افزایش اعتماد مشتریان به مدیران خودرو با شفافیت در قیمت گذاری

سلب مسئولیت: دیجیاتو صرفا نمایش‌دهنده این متن تبلیغاتی است و تحریریه مسئولیتی درباره محتوای آن ندارد.

با خروج آمریکا از برجام، خودروسازی ایران در اولویت بازگشت تحریم‌ ها قرار گرفت. هر چند افزایش نرخ رسمی دلار در سیستم نیما شرکت‌ های تولید کننده علی‌ الخصوص گروه ‌های خودرویی را مجبور به افزایش قیمت محصولات خود کرد، اما این تهدید تبدیل به فرصتی شد تا مشتریان شرکت‌ های متعهد به قراردادهایشان را شناسایی کنند.
تحریم‌ های جدید آمریکا بر علیه ایران شامل قطعات و مواد اولیه خودرو است که حکایت از این دارد که این بار تحریم ‌ها بسیار خشن و مهلک است؛ به‌ طوری که بعضی شرکت‌ ها جرأت همکاری با ایران را نخواهند داشت و با وجود سرمایه‌ گذاری‌ های هنگفت برخی شرکت‌ های خودروسازی در ایران، حاضر به ادامه همکاری با ایران نیستند.

 

مدیران خودرو

از اواخر بهار ۹۷ تا پایان آذر ماه نوسانات ارزی به شکلی رقم خورد که شرکت‌ های خودرویی با تغییرات قیمتی شدید در هزینه‌ های تولید روبرو بودند. این تغییرات فرصتی شد برای سودجویان و دلالان تا مشتریان را در بحران بی‌ اطلاعی و ترس از آینده به معمالات آنها تن در دهند. البته بی ‌توجهی خواسته و ناخواسته برخی شرکت‌ های خودرویی تاثیر‌گذار نیز در اوضاع بازار بی ‌تاثیر نبود. تا آنجا که عدم توجه به تعهدات قبلی و تاخیر در تحویل قراردادهای پیشین به مشتریان، اعتبار آنها را خدشه دار کرد. البته ارائه دلایل مختلف و توجیه این شرکت‌ ها مبنی بر عدم همکاری طرف‌ های خارجی در تامین قطعات و افزایش نرخ دلار آنها را به سمت این عدم تعهدات سوق داد تا آنجا که اعلام قیمت‌ های پلکانی را در دستور کار قرار دادند و در شرایطی که بازار منتظر عرضه منطقی و حفظ تعادل خود بود، هیچ طرح فروش و عرضه رسمی با تحویل به روز از سوی آنها اتفاق نیافتاد.

مدیران خودرو

در مقابل شرکت مدیران خودرو به عنوان یکی از خودرو سازان بزرگ کشور ضمن مواجهه با فشارهای مختلف خود را مقید به انجام تعهدات در قبال مشتریان دانسته تا آنجا که در نوبت اول تعهدات فروش خود را با توجه به موجودی مواد اولیه و با حداقل افزایش قیمت به مشتریان تحویل داد و در نوبت بعد با توجه به هزینه تمام شده تهیه مواد اولیه قیمت گذاری و ثبت نام و عرضه عادی محصولات خود را در پیش گرفت. شفافیت در قیمت‌ گذاری، ثبت نام خودرو بر اساس نیاز مشتریان و تلاش در تسهیل خرید مشتریان، تحویل فوری و ۳۰ روزه محصولات از جمله برنامه‌ های مدیران خودرو در جهت حفظ تعدل و عمل به مشتری مداری است.
در شرایط فعلی شرکت‌ مدیران خودرو از معدود شرکت‌ های خودرویی است که با اعلام قیمت‌ های قطعی محصولات خود و ایجاد شرایط مختلف فروش فوری، نقدی و حتی تسهیلات فروش گام جدی در پاسخ به اعتماد مشتریان خود برداشته است.

ویجیاتو

نظرات ۰

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

رمزتان را گم کرده‌اید؟