ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

سامسونگ
موبایل

سامسونگ تولید گوشی‌های بیشتری را به شرکت‌های چینی واگذار می‌کند

سهم تولیدات JDM سامسونگ در چین از 44 میلیون دستگاه در سال گذشته به 67 میلیون دستگاه افزایش پیدا می‌کند.

جواد تاجی
نوشته شده توسط جواد تاجی | ۶ خرداد ۱۴۰۳ | ۱۵:۳۰

سامسونگ قصد دارد در سال جاری، طراحی و تولید گوشی‌های بیشتری را به شرکت‌های چینی واگذار کند. براساس گزارش‌های موجود، گوشی‌های برون‌سپاری‌شده غول کره‌ای ظاهراً در سال جاری، 25 درصد از کل تولیدات آن را تشکیل خواهند داد. این استراتژی می‌تواند در نهایت منجر به عرضه گوشی‌های ارزان‌تر شود، هرچند ممکن است با کاهش کیفیت و طراحی نیز همراه باشد.

نشریه کره‌ای Elec در گزارش جدیدی می‌گوید که سامسونگ قصد دارد حجم تولیدات با کمک «تولیدکنندگان توسعه مشترک» (JDM) چینی را در سال جاری به 67 میلیون دستگاه افزایش دهد. در سال گذشته، کره‌ای‌ها 44 میلیون دستگاه از گوشی‌های خود را برون‌سپاری کرده بودند.

بنابراین، سامسونگ که قصد دارد در سال جاری میلادی، 270 میلیون دستگاه به بازار عرضه کند، توسعه و تولید مشترک 25 درصد از گوشی‌های خود را به شرکت‌های چینی واگذار می‌کند.

علاوه‌بر افزایش اتکا به شرکت‌های چینی، این رسانه خبری همچنین گزارش می‌دهد که سامسونگ تولید 28 میلیون گوشی را نیز در ویتنام انجام خواهد داد.

مزایا و معایب تولید خارجی گوشی‌های سامسونگ

غول کره‌ای از سال 2019 برون‌سپاری توسعه و تولید برخی از گوشی‌های خود را آغاز کرد. بنابر گزارش‌ها این استراتژی با هدف کاهش هزینه‌های تولید و کاهش قیمت‌ کلی دستگاه اتخاذ شد. البته سامسونگ درحال‌حاضر، معمولاً فقط برای گوشی‌های ارزان قیمت خود از این روش کمک می‌گیرد.

این همکاری باعث می‌شود تا سا‌مسونگ بتواند گوشی‌های خود را با قیمت رقابتی‌تر عرضه کند. بااین‌حال، همیشه این احتمال وجود خواهد داشت که دستگاه‌های مقرون‌به‌صرفه‌تر سامسونگ با کیفیت پایین‌تری عرضه شوند. گلکسی A03s ظاهراً ازجمله گوشی‌های برون‌سپاری‌شده چند سال اخیر سا‌مسونگ است.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مطالب پیشنهادی