ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

باتری آیفون 16 پرو
موبایل

تصویر باتری آیفون 16 پرو فاش شد؛ بزرگ‌تر از نسل قبل با هیت‌‌سینک گرافنی

با توجه به تصویر منتشرشده، باتری آیفون 16 پرو 3355 میلی‌آمپرساعت ظرفیت دارد که نسبت به نسل قبلی اندکی بزرگ‌تر شده است.

تصویری که ظاهراً باتری جدید آیفون 16 پرو را نشان می‌دهد، امروز توسط یک منبع آگاه منتشر شد. این تصویر بدنه فلزی جدید و ظرفیت بیشتر این باتری را نشان می‌دهد. تصویر منتشرشده درواقع اولین تصویر از اجزای سری بعدی آیفون است. به‌نظر می‌رسد که اپل برای کاهش حرارت در این سری، برای هیت‌سینک دستگاه از گرافن به‌جای مس استفاده می‌کند.

براساس پست یک منبع آگاه در ایکس، این باتری برای نمونه اولیه آیفون 16 پرو با ظرفیت 3355 میلی‌آمپرساعت طراحی شده است. آیفون 15 پرو باتری 3274 میلی‌آمپرساعتی دارد، به عبارتی باتری نمونه اولیه آیفون 16 پرو تنها 2.5 درصد بزرگ‌تر است. اما کانکتور باتری جدید بازطراحی شده است.

باتری آیفون 16 پرو با کمی تغییرات

مهم‌ترین تغییر در این باتری، جایگزینی پوشش فویل سیاه‌رنگ با یک پوسته فلزی مات است؛ درحال‌حاضر تمام باتری آیفون‌ها از پوشش فویل سیاه‌رنگ است. این تغییر باعث بهبود بازده حرارتی باتری می‌شود و تأثیر زیادی هم بر وزن قطعه نمی‌گذارد. اپل‌واچ قبلاً دارای باتری‌هایی با پوشش فویل مشکی بود، اما از اپل واچ سری 7 مدل 40 میلی‌متری، اپل شروع به استفاده از پوسته‌های فلزی برای بهبود مدیریت دما کرد.

باتری آیفون 16 پرو
باتری جدید اپل واچ در مقایسه با مدل قدیمی

به‌نظر می‌رسد که تصویر اولیه منتشرشده از این باتری اطلاعاتی را که هفته گذشته منتشر شده بود، تأیید می‌کند. براساس گزارش‌ها، اپل قصد دارد سیستم حرارتی جدیدی را برای کاهش گرمای بیش‌ازحد در آیفون 16 معرفی کند.

علاوه بر باتری‌هایی با قاب‌های فلزی در مدل‌های آیفون 16 پرو، شایعه شده که کل سری آیفون 16 دارای یک هیت‌سینک گرافنی برای کاهش گرمای بیش‌ازحد است. گرافن رسانایی حرارتی بالایی دارد و از مس نیز بهتر عمل می‌کند. درحال‌حاضر هیت‌سینک‌های آیفون از مس هستند. اپل مدتی است که به گرافن برای کاهش حرارت علاقه‌مند شده و پتنت اکتشاف مواد برای دفع گرما در دستگاه‌های قابل حمل را به نام خود ثبت کرده است.

به‌نظر می‌رسد که این اقدام اپل تا حدودی در واکنش به مشکلات گرمای بیش از حد معمول آیفون 15 پرو باشد.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید

مطالب پیشنهادی