ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

رپورتاژ آگهی

معرفی 10 کتاب زندگی‌نامه برتر در همه دوران‌ها

به احتمال قوی، شما هم کارآفرینان و ستارگان دنیای موسیقی را از نزدیک دیده‌اید. در این جا، شما را با 10 نمونه از بهترین عناوین کتاب‌های زندگی‌نامه و خلاصه‌ای از آن‌ها آشنا خواهیم کرد. مطالعه ...

واحد تبلیغات
نوشته شده توسط واحد تبلیغات | ۱۳ بهمن ۱۳۹۸ | ۱۱:۰۰

سلب مسئولیت: دیجیاتو صرفا نمایش‌دهنده این متن تبلیغاتی است و تحریریه مسئولیتی درباره محتوای آن ندارد.

به احتمال قوی، شما هم کارآفرینان و ستارگان دنیای موسیقی را از نزدیک دیده‌اید. در این جا، شما را با 10 نمونه از بهترین عناوین کتاب‌های زندگی‌نامه و خلاصه‌ای از آن‌ها آشنا خواهیم کرد.

مطالعه زندگی‌نامه سایرین چه مزیتی دارد؟

واقعیت این است که لزومی ندارد من و شما همه زیر و بم‌های زندگی را به طور کامل تجربه کنیم تا شاید بتوانیم از آن‌ها درس بگیریم. افراد نامدار با نوشتن زندگی‌نامه خود و به اشتراک گذاشتن آن با دیگران، تلاش می‌کنند تا آن‌چه که شاید به بهای فراوانی آموخته‌اند را در اختیار دیگران قرار دهند.

از نظر ما، بهترین کتاب‌های زندگی‌نامه که باید خواند عبارتند از:

کفش‌باز: خاطرات بنیان‌گذار نایکی (Shoe Dog: A Memoir by the Creator of Nike) اثر فیل نایت (Phil Knight)

اگر دوست دارین با داستان به وجود آمدن و به قدرت رسیدن برند نایکی (Nike) آشنا شوید، این کتاب را مطالعه کنید.

درباره کتاب

خواننده در این کتاب با داستان موفقیت برند نایکی (Nike) و فراز و فرودهای آن آشنا شده و درمی‌یابد که برخلاف آن‌چه که شاید در ابتدا به نظر بیاید، دستیابی به موفقیت چندان سهل و باشکوه نیست. درواقع، موفقیت مسیری پر هرج و مرج، آشفته و مخاطره آمیز است که گذر از آن به انجام مبارزات فراوان، سخت کوشی، دلشکستگی و از خود گذشتگی نیازمند است.

ایلان ماسک: تسلا، اسپیس‌اکس، و مأموریت برای آینده‌ای شگفت (Elon Musk: How the Billionaire CEO of SpaceX and Tesla is Shaping our Future) اثر اشلی ونس (Ashlee Vance)

در این کتاب به طور مداوم با تجربیاتی از قبیل «هیچ چیز غیر ممکن نیست» و «تغییر دنیا» مواجه خواهید شد.

درباره کتاب

در این کتاب با یکی از مشهورترین کارآفرینان و بزرگ‌ترین پیشران‌های کارآفرینی دنیای امروز آشنا شده و در زوایای ذهن او به سفر خواهید پرداخت. این اثر تنها یک شرح حال نیست؛ بلکه، کتابی است که به شما کمک خواهد کرد تا مانند ایلان ماسک (Elon Musk) فکر و رویاپردازی کنید. به این ترتیب، یاد می‌گیرید که چگونه باید اهدافی مترقی را تعیین کرده و سطح کار و موفقیت خود را ارتقاء دهید.

این تنها اثر نگاشته شده توسط ایلان ماسک است. این اثر و شرح مفصل زندگی و کارآفرینی درج شده در آن، حاصل مصاحبه نگارنده با بیش از 300 نفر و برخورداری از تفکرات و خاطرات آن‌ها است.

فروشگاه همه چیز: جف بیزوس و عصر آمازون (The Everything Store: Jeff Bezos and the Age of Amazon) اثر برد استون (Brad Stone)

امروزه، شرکت آمازون سهم عظیمی از تجارت الکترونیک جهانی را به خود اختصاص داده است. برای آشنایی با رمز و راز فعالیت آن‌ها بهتر است این کتاب را مطالعه کنید.

