ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

تماس اضطراری ماهواره‌ای
موبایل

قابلیت ارتباط ماهواره‌ای ظاهراً به گوشی‌های پیکسل گوگل می‌آید

شواهد نشان می‌دهد که گوگل هم می‌خواهد قابلیت ارتباط ماهواره‌ای را به گوشی‌های خود اضافه کند.

حمیدرضا علیا
نوشته شده توسط حمیدرضا علیا | ۱۲ اسفند ۱۴۰۲ | ۱۳:۰۰

گوگل قبلاً تأیید کرده بود که پشتیبانی از ارتباط ماهواره‌ای را به اندروید 14 خواهد آورد. از آن زمان، شواهد زیادی نشان می‌دهد که این شرکت فناوری در حال کار بر روی قابلیت «پیام اضطراری ماهواره‌ای» برای گوشی‌های پیکسل است. اکنون به‌روزرسانی یک برنامه، شواهد جالبی از این قابلیت به ما نشان می‌دهد.

به گزارش Android Authority آپدیت برنامه «خدمات اتصال تطبیقی» (Adaptive Connectivity Services) نشان می‌دهد که احتمالاً گوگل آماده می‌شود تا قابلیت Satellite SOS یا «پیام اضطراری از طریق ماهواره» را به گوشی‌های پیکسل بیاورد.

به‌نظر می‌رسد نسخه p.2024.08 اپلیکیشن Adaptive Connectivity Services راه را برای این ویژگی جدید هموار می‌کند. این نوع اتصال به شما امکان می‌دهد درصورتی که قادر به اتصال به شبکه تلفن همراه یا Wi-Fi نباشید، از طریق ماهواره پیام اضطراری ارسال کنید.

اگر به تنظیمات بروید، SOS Satellite را می‌توانید در بخش Safety & emergency پیدا کنید. صفحه Satellite SOS شرح مختصری در مورد نحوه عملکرد این ویژگی و دو گزینه ارائه می‌دهد. این دو گزینه به شما امکان می‌دهد «دمو» یا «حالت واقعی» این ویژگی را آزمایش کنید.

علاوه‌براین، یک پیام سلب مسئولیت وجود دارد که وقتی از طریق ماهواره با خدمات اضطراری ارتباط برقرار می‌کنید، نام، ایمیل، شماره تلفن، مکان، اطلاعات دستگاه و مخاطبین اضطراری شما با ارائه‌دهندگان خدمات ماهواره‌ای به اشتراک گذاشته می‌شوند.

ویژگی ارتباط ماهواره‌ای پیکسل در چند کشور پشتیبانی می‌شود؟

همچنین پیوندی وجود دارد که صفحه کشورهای پشتیبانی‌کننده از این قابلیت را نشان خواهد داد، هرچند این فهرست هنوز منتشر نشده است. این قابلیت خدمات ارتباط اضطراری از طریق ماهواره را در بیش از 150 کشور در هر هفت قاره، ارائه می‌دهد.

اگرچه ارتباط اضطراری ماهواره‌ای فعلاً فقط برای گوشی‌های پیکسل در راه است، اما لزوماً به این معنی نیست که این ویژگی منحصر به دستگاه‌های گوگل خواهد بود. باید منتظر بمانیم و ببینیم که آیا گوگل این ویژگی را به سایر گوشی‌های اندرویدی نیز تعمیم می‌دهد یا خیر.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مطالب پیشنهادی