کرونا، بازی و سرگرمی در خانه

کرونا، بازی و سرگرمی در خانه

سلب مسئولیت: دیجیاتو صرفا نمایش‌دهنده این متن تبلیغاتی است و تحریریه مسئولیتی درباره محتوای آن ندارد.

با همه‌گیری کرونا، موجی از اضطراب و نگرانی سراسر دنیا را در بر گرفت و این بیماری خیلی از کسب‌وکارها، مدارس و دانشگاه‌ها در سراسر جهان به تعطیل کشاند. حتی مراکز تفریحی و امکان سفر و گردشگری نیز بسیار محدود شدند اما آمارها نشان می‌دهد که خیلی‌ها در این دوران به دنبال راهکارهای جایگزین برای سرگرم کردن خود هستند. رشد مخاطبین تلویزیون‌های اینترنتی یکی از نتایج این بیماری بود، اما بسیاری نیز برای سرگرم کردن خود به دنبال بازی‌های ویدئویی رفتند.

دوران قرنطینه زمانی برای بیشتر لذت بردن از بازی‌های ویدئویی

شاید اخبار و گزارش‌های بسیاری در مورد دورکاری در دوران قرنطینه خوانده و شنیده باشید. اما آمار فروش محصولات الکترونیکی نشان می‌دهد که دورکاری تنها پدیده دوران قرنطینه کرونا نبوده است و این خانه‌نشینی طولانی و تعطیلی مدارس و دانشگاه‌ها، بازار محصولات الکترونیکی مربوط به بازی را نیز داغ کرده است. برای مثال فروش کنسول‌های بازی در بریتانیا در سه ماهه ژانویه تا مارس ۲۰۲۰، رشد ۲۵۹ درصدی را نسبت به دوره مشابه در سال گذشته تجربه کرده است. در نمودار زیر مشاهده می‌کنید که این رشد فروش تنها محدود به کنسول‌های بازی نبوده و فروش لپ‌تاپ‌های مخصوص بازی و همچنین تجهیزات استریمینگ هم با رشد زیادی همراه بوده است.

آمار نمودار بالا فقط بیانگر رشد فروش محصولات مرتبط با بازی‌های ویدئویی در اروپا بود، اما سایر آمارها نشان می‌دهد که وضعیت در سراسر دنیا تقریباً مشابه با اروپا بوده است. برای مثال فروش کنسول‌های بازی در امارات متحده عربی نیز در دو ماهه فوریه تا مارس ۲۰۲۰ نسبت به دوره مشابه در سال گذشته ۲۷۲ درصد رشد داشته است.

لاجیتک و رشد فروش تجهیزات مخصوص بازی در دوران کرونا

لاجیتک که یکی از بزرگترین تولیدکنندگان لوازم جانبی کامپیوتر مانند ماوس و کیبورد های حرفه‌ای و با کیفیت و تجهیزات مخصوص بازی مانند کیبورد گیمینگ و ماوس گیمینگ است، در دوران همه‌گیری کرونا رشد فروش خوبی را تجربه کرده است. گزارش سه ماهه ژانویه تا مارس ۲۰۲۰ نشان می‌دهد که فروش تجهیزات مخصوص بازی لاجیتک نسبت به دوره مشابه در سال گذشته ۱۰ درصد افزایش داشته است.

ویجیاتو

نظرات ۱

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato