ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

آیفون 16
موبایل

تصاویر ماکت آیفون 16، آرایه جدید لنزها و تغییرات دیگری را نشان می‌دهد

تصاویر تازه منتشر شده منتسب به آیفون ۱۶ خبر از تغییرات در آرایه دوربین نسخه معمولی و پلاس در کنار ضخامت کمتر تمامی مدل‌ها می‌دهد.

امیر امام جمعه
نوشته شده توسط امیر امام جمعه | ۱۵ اردیبهشت ۱۴۰۳ | ۱۶:۰۰

به‌تازگی تصاویری منتسب به سری آیفون 16 منتشر شده است که در آنها، شاهد ماکت این سری هستیم. اگرچه این تصاویر به‌شکل غیررسمی منتشر شده‌اند و نمی‌توان از صحت آنها اطمینان کسب کرد، اما می‌توانند خبر از تغییرات احتمالی در سیستم شارژ و دوربین دستگاه‌ها بدهند.

آیفون 16 چه تغییراتی نسبت به گذشته خواهد داشت؟

افشای اطلاعات و گزارش‌های غیررسمی پیرامون نسل‌های معرفی نشده آیفون همیشه یکی از جنجال‌های بزرگ دنیای فناوری بوده است و این مسئله برای سری آیفون ۱۶ هم درحال تکرار است. در همین راستا، یک تولیدکننده فرانسوی ماکت موبایل اخیراً تصاویری را منتشر کرده است که به نسل آتی آیفون نسبت داده‌شده‌اند. در این تصاویر می‌توان آرایه احتمالی لنزها در مدل‌های مختلف و نازک شدن حلقه شارژ مگ‌سیف را مشاهده کرد.

اپل

اپل از سری آیفون ۱۲ اقدام استفاده از فناوری شارژ بی‌سیم تحت عنوان مگ‌سیف در گوشی‌های خود کرد؛ اما تاکنون خبری از حضور این فناوری در آیپدها نبوده است. البته پتنت‌هایی در این رابطه به ثبت رسیده است و احتمال دارد در آیپدهای جدید که در آینده نزدیک معرفی می‌شوند، شاهد ظهور مگ‌سیف نیز باشیم.

طبق ماکت منتسب به آیفون 16، حلقه آهن‌ربا و سیم‌پیچ در این سیستم نسبت به نسل‌های قبلی شاهد کاهش ضخامت بوده است و احتمال دارد که این امر فرایند شارژ بی‌سیم را بهینه‌تر از قبل کند.

انتظار می‌رود که تولیدکنندگان لوازم جانبی محصولات اپل با توجه به تغییرات صورت گرفته در طراحی بدنه، مجبور به ساخت محصولاتی با ابعاد کاملاً جدید شوند. همچنین با توجه به این تصاویر، احتمال دارد که آرایه لنزها در دوربین آیفون ۱۶ معمولی و پلاس نسبت به نسل قبلی دچار تغییر شوند و لنزها به‌صورت عمودی در یک راستا قرار داشته‌باشند؛ درحالی‌که در نسل فعلی شاهد یک ماژول مربعی بوده‌ایم.

ماژول دوربین نسل جدید همچنین احتمالاً فضای کمتری را نسبت به گذشته اشغال خواهد کرد و فلش دستگاه نیز به‌سمت راست آن منتقل خواهد شد. ظاهراً آرایه لنزهای آیفون ۱۶ پرو و پرو مکس نسبت به قبل تغییری نخواهد داشت و در عوض، رزولوشن سنسور آن‌ها در مقایسه با قبل، شاهد بهبود خواهد بود.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مطالب پیشنهادی