درباره کتاب

این کتاب به شما کمک خواهد کرد تا با داستان موفقیت شرکت آمازون و روش پیشی گرفتن آن در دنیای اینترنت آشنا شوید. تنها مشکل این اثر آن است که به قلم خود جف بیزوس (Jeff Bezos) نگاشته نشده است. کل کتاب با استفاده از اطلاعات افرادی به جز خود جف بیزوس نوشته شده و به نسبت از دقت بالایی برخوردار است. به احتمال قوی، خواننده تمایل خواهد داشت که این اثر را بارها و بارها مطالعه کرده و از تجربیات و تعالیم آن بهره جوید.

در سال 2013 میلادی، این اثر جوایز معتبری از قبیل، کتاب سال Financial Times و Goldman Sachs Business Book را به خود اختصاص داده است.

شکست بخورید و برخیزید (How to Fail at Almost Everything and Still Win Big: Kind of the Story of My Life) اثر اسکات آدامز (Scott Adams)

به احتمال قوی، این کنایه آمیزترین زندگی‌نامه‌ای است که تا کنون مطالعه کرده‌اید؛ مطمئن باشید.

درباره کتاب

این کتابی سرگرم کننده و آموزنده است که تفکرات شما را درست مانند یک کارآفرین به چالش می‌کشد. به عنوان مثال، نگارنده در این اثر پیشنهاد می‌کند که به جای تعیین اهدافی متعلق به آینده و دور از دسترس، سیستمی را در نظر بگیرید و با کمک آن همه فعالیت‌های روزمره خود را تنظیم کنید.

ساخت آمریکا: خاطرات سام والتون، بنیان‌گذار وال‌مارت (Sam Walton: Made in America) اثر مشترک سم والتون و جان هیوی (Sam Walton & John Huey)

هر کارآفرینی اعم از قدیمی، جدید، بزرگ و کوچک باید این کتاب را مطالعه کند.

درباره کتاب

این کتاب برای صاحبان کسب و کار و خرده‌فروشان بسیار مفید خواهد بود. در این اثر، خواهید فهمید که وال‌مارت برند خود را چگونه ایجاد کرده است. در این اثر، چهار نکته توجه شما را به خود جلب خواهد کرد:

با زندگی کارآفرینی آشنا خواهید شد که کار خود را از صفر آغاز کرده و به موفقیت‌های عظیمی دست یافته است. با به کار گیری تعالیم این کتاب، شما هم قادر خواهید بود در زمره چنین کارآفرینانی قرار بگیرید.

اغلب کارآفرینان تمایلی ندارند که بر سر قیمت رقابت کنند. با این حال، سم والتون کسب و کار خود را تنها با تمرکز بر پائین نگه داشتن قیمت و با پیروی از همین الگو ایجاد کرد.

با توجه به این‌که این اثر شامل توصیه‌ها و تجربیات واقعی فردی است که مسیر موفقیت تجاری را از آغاز تا پایان پیموده، لازم است که در برنامه آموزشی همه رشته‌های مدیریت کسب و کار نیز گنجانده شود.

کارمندان سم والتون برای او از ارزش بسیار زیادی برخوردار بودند. بنابراین، او به کارکنان مجموعه خود دستمزدهای بسیار بالایی پرداخت می‌کرد و آن‌ها نیز در عوض، خدماتی عالی به مشتریان ارائه می‌دادند.

زندگی نامه استیو جابز (Steve Jobs: The Exclusive Biography) اثر والتر ایزاکسون (Walter Isaacson)

این کتاب گزارش کاملی از زندگی، کارآفرینی و تأثیر گذاری او در دنیای کنونی است.

درباره کتاب

این کتاب مجموعه‌ای است که از بیش از 40 مصاحبه خصوصی با شخص استیو جابز و بیش‌تر از یکصد گفتگو با اعضای خانواده، نزدیکان، عزیزان، دوستان، همکاران، مخالفان و بسیاری افراد دیگر تشکیل شده است.

در خلال این اثر با مردی خودخواه، شرور و گاهی با یک عوضی تمام عیار آشنا خواهید شد؛ با این حال، استیو جابز از خصوصیات خوبی هم برخوردار بوده است؛ ویژگی‌هایی که او را به عنوان مردی قابل احترام به جهانیان معرفی کرده‌اند.

