طرح برنامه ریزی کنکور کارشناسی ارشد و دکتری ویژه پرمشغله ها

سلب مسئولیت: دیجیاتو صرفا نمایش‌دهنده این متن تبلیغاتی است و تحریریه مسئولیتی درباره محتوای آن ندارد.

درصد بالایی از شرکت کنندگان کنکور کارشناسی ارشد و دکتری افراد شاغل هستند که به فراخور شغلشان دارای زمان محدودتری برای مطالعه دروس خود هستند. لذا یکی از مهمترین دغدغه های داوطلبان کنکور این است که آیا باوجود زمان محدود و درگیر بودن با مواردی همچون شغل های تمام وقت یا پاره وقت و ... می توان در کنکور موفق شد و رتبه دلخواه را کسب نمود یا خیر؟

کنکور یک مسابقه دو ماراتون است و نه دو سرعت!

بیشتر از آنکه زمان مطالعه شما برای هر یک از دروس کارشناسی ارشد و دروس دکتری اهمیت داشته باشد، این نحوه مطالعه، منبع مورد استفاده، و روش برنامه ریزی شما برای مطالعه است که تعیین کننده نتیجه نهایی خواهد بود.

قطعا داوطلبی که می خواهد تعداد زیادی از منابع اصلی کنکور را مطالعه کند و تست زده و بر آنها مسلط بشود به زمان زیادی نیاز دارد. اما داوطلبانی که به سراغ راه بهینه تری رفته و از کاتالیزورها استفاده می کنند با صرف زمان کمتر و مطالعه بهینه تر، موفق به کسب رتبه دلخواه خود می شوند.

توصیه من به داوطلبان پر مشغله کنکور که دارای زمان محدودی هستند ولی به دنبال قبولی در دانشگاه های سراسری و کسب رتبه مناسب برای آن هستند به شرح زیر است:

ابتدا در یک دوره کوتاه شروع به پیشخوانی دروس نموده و به صورت روزنامه وار فصول اولیه کتاب های خود را مطالعه نمایند تا در مراحل بعدی منجر به سرعت یادگیری بالاتر و فهم سریعتر مطالب  برای آنها بشود.

شناخت منابع کلیدی و سرفصل های پرتکرار

تنها یافتن و شناسایی منابع کلیدی کنکور اهمیت ندارد، بلکه نکته مهم تر دانستن سرفصل های پر تکرار هستند که می تواند متضمن درصد ما در آن درس بشود و مطالعه ما را نتیجه بخش گرداند.

اهمیت کلاس در مسیر مطالعه

کلاس های حضوری دکتری و کلاس کنکور ارشد گزینه بسیار مناسبی برای افرادی است که می خواهند با زمان کمتر، بازدهی بالاتر و جزوه هایی که چکیده ی هوشمندانه ای از منابع اصلی کنکور هستند، به قبولی مورد نظر دست پیدا کنند.

در قدم بعدی به سراغ کلاس های حضوری کارشناسی ارشد و یا کلاس های حضوری دکتری بروند و با استفاده از جزوه های خلاصه و کنکوری و یادگیری سبک سوالات کنکور سال های قبل و آگاهی از سرفصل های پرتکرار و ... به طور هوشمندانه دروس اصلی خود را مطالعه کرده و با زدن تست های آن درس به تسلط کامل برسند.

سپس برای گرفتن بازخورد در طی این مسیر و استفاده از یک بودجه بندی و برنامه ریزی دقیق تر، در آزمون های آزمایشی شرکت نمایند تا علاوه بر تسلط بر دروس، با فضای کنکور، تعداد سوالات، زمان بندی مناسب برای هر درس و ... آشنا بشوند.

دوره های آموزشی دکتری مدیریت بازرگانی و کارشناسی ارشد مدیریت MBA موسسه ماهان

اگر برای کسب رتبه های برتر ارشد به دنبال دوره های آموزشی عالی هستید و نیاز دارید تا یک همراه همیشگی و یک مشاور خبره شما را در این مسیر همراهی کند، بهتر است سری به موسسه آموزش عالی ماهان بزنید. ماهان از موفق ترین و برترین موسسه های کلاس های کنکور دکتری و کارشناسی ارشد است که سالیانه رتبه های برتر کنکور دکتری را در خود پرورش می دهد. یکی از خدمات این موسسه ارائه خدمات مشاوره ای به دانشجویان است. ارائه راه کار های نوین مطالعه، ایجاد انگیزه در دانشجو و کاهش استرس آنان از وظایف اصلی مشاورین ماهان است. برای کسب اطلاعات بیشتر می توانید به وب سایت رسمی موسسه ماهان مراجعه کنید.

نظرات ۰

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

رمزتان را گم کرده‌اید؟