ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

آیفون 14 پرو مکس
موبایل

کانالیس: آیفون 14 پرو مکس پرفروش‌ترین گوشی سال 2023 است

در مجموع این لیست شامل 7 گوشی از اپل و 3 گوشی از سامسونگ می‌شود.

جواد تاجی
نوشته شده توسط جواد تاجی | ۲۰ بهمن ۱۴۰۲ | ۱۹:۰۰

ماه گذشته در گزارشی گفته شده بود که اپل برای اولین بار در 13 سال گذشته، با کنارزدن سامسونگ به‌بزرگ‌ترین فروشنده موبایل سال 2023 تبدیل شد. اکنون شرکت تحقیقاتی کانالیس (Canalys) داده‌های جدیدی را منتشر کرده که 10 گوشی هوشمند برتر سال گذشته میلادی در سراسر جهان را نشان می‌دهد و آیفون 14 پرو مکس در جایگاه اول آن قرار دارد.

طبق گزارش‌های منتشرشده براساس داده‌های Canalys، آیفون 14 پرو مکس با 34 میلیون، پرفروش‌ترین گوشی فروخته‌شده سال گذشته در سراسر جهان بوده است. آیفون 15 پرو مکس که ماه سپتامبر عرضه شده بود نیز با فروش 33 میلیون دستگاه در جایگاه دوم دیده می‌شود.

جایگاه سوم با فروش 29 میلیون دستگاه در اختیار آیفون 14 است. پس از آن نیز آیفون 14 پرو و آیفون 13 به ترتیب با 29 و 23 میلیون دستگاه فروخته‌شده در جایگاه چهارم و پنجم قرار گرفته‌اند.

بنابراین 5 گوشی پرفروش سال 2023، طبق آمار کانالیس متعلق به اپل بوده‌اند. علاوه بر این، در جایگاه هفتم نام آیفون 15 پرو با فروش 21 میلیون واحد و در جایگاه دهم نام آیفون 15 با فروش 17 میلیون واحد نیز دیده می‌شود.

نسخه پلاس دو نسل آخر اپل، یعنی آیفون 14 پلاس و آیفون 15 پلاس از جمله غایبین قابل‌توجه این لیست هستند.

از غول مستقر در کره جنوبی، یعنی سامسونگ، فقط سه گوشی در بین 10 دستگاه پرفروش سال گذشته دیده می‌شود که تمام آن‌ها به جانواده گلکسی A تعلق دارند. گلکسی A14 با فروش 21 میلیون نسخه، گلکسی A54 با فروش 20 میلیون دستگاه و گلکسی A14 با فروش 19 میلیون دستگاه به ترتیب در جایگاه‌های ششم، هشتم و نهم این لیست حضور دارند.

از جمله شرکت‌های قابل‌توجهی که در سال گذشته میلادی گوشی‌های قابل توجهی را عرضه کرده‌اند، اما در این لیست حضور ندارند، می‌توان به وان‌پلاس و شیائومی اشاره کرد.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مجموع نظرات ثبت شده (1 مورد)
 • علی تاجیک
  علی تاجیک | ۲۲ بهمن ۱۴۰۲

  🔻آیا می‌دانستید آیفون 14 سال قبل همین موقع مثل آیفون 15 برای فروش پایین مسخره میشد ؟!
  میگفتن یک شکست است برای اپل حرف هایی که راجب 15 می‌زنن اونم 15 معمولی که باارزشترین آیفون پایه در تاریخ است ...
  ⭐سال بعد همین موقع آیفون 15 پرفروشترین موبایل جهان است ! حتی نسخه پلاس
  ✔️بارها و بارها به سایت ها به کارشناسان ایرانی گفتم خبر راجب فروش پایین آیفون های جدید نزنید یکم صبور باشید آیفون های جدید رفته رفته به 10 و 5 موبایل پرفروش جهان می‌رسند درست مثل تصویر بالا که آیفون 15 و 15pro به لیست رسیدن
  🔺هنگام رونمایی آیفون 16 سری 15 به پنج موبایل پرفروش جهان رسیده بعد خبر می‌زنن فروش پایین آیفون 16 !!! اجازه بدید 6 ماه بگذرد شما که در عرصه فناوری کار میکنید باید از من باتجربه تر باشید ولی ظاهراً در پیش بینی بازار ضعیف هستید
  🔥پیش بینی یعنی یک سال بعد آیفون 15 پلاس جزو 6 موبایل پرفروش جهان است امضا کردم مهر زدم وسلام ✔️⭐

مطالب پیشنهادی