علی‌بابا: خانه‌ای که جک‌ ما ساخت (Alibaba: The House That Jack Ma Built) اثر دانکن کلارک (Duncan Clark)

آیا یک معلم زبان انگلیسی می‌تواند کسب و کاری چند میلیون دلاری را راه اندازی کند؟

درباره کتاب

علی‌بابا شرکت بسیار بزرگی است که با عظیم‌ترین شرکت‌های جهان نظیر وال‌مارت و آمازون رقابت می‌کند. در این کتاب با توانایی‌های افراد و امکان انجام اموری شگرف آشنایی خواهید یافت. این اثر در آغاز، روند زندگی جک‌ ما و فعالیت او به عنوان یک معلم انگلیسیی را با فروتنی هر چه تمام‌تر به تصویر کشیده و سپس، نشان می‌دهد که چگونه در ایجاد شرکت علی‌بابا توفیق یافته است.

داستان تأسیس مک‌دونالد (Grinding It Out: The Making of McDonald’s) اثر ری کراک (Ray Kroc)

اگر در سن 52 سالگی کسب و کاری را آغاز کنید، آیا قادر خواهید بود در آن به موفقیت دست یابید؟

درباره کتاب

مطالعه این کتاب به دو دلیل عمده حائز اهمیت است. نخست، خواندن این اثر، دید جامعی را درباره رستوران‌های زنجیره‌ای مک‌دونالد ارائه می‌دهد؛ دوم، این یک خود زندگی‌نامه است.

ری کراک در آغاز فعالیت خود در مک‌دونالد یک مرد میانسال 52 ساله بود که به بیماری دیابت مبتلا بود و به تازگی تحت جراحی کیسه صفرا قرارگرفته بود. در عین حال از بیماری روماتیسم مفصلی نیز رنج می‌برد!

داستان وی نه تنها الهام بخش است، بلکه به ما یادآوری می‌کند که آتش اشتیاق تا چه اندازه ممکن است در دستیابی به موفقیت تأثیر گذار باشد.

به پیش: داستان موفقیت‌ها و شکست‌های استارباکس (Onward: How Starbucks Fought For Its Life without Losing Its Soul) اثر هاوارد شولتز (Howard Schultz)

در این کتاب با داستان احیاء یک شرکت توسط مدیر عامل پیشین آن در دشوارترین برهه از تاریخ آمریکا و با وحشتناک‌ترین شرایط مالی موجود آشنا خواهید شد.

درباره کتاب

اگر شما هم تا کنون شرکتی را تأسیس کرده و چندین سال آن را اداره کرده باشید، به خوبی می‌دانید که ادامه کار همیشه دشوارتر از آغاز آن است. این داستان روی موضوع بازگشت هاوارد شولتز به استارباکس در سال 2008 میلادی تمرکز دارد. در آن زمان، شرکت استارباکس از نظر مالی با شرایط بسیار دشواری مواجه بود. در آن شرایط، مدیریت خُرد تجربه مشتریان و اطمینان از کسب رضایت آن‌ها به هیچ عنوان کار ساده‌ای نبود.

وی تصمیم گرفت تا دوباره در مقام مدیر عاملی به شرکت بازگشته و کنترل امور را در دست بگیرد. به این ترتیب، شولتز با ایجاد تغییر در فرهنگ کلی این شرکت موفق به ایجاد تحول در شرایط آن شد.

اعترافات یک تبلیغاتچی (Confessions of an Advertising Man) اثر مشترک دیوید اگیلوی و سر آلن پارکر (David Ogilvy and Sir Alan Parker)

درباره کتاب

این کتاب، داستان زندگی مردی را روایت می‌کند که به عنوان «پدر تبلیغات» شناخته می‌شود. با مطالعه این اثر اطلاعات بسیار زیادی درباره دنیای تبلیغات به دست آورده و با این مرد آشنا خواهید شد.

در نهایت، امیدواریم شما را علاقه‌مند کرده باشیم که از میان این ده کتاب برگزیده حداقل یکی را مطالعه کرده و آن کتاب در بهبود تصمیم‌هایتان به شما کمک کند.

منبع: wallstreetmojo

کتابچی وبسایت خرید کتاب، برای کاربران دیجیاتو یک کد تخفیف ۲۵ درصدی در نظر گرفته، شما می‌توانید کتاب‌های معرفی شده و یا هر کتاب دیگری را که می‌خواهید با کد تخفیف DIGIATO98 خریداری کرده و از ۲۵٪ تخفیف استفاده کنید.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مطالب پیشنهادی