ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

آیفون 15 پرو مکس تقلبی
موبایل

خریداری که از سایت اپل آیفون 15 پرو مکس سفارش داده بود، یک گوشی اندرویدی تحویل گرفت!

شخصی ساکن بریتانیا که مستقیماً از فروشگاه اپل آیفون 15 پرو مکس سفارش داده بود، یک محصول تقلبی تحویل گرفت.

آزاد کبیری
نوشته شده توسط آزاد کبیری | ۲۳ آبان ۱۴۰۲ | ۱۳:۳۰

در یکی از عجیب‌ترین اتفاقاتی که چند وقت اخیر شنیده‌ایم، یکی از ساکنان بریتانیا که آیفون 15 پرو مکس را مستقیماً از وب‌سایت رسمی اپل سفارش داده بود، پس از تحویل کالا با محصول عجیبی مواجه شد: یک آیفون تقلبی که درواقع یک گوشی اندرویدی با پوسته iOS بود. به نظر می‌آید در فرایند ارسال محصولات اپل، مشکلی جدی وجود دارد.

براساس گزارش منتشرشده، خریداری در بریتانیا پس از بازکردن جعبه آیفون پرچمدار اپل، بلافاصله متوجه شد که مشکلی وجود دارد. اولین چیزی که او متوجه شد این بود که روی گوشی یک محافظ صفحه نصب شده و باعث شد فکر کند که شاید یک کالای مرجوعی برای او ارسال شده است. بااین‌حال، با بررسی بیشتر بسته‌بندی، دید که به‌کلی با کالایی متفاوت روبه‌روست. این شخص عکس‌های این محصول تقلبی را در Reddit منتشر کرده است:

یک گوشی اندرویدی در قالب آیفون 15 پرو مکس

خریدار وقتی گوشی را روشن کرد متوجه شد صفحه‌نمایش نیز ایرادی دارد؛ رنگ سیاه نمایشگر به سفیدی می‌زد و اصلاً شبیه کیفیت نمایشگرهای OLED نبود؛ در قسمت پایین گوشی نیز حاشیه‌ای نسبتاً بزرگ‌تر به چشم می‌خورد که با سبک طراحی اپل فرق دارد. پس از لودشدن تلفن بود که خریدار فهمید دستگاهی که به‌طور رسمی توسط اپل ارسال شده، جعلی است.

به نظر می‌آید آیفون جعلی درواقع یک گوشی اندرویدی با پوسته iOS است. همچنین روی این گوشی برنامه‌هایی مثل تیک تاک، فیسبوک و یوتوب نصب شده بود و این موضوع فرض تقلبی‌بودن گوشی را تأیید می‌کند. کاربر با اپل‌آی‌دی خود وارد گوشی نشد و از واردکردن اطلاعات اپل‌والت نیز خودداری کرد. اگر چنین کاری انجام می‌داد، ممکن بود اطلاعات شخصی و مالی او توسط سازندگان دستگاه به سرقت برود.

اپل به تحویل امن و مطمئن کالاهای خود شهرت دارد و چنین اتفاقی بسیار غیرعادی است. به نظر می‌آید در فرایند ارسال گوشی از فروشگاه اپل تا مقصد، یک نقص امنیتی وجود دارد. این خریدار موضوع را به اطلاع پشتیبانی اپل رسانده و شرکت نیز به او وعده داده است که به این موضوع رسیدگی خواهد کرد.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مطالب پیشنهادی