ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

طرح‌های مفهومی جدید تکنو
موبایل

طرح‌های مفهومی جدید تکنو برای گوشی‌ها؛ قابی از چرم گیاهی که معطر است!

تکنو از چندین طرح مفهومی جذاب برای قاب گوشی‌ها رونمایی کرد.

حمیدرضا علیا
نوشته شده توسط حمیدرضا علیا | ۷ اسفند ۱۴۰۲ | ۲۳:۵۹

تکنو در کنگره جهانی موبایل بارسلون با چند طرح مفهومی جدید توجهات را به خود جلب می‌کند. یکی از این طرح‌ها شامل «چرم معطر» است. این طرح مفهومی جذاب، با ترکیب چرم و میکروکپسول‌های معطر ساخته شده است. اسانس روغن معطر میکروکپسوله به رزین چرم گیاهی اضافه و نسبت آن با توجه به غلظت عطر تنظیم می‌شود.

فایده این طرح مفهومی چیست؟ درواقع تکنو با این طرح از سه حس برای ساخت قاب پشتی گوشی‌ها استفاده می‌کند: بینایی، لامسه و بویایی. به‌ گزارش Android Headlines، این شرکت چینی می‌گوید که این عطرها می‌توانند بیش از یک سال در شرایط استفاده معمولی مانند عدم قرارگرفتن در معرض نور خورشید، مالش شدید یا درجه حرارت بالا، ماندگاری داشته باشند. این طرح عطر جدید و خنکی را به مشام شما می‌رساند که با چرم‌های ساده قدیمی بسیار متفاوت است.

طرح‌های مفهومی جدید تکنو

طرح‌های عجیب و خلاقانه تکنو

علاوه‌براین‌، تکنو چرم ارگانوسیلیکون پارچه‌ای را در جریان کنگره جهانی موبایل به‌ نمایش گذاشته است. درواقع این یک پارچه مصنوعی با پوشش ارگانوسیلیکون به‌جای پوشش پلی‌اورتان است. به‌طور معمول این پوشش از یک پارچه سفارشی پوشیده‌شده با پلیمر سیلیکونی ساخته می‌شود. از مزایای اصلی این پوشش پارچه‌ای می‌توان به تمیزکردن آسان، بو و ترکیبات آلی فرار (VOC) بسیار کم اشاره کرد. همچنین این ماده آلودگی کربنی پایینی دارد و برای محیط‌زیست بهتر است.

طرح‌های مفهومی جدید تکنو

درواقع تکنو قاب‌های چرمی خسته‌کننده را دیده است و می‌خواهد آن‌ها را با چرم رنگی بهبود بخشد. این شرکت فعلاً درباره چرم ترکیبی رنگی درحال تحقیق است تا طرح‌های هنری جدید را با لایه‌های رنگی غنی ترکیب کند.

تکنو همچنین فناوری رنگ‌آمیزی محبوب خود را که اولین‌بار در MWC 2023 معرفی شد، در رویداد امسال هم به نمایش گذاشت. این فناوری از منشورهای زیرمیکرونی برای درک چرخش زاویه‌ای تحت عمل میدان الکتریکی استفاده می‌کند؛ بنابراین نور مرئی با طول موج‌های مختلف را پراکنده می‌سازد.

طرح‌های مفهومی جدید تکنو

توری اپتیکال سه‌بعدی استریوی تکنو نیز که از مواد کامپوزیتی استفاده می‌کند، در این رویداد معرفی شد؛ این فناوری که با بافت شطرنجی ستونی ترکیب شده است، بدون عینک تجربه بصری سه‌بعدی، افکت عمق میدان، افکت تعلیق، تغییر رنگ و غیره را به کاربر نمایش می‌دهد.

تکنو همه این کانسپت‌های جدید را این هفته در جریان نمایشگاه MWC 2024 به‌ نمایش می‌گذارد. علاوه‌ بر این طرح‌ها، باید منتظر نمایش گوشی رول‌شونده و سگ رباتیک این کمپانی هم باشیم.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مطالب پیشنهادی