بررسی لکسوس t ۲۰۰ nx مدل ۲۰۱۵

بررسی لکسوس t ۲۰۰ nx مدل ۲۰۱۵

سلب مسئولیت: دیجیاتو صرفا نمایش‌دهنده این متن تبلیغاتی است و تحریریه مسئولیتی درباره محتوای آن ندارد.

سال ها بود که خودروهای لکسوس خودروهایی امن به شمار می‌آمدند، اما نه تاثیر گذار و نه الهام بخش بودند؛ اما در سال ۲۰۱۵ لکسوس مدل t۲۰۰ nxکه یک کامپکت کراس اور بود که همه را به هیجان می‌آورد به بازار عرضه کرد. nx با رقبایی همچون آکور rdx ، لینکلن mkc و آئودی ۵ Qرقابت می‌کند. مدل nx از دسامبر سال ۲۰۱۴ وارد بازار آمریکا شد، این ماشین هم اندازه لکسوس اصلی یعنی ۳۰۰ rxوh ۳۰۰ nxهیبریدی است.

در مدل دو محور چرخ‌های عقب برقی هستند و هیچ میل شفتی در عقب وجود ندارد. مدل t ۲۰۰ nxتوربو است. عملکرد سیستم تعلیق ورژن f اسپرت کمی خشک تر و دارای حالت‌های متفاوت رانندگی است در ضمن جی مترهم دارد. جلو پنجره آن خشک‌تر شده و تغییرات دیگری هم در ظاهر آن ایجاد شده ولی قدرت آن تغییری نکرده است؛ در واقع جلو پنجره بزرگ درست روی دماغه nx قرار گرفته است. در طرفین جلوپنجره ورودی های هوا به شکل زیبایی تعبیه شده‌اند و در بالای این ورودی ها چراغ های ال ای دی خوش ترکیب قرار گرفته اند. خطوط روی بدنه خودرو به طرز شگفت انگیز زیبا هستند به طوری که در نیمه پایین سطح جانبی حجاری شده است.

در لکسوسt ۲۰۰ nxفضای داخلی بسیار زیبا و مدرن است و ظاهر عضلانی تری نسبت به مدل rx دارد؛ یک تاچ پد جای کنترل را در فضای کنسول گرفته است. صندلی‌ها به خوبی شما را پشتیبانی می‌کنند، چرم مصنوعی آنها از چرم واقعی حس بهتری دارد. فضای پا و سر در عقب خودرو برای بزرگسال راحت است و با این که برآمدگی وسط کمتر شده است می‌توان گفت که در واقع ۲ بزرگسال به راحتی می‌تواند عقب خودرو بنشیند اما برای سه نفر تنگ است. صندلی‌های عقب می‌توانند تا شوند و فضای مسطحی را در صندوق عقب ایجاد کنند؛ در واقع می‌توان گفت لکسوس به تعداد نفرات و میزان حمل بار توجه زیادی نداشته است و حداکثر فضای بارآن ۲.۷ متر مکعب می‌باشد.

موتور این مدل ۲ لیتری ۴ سیلندر، ۲۳۵ اسب بخار قدرت دارد و بنزین سوپر مصرف می‌کند؛ موتور این خودرو می‌تواند از استاندارد اتو سایکل به اتکینسون سایکل تغییر کند تا مصرف سوخت بهتری داشته باشد. سری f اولین خودرو لکسوس می‌باشد که هنوز خیلی جا نیفتاده و طراحی خود لکسوس است، مهندسین لکسوس همچنان بر گیربکس ۶ سرعته اصرار دارند. از آپشن‌های لکسوس t ۲۰۰ nx می‌توان: گیربکس ۶ سرعته، پدال پشت فرمان، تک دیفرانسیل در جلو، فرمان پذیری خوب و طبق گفته لکسوس شتاب ۰ تا ۱۰۰ آن در ۷.۲ ثانیه به دست می‌آید؛ نام برد. مدل‌های دو محور کمی سریع‌تر هستند. کنترل رانندگی f اسپرت کمی سخت است؛ اما دینامیک راحت تری دارد در پیچ‌ ها نسبت به c۲۰۰ و h۳۰۰ حس ورزشکاران تر و همچنین در سرعت‌های بالا پایداری خوبی دارد. مصرف سوختt ۲۰۰ nxدر شهر ۱۰.۶ لیتر و در بزرگراه ۸.۴ لیتر است. صدای داخل کابین در مدلt ۲۰۰ nxدر سرعت ۱۱۰ کیلومتر بر ساعت بسیار کم می‌باشد؛ اما اگر حالت اسپرت، سیستم کنترل صدای هوشمند را فعال کنید صدای موتور داخل کابین شنیده می‌شود.

با توجه به اینکه سایت دیوار هم اکنون بزرگ‌ترین بستر درج آگهی رایگان خودرو به شمار می‌رود برای خرید و فروش خودرو لکسوسt ۲۰۰ nxبه آگهی های بخش خرید خودرو مراجعه کنید.

ویجیاتو

نظرات ۱

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato