ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

سامسونگ دیسپلی
موبایل

سامسونگ اولین نمایشگر OLED یکپارچه با حسگر اثر‌انگشت و سنسور سنجش ضربان قلب را معرفی کرد

سامسونگ دیسپلی از نمایشگر OLED جدیدی پرده برداشته است که به‌صورت داخلی حسگر اثرانگشت و تشخیص ضربان قلب دارد.

ایمان صاحبی
نوشته شده توسط ایمان صاحبی | ۲ خرداد ۱۴۰۲ | ۱۶:۰۰

سامسونگ از اولین پنل موبایل OLED دنیا با حسگرهای داخلی اثر‌انگشت و تشخیص ضربان قلب پرده برداشت. این پنل با نام Sensor OLED می‌تواند به‌طور قابل‌توجهی پیچیدگی‌های تولید موبایل‌ها و تبلت‌ها را کاهش دهد. این محصول احتمالاً به‌زودی در گوشی‌های رده‌بالا به کار گرفته خواهد شد.

سامسونگ دیسپلی در بیانیه‌ای از نخستین پنل OLED دنیا با حسگر اثرانگشت و فناوری‌های ردیابی قلبی-عروقی رونمایی کرد. این یعنی نمایشگر سامسونگ به‌صورت داخلی OPD (یا فتودیود ارگانیک) تشخیص‌دهنده نور دارد و شرکت‌ها دیگر لازم نیست که حسگر جداگانه‌ای را زیر پنل OLED برای تشخیص اثرانگشت قرار دهند.

یکپارچه‌شدن این حسگر با پنل نمایش نه‌تنها باعث اشغال فضای کمتر در دستگاه می‌شود، بلکه هزینه‌های تولید را هم پایین‌تر می‌آورد. با توجه به اینکه فناوری مذکور درون هر یک از پیکسل‌های پنل Sensor OLED سامسونگ کار گذاشته می‌شود، می‌تواند اثرانگشت یا ضربان قلب را به‌طور هم‌زمان از چندین انگشت دریافت کند.

بنابراین قابلیت احراز هویت بیومتریک در گوشی‌ها دقیق‌تر می‌شود و حتی می‌توان به ویژگی اندازه‌گیری فشار خون دسترسی پیدا کرد. این صفحه همچنین می‌تواند به‌صورت هم‌زمان سطح استرس را اندازه‌گیری کند.

نمایشگر Sensor OLED سامسونگ چگونه کار می‌کند؟

سامسونگ می‌گوید: «نمایشگر Sensor OLED می‌تواند ضربان قلب، فشار خون و سطح استرس را صرفاً از طریق لمس دو انگشت اندازه‌گیری کند. نور OLED بسته به غلظت و نرمی رگ‌های خونی در داخل انگشت به‌شکل‌های متفاوتی بازتاب داده می‌شود و زمانی که به پنل برمی‌گردد، OPD آن را شناسایی و به اطلاعات سلامتی تبدیل می‌کند [...] برای اندازه‌گیری دقیق فشار خون فرد، ضروری است که فشار خون هر دو دست ارزیابی شود. نمایشگر Sensor OLED می‌تواند به‌شکل هم‌زمان انگشتان هر دو دست را حس کند و دقیق‌تر از دستگاه‌های پوشیدنی موجود اطلاعات سلامتی را ثبت نماید.»

این غول فناوری کره جنوبی وعده داده است که نمایشگر جدید خود را در رویداد هفته نمایشگرهای SID 2023 در آمریکا به نمایش بگذارد. این رویداد از امروز در کالیفرنیا برگزار می‌شود و میزبان چندین نمایشگر دیگر سامسونگ ازجمله اولین نمایشگر موبایل رول‌شونده OLED این شرکت خواهد بود.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مطالب پیشنهادی