد نیز واکنش نشان می‌دهد. به‌ عنوان مثال، احتمالاً وقتی کاربر دستکش پوشیده یا صفحه‌نمایش یا انگشتش خیس شده است، این ویژگی می‌تواند کارایی بهتر و مفیدتری در استفاده از نمایشگر فراهم کند. همچنین احتمالاً برای بهبود سطح پاسخ‌های لمسی در بازی‌ها مفید خواهد بود.

شایان ذکر است که وان‌پلاس سال گذشته قابلیت Aqua Touch را در وان‌پلاس 12 ارائه کرد که پاسخ صفحه در هنگام وجود قطرات آب را بهبود می‌دهد؛ بنابراین لمس تطبیقی می‌تواند چیزی شبیه به ویژگی «لمس آبی» وان‌پلاس باشد.

باید منتظر ماند و دید که آیا گوگل این ویژگی را برای گوشی‌های فعلی پیکسل هم عرضه می‌کند یا خیر. بااین‌حال، با توجه به ویژگی‌های خاص قابلیت لمس تطبیقی، این ویژگی احتمالاً منحصر به پیکسل 9 خواهد بود.

گوگل خط تولید گوشی‌های خود را با نام پیکسل به بازار عرضه می‌کند. این گوشی‌ها به‌دلیل داشتن اندروید خام، عملکرد بسیار خوبی در پردازش‌های نرم‌افزاری و سخت‌افزاری دارند.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مطالب پیشنهادی