ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

آیفون 16 و گلکسی S24
موبایل

آیفون 16 و گلکسی S24 با وجود تجهیز به هوش مصنوعی، احتمالاً رم بیشتری نخواهند داشت

به‌نظر می‌رسد که سری آیفون 16 و گلکسی S24، پرچمدارهای آتی اپل و سامسونگ، با همان پیکربندی رم نسل قبلی عرضه خواهند شد.

آزاد کبیری
نوشته شده توسط آزاد کبیری | ۲۰ آذر ۱۴۰۲ | ۱۴:۰۰

براساس پست یک منبع آگاه، به‌نظر می‌رسد که خانواده آیفون 16 و گلکسی S24 به همان میزان نسخه‌های قبلی خود حافظه رم خواهند داشت. آیفون 15 معمولی دارای 6 گیگابایت رم و مدل‌های پرو دارای 8 گیگابایت هستند. اگر شایعه امروز درست باشد، آیفون 16 پایه همچنان رم کمتری نسبت به آیفون 16 پرو خواهد داشت. همچنین احتمال دارد سری گلکسی S24 با پیکربندی رم مشابه نسل قبلی عرضه شود؛ اما شاید یک مدل 12 گیگابایتی را هم برای S24 پلاس ببینیم.

براساس پست یک منبع آگاه در ایکس، این احتمال وجود دارد که میزان رم در پرچمدارهای آتی اپل و سامسونگ تغییری نکند. اگر این دو شرکت بخواهند گوشی‌های خود را به هوش مصنوعی مولد مجهز کنند، شاید این میزان رم جوابگو نباشد. گوگل روند تمرکز بر ارائه قابلیت‌های مبتنی بر هوش مصنوعی را با پیکسل 8 آغاز کرد و انتظار می‌رود که سامسونگ و اپل نیز به‌ترتیب با گلکسی S24 و آیفون 16 از این روند پیروی کنند. اگرچه مدتی است که یادگیری ماشین بخشی از موبایل‌ها شده، اما اکنون تمرکز بر هوش مصنوعی مولد و هوش مصنوعی محلی روی دستگاه است.

میزان رم سری آیفون 16 و گلکسی S24 و تجهیز به هوش مصنوعی

براساس گزارش‌های منتشرشده، هوش مصنوعی برای پردازش درون‌دستگاهی به رم بیشتری نیاز دارد. بنابراین اگر سامسونگ و اپل بخواهند این فناوری را به گوشی‌های هوشمند خود بیاورند، حتماً نیاز به پیکربندی رم قوی‌تری خواهند داشت. بااین‌حال، این دو شرکت احتمالاً تغییری در میزان رم پرچمدارهای آینده خود ایجاد نخواهند کرد.

براساس پستی که در ایکس منتشر شده است، احتمالاً اپل و سامسونگ به دو دلیل دست به تغییر پیکربندی رم نمی‌زنند: (یک) با افزایش رم، قیمت دستگاه نیز افزایش می‌یابد، (دوم) اپلیکیشن‌ها چندان نیازی به رم اضافه‌تر ندارند. اپل و سامسونگ احتمالاً هیچ فایده‌ای در پرداخت هزینه اضافه برای این منظور نمی‌بینند؛ مگر ثمره زیادی وجود داشته باشد.

براساس گزارش‌های قبلی، گوشی‌های هوشمند با هوش مصنوعی اختصاصی خود به 12 گیگابایت رم برای قابلیت‌های تولید تصویر و 20 گیگابایت رم برای عملکردهای دستیار هوش مصنوعی نیاز دارند.

حتی اگر سامسونگ و اپل نخواهند هوش مصنوعی همه‌کاره عرضه کنند، می‌دانیم که گوشی‌های جدید آن‌ها حداقل برخی از ویژگی‌های مبتنی بر هوش مصنوعی را خواهند داشت. بنابراین نمی‌توان با اطمینان گفت که آیا پیکربندی رم قدیمی پرچمدارهای سال آینده با هوش مصنوعی سازگار خواهد بود یا خیر. پیش‌ازاین، شایعه شده بود که اپل قابلیت‌های هوش مصنوعی را در سیری گنجانده است و آن را به‌عنوان یکی از اصلی‌ترین مزیت‌های فروش آیفون 16 معرفی می‌کند.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مطالب پیشنهادی