ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

قیمت حواله خودروهای برقی
قیمت و شرایط فروش خودرو

قیمت حواله خودروهای برقی در بازار نجومی شد!

راحتی شرایط خرید،‌ باعث نشده است تا دلالان قیمت حواله خودروهای برقی را به اعداد میلیاردی نزدیک نکنند!

مرتضی قانع
نوشته شده توسط مرتضی قانع | ۵ خرداد ۱۴۰۳ | ۱۵:۰۰

طی هفته گذشته، شاهد راه‌اندازی سامانه جامع خودروهای برقی بودیم. این سامانه برای عرضه و ثبت‌نام خودروهای برقی طراحی شده است. ثبت‌نام خودروهای برقی بدون محدودیت انجام می‌شود و تنها شرط آن، بلوکه کردن مبلغ 100 میلیون تومان در حساب بانکی است. بااین‌حال راحتی شرایط خرید،‌ باعث نشده است تا دلالان قیمت حواله خودروهای برقی را به اعداد میلیاردی نزدیک نکنند!

همان‌گونه که پیش‌بینی می‌شد، خودروهای برقی از برندهای معتبر هوندا، آئودی و فولکس واگن با استقبال گرم مشتریان مواجه شده‌اند. همین عامل باعث شده است تا دلالان و واسطه‌گران، قیمت حواله خودروهای برقی از برندهای معتبر را تا حدود یک میلیارد تومان اعلام کنند. البته همان‌گونه که اندکی پیش اشاره کردیم، ثبت‌نام خودروهای برقی بدون محدودیت خاصی صورت می‌گیرد و تنها شرط آن بلوکه‌کردن مبلغ 100 میلیون تومان در حساب بانکی است. بنابراین نیازی نیست تا برای خرید خودروهای برقی، چند صد میلیون تومان بابت خرید حواله خرج کنید.

قیمت حواله خودروهای برقی در بازار، خرداد 1403:

نوع خودروقیمت حواله
آئودی Q5500 میلیون تومان
آئودی Q5یک میلیارد تومان
آئودی Q5300 میلیون تومان
فولکس واگن ID.4195 میلیون تومان
فولکس واگن ID.4280 میلیون تومان
فولکس واگن ID.4350 میلیون تومان
هوندا ENS1700 میلیون تومان
هوندا ENS1یک میلیارد تومان
هوندا ENS1900 میلیون تومان
قیمت حواله خودروهای برقی

نکته‌ای که در این بین وجود دارد، عدم تمایل مشتری ایرانی به خرید خودروهای برقی است. این خودروها تاکنون چندبار به معرض فروش گذاشته شده‌اند که در هر نوبت از عرضه، مشتریان شخصی یا رانندگان تاکسی به خرید آن‌ها بی‌علاقه بوده‌اند. ازاین‌رو بعید است که قیمت حواله خودروهای برقی برای طولانی‌مدت در محدوده چندین میلیون تومانی باقی بماند. تنها بخش کوچکی از این خودروها که شامل اتومبیل‌های لوکس با برند معتبر هستند، گروه کوچکی از خریداران را به سمت خود جلب خواهند کرد. در سایر موارد، بعید به نظر می‌رسد که مشتریان با درآمد متوسط علاقه‌ای به خرید خودروهای الکتریکی چینی نشان دهند.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مطالب پیشنهادی