ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

تست مقاومت آیفون 15 پرو مکس
موبایل

آیفون 15 پرو مکس در تست مقاومت چه عملکردی دارد؟ [تماشا کنید]

آیفون 15 پرو مکس گران‌ترین گوشی اپل است که فریم تیتانیومی سبک‌وزن اما مستحکم دارد.

محمد قریشی
نوشته شده توسط محمد قریشی | ۱ مهر ۱۴۰۲ | ۱۸:۰۰

آیفون 15 پرو مکس گران‌ترین و قدرتمندترین گوشی اپل تا اواخر 2024 است؛ گوشی هوشمندی که حالا فریم تیتانیومی سبک‌وزن اما بسیار مستحکم دارد. اما آیا این گوشی گران‌قیمت از تست مقاومت سربلند بیرون می‌آید؟

یکی از ویژگی‌های اصلی این دستگاه، فریم تینانیومی گرید 5 است که قیمت بالایی هم دارد. بنابراین با ادعای بزرگی از سوی اپل روبه‌رو هستیم. حالا کانال یوتوب «JerryRigEverything» ویدیوی تست مقاومت آیفون ۱۵ پرو مکس را منتشر کرده است.

تست مقاومت آیفون 15 پرو مکس

همان‌طور که در ویدیوی بالا مشاهده می‌کنید، آیفون 15 پرو مکس از تمام تست‌ها سربلند بیرون می‌آید؛ البته به غیر از یک تست: خم‌شدن. برخلاف انتظار، پنل پشتی پرچمدار اپل با کوچک‌ترین فشار، ترک می‌خورد و می‌شکند. علت این موضوع می‌تواند استفاده از تیتانیوم در فریم بیرونی و آلومینیوم در فریم داخلی باشد.

اگرچه دستگاه خم نمی‌شود یا اینکه از وسط نصف نمی‌گردد، اما شکستن پنل پشتی با فشاری کوچک، برای پرچمداری با فریم تیتانیومی و البته قیمت بالای 1000 دلار چندان خوشایند یا حتی قابل‌قبول نیست. البته در همین تست، آیفون 15 پرو دچار مشکل نمی‌‎شود و پنل پشتی‌اش سالم باقی می‌ماند!

در ادامه ویدیو، یوتوبر به سراغ فریم آیفون ۱۵ پرو مکس می‌رود و عملکرد آن را در برابر خط‌وخش و حرارت تست می‌کند. اگرچه نحوه واکنش فریم به این موارد نشان می‌دهد که اپل از تیتانیوم استفاده کرده است، اما هنوز نمی‌دانیم با تیتانیوم گرید 5 روبه‌رو هستیم یا خیر. در آینده JerryRigEverything ویدیوی کالبدشکافی این دستگاه را منتشر می‌کند و احتمالاً گفته اپل را راستی‌آزمایی خواهد کرد.

باید منتظر بمانیم و ببینیم کاربران با مشکل شکستن پنل پشتی آیفون 15 پرو مکس مواجه می‌شوند یا اینکه تنها در تست مقاومت یک نمونه از گوشی اپل چنین عملکردی از خودش نشان داده است. اگر با یک مشکل فراگیر روبه‌رو باشیم، احتمالاً اپل به آن واکنش نشان می‌دهد؛ البته هنوز برای نتیجه‌گیری بسیار زود است.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مطالب پیشنهادی