ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

بررسی گلکسی S24 Ultra
موبایل

کاربران از وجود مشکلی در روشنایی پایین نمایشگر سری گلکسی S24 خبر می‌دهند

برخی کاربران می‌گویند که نمایشگر سری گلکسی S24 سامسونگ در روشنایی زیر 10 درصد پیکسل‌های یکنواخت ندارد.

آزاد کبیری
نوشته شده توسط آزاد کبیری | ۲۴ بهمن ۱۴۰۲ | ۱۰:۳۱

اگرچه پرچمدارهای جدید سامسونگ، مخصوصاً گلکسی S24 اولترا از بهترین گوشی‌های بازار هستند، بااین‌حال کاربران با مشکلات متنوعی در نمایشگر آن مواجه شده‌اند. علاوه‌ بر ظاهرشدن خطوط سبز‌رنگ روی نمایشگر، حالا به‌نظر می‌رسد که وقتی روشنایی پرچمدارهای سامسونگ را به زیر 10 درصد کاهش دهید، پیکسل‌های آن به یک اندازه روشنایی ندارند و به‌اصطلاح «دانه‌دار» هستند.

براساس گزارش برخی کاربران در ردیت و وب‌سایت اندروید سنترال، پیکسل‌های نمایشگر سری گلکسی S24 سامسونگ در روشنایی کم به یک اندازه تیره نمی‌شوند و حالتی دانه‌دار پیدا می‌کنند. به چنین حالتی در نمایشگرها Mura گفته می‌شود، به این معنی که پیکسل‌های پنل تلاش می‌کنند تا سطح روشنایی یکسانی را حفظ کنند.

ایراد پیکسل‌های نمایشگر سری گلکسی S24

برخی کاربران در ردیت از مشاهده دانه‌هایی روی نمایشگر سری گلکسی S24 شکایت داشتند. در یک نظرسنجی که در آن 350 نفر شرکت داشتند، اکثراً تأیید کردند که چنین مشکلی را در گوشی‌های گلکسی S24، گلکسی S24 پلاس و S24 اولترا خود مشاهده کرده‌اند. این مشکل زمانی به‌چشم می‌آید که تصویری با رنگی ثابت را در روشنایی کم مشاهده کنید. درواقع در چنین حالتی برخی پیکسل‌های نمایشگر نمی‌تواند با پیکسل‌های اطراف خود هماهنگ باشند.

کاربری گلکسی S24 اولترا خود را زیر میکروسکوپ قرار داده است و همان‌طور که در تصویر بالا مشاهده می‌کنید، برخی پیکسل‌ها روشن‌تر هستند و ظاهری دانه‌دار به نمایشگر می‌دهند. به گفته این کاربر، پیکسل‌ها در روشنایی 10 درصد یکنواخت نیستند. این یکنواختی در روشنایی 30 درصد بهبود می‌یابد و تنها در روشنایی 50 درصد اثری از دانه‌ها مشاهده نمی‌شود.

به‌نظر می‌رسد این مشکل سخت‌افزاری باشد و برخی کاربران توانسته‌اند گوشی خود را تعویض کنند. البته برای مشاهده این دانه‌ها باید بسیار دقت کنید، اما با توجه به قیمت 1300 دلاری گلکسی S24 اولترا، کاربران انتظار دارند نمایشگری عاری از هرگونه نقص داشته باشند.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مطالب پیشنهادی