مدل‎های مختلف اپل اینسیگنیا چه تفاوت‎هایی با هم دارند؟

مدل‎های مختلف اپل اینسیگنیا چه تفاوت‎هایی با هم دارند؟

سلب مسئولیت: دیجیاتو صرفا نمایش‌دهنده این متن تبلیغاتی است و تحریریه مسئولیتی درباره محتوای آن ندارد.

نسل اول اپل اینسیگنیا در سال ۲۰۰۸ و توسط اپل اوکترا به بازارهای جهانی عرضه و معرفی شد. این کمپانی آلمانی در سال ۲۰۱۳ این خودرو را فیس لیفت کرد و امکانات و آپشن های جدیدی به آن اضافه کرد که از مهم‎ترین آنها می توان به رادارهای جلو، نقطه کور و تغییر لاین و تغییراتی در ظاهر آن اشاره کرد.

اپل اینسیگنیا  درسال ۱۳۹۵ توسط "توان خودرو جی" به بازارهای ایران راه یافت. ورود این خودرو به بازارهای ایران در مدل ۲۰۱۶ آن صورت گرفت و امکان خرید و فروش اپل اینسیگنیا در بازارهای ایران برای طرفداران آن فراهم شد تا شاهد این خودرو در خیابان‎های ایران باشیم.

در این مطلب سعی کرده‎ایم که تفاوت‎های مدل‎های مختلف اپل اینسیگنیا، قیمت اپل اینسیگنیا و شرایط خرید و فروش اپل اینسیگنیا در ایران را بیشتر بررسی کنیم.

اپل اینسیگنیا ۲۰۱۶

کمپانی اپل این خودرو را در اندازه ای به طول ۴.۸۴ متر، ارتفاع ۱.۴۹ متر و عرض ۱.۸۵ متر طراحی کرد و از یک موتور بنزینی خطی توربو به نام CVVT DOHC در آن استفاده کرد که حجم آن ۲۰۰۰ سی سی و دارای ۴ سیلندر است. این موتور توانایی تولید ۲۵۰ اسب بخار قدرت را دارد و گشتاور آن برابر ۴۰۰ نیوتون متر است که از ویژگی‎های خاص این مدل از اپل اینسیگنیا به حساب می آید.

با توجه به موتور مورد استفاده در این خودرو می تواند حداکثر سرعت ۲۴۳ کیلومتر بر ساعت را به ثبت برساند و مصرف سوخت آن در هر ۱۰۰ کیلومتر جاده ای ۱۱.۷ لیتر و مصرف سوخت مشابه درون شهری برای ۶.۳ لیتر و در نهایت مصرف سوختی ترکیبی این خودرو برابر ۸.۳ لیتر است. باک سوخت این ماشین ۷۰ لیتر ظرفیت دارد و حجم صندوق عقب آن ۵۰۰ لیتر است. در ساخت این خودرو از امکاناتی همچون فرمان برقی، طراحی چرم داخلی، سیستم قابل تنظیم صندلی‎ها، سیستم‎های تهویه، پایداری، روشنایی، آینه و شیشه و سیستم ضد سرقت ایموبلایزر، یکی از بهترین سیستم‎های امنیتی در خودورهای جهان استفاده شده است.اپل اینسیگنیا

اپل اینسیگنیا ۲۰۱۷

کمپانی اپل برای ساختن مدل ۲۰۱۷ اپل اینسیگنیا سعی کرده است که تغییراتی را در مدل پیشین خود اعمال کند و ظاهر آن را به شکلی جذاب‎تر و اسپرت‎تر درآورده و از سقف شیب‎دار برای آن استفاده کرده است. همچنین وزن این مدل نسبت به مدل قبلی کمتر و فضای کابین آن بیشتر شده که به دلیل افزایش طول دو محور خودروی است. اپل اینسیگنیا ۲۰۱۷ دارای ارتفاع کمتری است که همین امر باعث شده است که قدرت آیرودینامیک آن افزایش داشته باشد.

برای تقسیم گشتاور در این خودرو از نسل جدید کلاژهای الکترونیکی استفاده شده است و همچنین یک قابلیت شگفت‎انگیز دیگر این خودرو امکان تنظیم ارتفاع آن است که به راننده این امکان و اختیار را می‎دهد که حالت‎های متنوعی را تجربه کند.

موتور اپل اینسیگنیا ۲۰۱۷ دارای ۲۸۰۰ سی سی حجم و ۶ سیلندر است که به دو عدد توربو شارژ مجهز شده است و می‎تواند ۳۳۰ اسب بخار قدرت تولید کند و گشتاوری معادل ۳۲۵ پاوند بر فوت را به ثبت برساند. در این مدل از مدرن‎ترین و بهترین سیستم‎ها و آپشن‎های جانبی استفاده شده است به گونه‎ای که در مقایسه با همتایان خودش می‎تواند به راحتی برتری خودش را به نمایش بگذارد.

اپل اینسیگنیا

اپل اینسیگنیا ۲۰۱۸

اپل اینسیگنیا ۲۰۱۸ از یک موتور ۴ سیلندر ۱۶ سوپاپه به حجم ۲۰۰۰ سی سی استفاده کرده است که توانایی تولید ۱۹۷ اسب بخار قدرت را دارد و گشتاوری معادل ۲۰۶ پاوند بر فوت را به ثبت می رساند که در مقایسه با مدل های ۲۰۱۶ و ۲۰۱۷ آمار ضعیف تری است. این خودرو همچنین حداکثر سرعت خود را ۱۴۵ کیلومتر بر ساعت ثبت کرده است که باز هم در رقابت با مدل های پیشین، قافیه را باخته است. شتاب اولیه این خودرو برابر ۷.۹ ثانیه و مصرف سوخت ترکیبی آن برابر ۶.۹ لیتر در ۱۰۰ کیلومتر است.

ابعاد اپل اینسیگنیا ۲۰۱۸ دارای ۴.۹ متر طول، ۱.۸۶ متر عرض و ۱.۴۵ متر ارتفاع و فاصله بین دو محور آن ۲۸.۲۹ سانتی متر است. در این خودرو نیز مانند همتایان جهانی خود از بهترین سیستم‎ها و آپشن‎ها مانند سیستم ترمز و پایداری، سیستم تهویه، سیستم روشنایی و شیشه و آینه، سیستم امنیتی و کیسه هوا و فرمان و هندلینگ عالی استفاده شده است.

اپل اینسیگنیا

واردات این محصول در ابتدای سال ۱۳۹۶ متوقف شد و دیگر اجازه ورود آن به بازارهای ایران داده نشد و به همین دلیل قیمت اپل اینسیگنیا و شرایط خرید و فروش اپل اینسیگنیا در وضعیت نامشخصی قرار دارد. با توجه به بررسی های صورت گرفته می توان نتیجه گرفت که اپل اینسیگنیا ۲۰۱۷ در مقایسه با دو مدل دیگر آن دارای ویژگی های بهتر و شرایط مطلوب تری است که می تواند یک رانندگی ایمن و لذتبخش را برای شما خلق کند. فرمان پذیری و شتاب بالای اپل اینسیگنیا به گونه ای است که می توان از مصرف بالای سوخت آن چشم پوشی کرد.

ویجیاتو

نظرات ۰

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato