ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

آیفون 15 پرو
موبایل

دوربین مادون قرمز برطرف‌شدن مشکل داغ‌شدن آیفون 15 پرو را تأیید می‌کند

دمای آیفون 15 پرو پس از دریافت به‌روزرسانی جدید iOS از 41.7 درجه سانتی‌گراد به 34.3 درجه سانتی‌گراد کاهش پیدا می‌کند.

از زمانی که گوشی‌های سری آیفون 15 وارد بازار شده‌اند، گزارش‌های بسیار زیادی درباره داغ شدن مدل‌های پرو این خانواده منتشر شده است. این مشکل تا حدی گسترده بود که اندازه‌گیری‌هایی که با دوربین مادون قرمز انجام شده بود، دمای نگران‌کننده 46 درجه سانتی‌گراد را برای این دستگاه‌ها نشان می‌داد. با این وجود، اپل هفته گذشته به‌روزرسانی iOS 17.0.3 را برای برطرف کردن این مشکل منتشر کرد و حالا دوربین‌های مادون قرمز این موضوع را تأیید کرده‌اند.

کاربران آیفون 15 پرو در سناریوهای مختلفی مشکل گرم‌شدن بیش از اندازه دستگاه خود را گزارش کرده‌اند. به‌عنوان مثال، در هنگام تجربه بازی‌های سنگین این مشکل مشاهده شده است که می‌تواند به تراشه A17 پرو مربوط باشد. همچنین این دستگاه‌ها در حین شارژ شدن نیز بیش از اندازه گرم می‌شوند.

کاهش دمای داخلی آیفون 15 پرو

با این حال، نشریه ZDNet پس از انتشار به‌روزرسانی iOS 17.0.3 یک بار دیگر به سراغ مدل‌های آیفون 15 پرو رفته است تا داغ شدن این دستگاه‌ها را مجدداً آزمایش کند. در حالی که آزمایش‌های انجام شده قبلی این نشریه (تصویر بالا)، دمای پرچمداران اپل را به اندازه 41.7 درجه سانتی‌گراد (107.1 درجه فارنهایت) نشان داده بودند، حالا این میزان در هنگام شارژ با شارژر 35 واتی دستگاه، تا 34.3 درجه سانتی‌گراد (93.8 درجه فارنهایت) کاهش پیدا کرده است. (تصویر زیر)

ZDNet همچنین به این موضوع اشاره کرده است که دمای سایر گوشی‌های آیفون و اندروید هنگام شارژ سریع به 85 تا 95 درجه فارنهایت می‌رسد. برای مقایسه، گوشی تاشو گلکسی زد فولد 5 سامسونگ با دمای 98.7 درجه فارنهایت (37 درجه سانتی‌گراد) از جمله گوشی‌هایی است که بیش از اندازه داغ می‌شود.

در انتهای این گزارش نیز اشاره شده است که ظاهراً اپل در به‌روزرسانی جدید iOS 17.0.3 برای مدیریت بهتر دمای مدل‌های آیفون 15 پرو، عملکرد آن‌ها را تحت تأثیر قرار نداده است و هیچ تفاوتی در سرعت یا واکنش هر دو گوشی مشاهده نشده است.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید

مطالب پیشنهادی