همه چیز درباره آیفون 13
7 نکته برای پیدا کردن امضای عطر

7 نکته برای پیدا کردن امضای عطر

سلب مسئولیت: دیجیاتو صرفا نمایش‌دهنده این متن تبلیغاتی است و تحریریه مسئولیتی درباره محتوای آن ندارد.

هر شخصی که به شیک پوشی خود اهمیت می‌دهد این سوال را از خود می‌پرسد که بهترین عطر مردانه یا بهترین عطر زنانه چیست؟! آیا بوی خوش عطر تاثیری در روابط اجتماعی و کاری دارد؟ امضای عطر چیست و چطور امضای عطر مخصوص به خود را داشته باشیم؟ در ادامه با هم به این سوالات پاسخ می‌دهیم.

شاید برای شما جالب باشد که بدانید داشتن بوی خوش یا بوی بد نقش بسیار مهمی در تقویت و یا تضعیف روابط اجتماعی و کاری خواهد داشت. ضمیر ناخودآگاه انسان قدرت فوق‌العاده‌ای در تعیین روابط ما با آدم‌های اطرافمان نسبت به بوی آن‌ها دارد. به همین دلیل است که نسبت به افراد خوش‌بو‌تر احساس بهتری داریم و از دید ما به نظر جذاب‌تر می‌آیند.

هر بو و هر عطری شخصیت مخصوص به خود را دارد و افراد با استفاده از آن به نوعی شخصیت خود را بروز می‌دهند. داشتن یک بوی مشخص و یک عطر خاص، می‌تواند نماد شخصیت شما باشد که به آن امضای عطر می‌گویند. شاید لزوماً لازم نباشد که شما بهترین ادکلن زنانه یا بهترین ادکلن مردانه را انتخاب کرده باشید و یا حتی گران‌ترین عطر را برای خود برگزیده باشید بلکه کافیست با آن عطر حال خوبی داشته باشید.

امضای عطر چیست؟

هر فردی چه پیر و چه جوان، چه خانم و چه آقا، تیپ شخصیتی و استایل مخصوص به خود را دارد. بوی مخصوص به هر فرد نیز از شخصیت و ساختار فکری او نشات می‌گیرد. امضای عطر یا عطر امضا، که به آن عطر شخصی و یا عطر نشان نیز گفته می‌شود، عطری است که شما را به بهترین نحو ممکن معرفی می‌کند. در واقع عطر امضا یا امضای عطر، می‌تواند نشان دهنده روحیات شخص باشد که به طور مثال فرد حساس است، صبور و یا شوخ است یا جدی و مصمم.

استفاده از امضای عطر باعث می‌شود تا اطرافیان شما با شنیدن بوی آن عطر ناخودآگاه به یاد شما بیفتند و تصویری از شما در ذهنشان شکل بگیرد. در ملاقات با افراد مختلف اولین چیزی که از شما جلب توجه می‌کند، ظاهر و نوع پوشش شماست و دومین فاکتوری که شما را به طرف مقابلتان معرفی می‌کند بوی شماست. پس لازم است که با انتخاب یک عطر مناسب به عنوان عطر امضا، امضای عطر مخصوص به خود را داشته باشید. عطری که سازگاری بیشتری با رفتار، منش، شخصیت و حتی سبک پوشش شما دارد.

نکات انتخاب امضای عطر

قبل از اینکه به انتخاب امضای عطر خود بپردازید می‌توانید از یک مرجع مطمئن مانند فروشگاه اینترنتی روژا توضیحات عطرها را بخوانید و با انواع رایحه‌ها آشنا شوید. مطالبی که داخل صفحه هر عطر در قسمت توضیحات و همچنین در بلاگ سایت روژا قرار داده می‌شود، توسط متخصصان با سابقه این شرکت تهیه و تدوین می‌گردند که این امر می‌تواند به شما در شناخت شخصیت و خصوصیات هر عطر کمک کند تا بتوانید بهترین عطر امضای خود را بیابید. در ادامه به ۷ نکته مهم در انتخاب امضای عطر مناسب اشاره می‌کنیم.

۱- بدانید چه چیزی دوست دارید

در هنگام انتخاب امضای عطر مناسب باید از کلمات هوشمندی در ذهن خود استفاده کنید. مانند علاقه داشتن و دوست داشتن. بدان معنی که وقتی شما به بویی صرفاً علاقه دارید و از آن خوشتان می‌آید احتمالاً می‌توان گفت آن عطر، عطر مخصوص شما نیست. به عبارت دیگر وقتی شما عطری را دوست دارید بلافاصله با شنیدن بوی آن متوجه می‌شوید که آن را دوست دارید و به شما احساس خوش‌آیندی دست میدهد. پس در انتخاب عطری که قرار است مدت‌های طولانی از آن استفاده کنید هوشمندانه فکر کنید و ذهنتان را باز بگذارید تا بفهمید عاشق آن عطر و بو هستید یا صرفاً از آن خوشتان می‌آید. در انتخاب عطر خود همانند انتخاب و خرید محصولات آرایشی خود دقت لازم را به خرج دهید.

۲- در مورد عطر و ادکلن بخوانید

همان‌طور که در بالا هم ذکر شد، لازم است در رابطه با انواع عطرها، انواع غلظت‌ها و انواع رایحه‌ها بخوانید و اطلاعات خود را در این زمینه به خوبی بالا ببرید. این امر به شما کمک می‌کند تا شخصیت عطرها را بشناسید، نسبت به انتظاری که از عطر خود دارید غلظت آن را انتخاب کنید و در نهایت سبک عطر مخصوص به خود را در میان رایحه‌ها بیابید که متخصصین فروشگاه آنلاین روژا می‌توانند این اطلاعات را در اختیار شما قرار دهند.

۳- نسبت به خرید عطر خود حساس باشید

برای پیدا کردن رایحه خاص و مورد نظر خود به فروشگاه‌هایی بروید که انتخاب گسترده‌ای از عطرها به خصوص عطرهای غیرمعمول و خاص را در اختیار شما قرار می‌دهند. اگر به دنبال عطرهای خاص می‌گردید بهتر است از برندهای نیش استفاده کنید. عطر نیش عطری است که با فرمولاسیون خاص تهیه و تولید می‌شود و رایحه‌های خاصی را در بر دارد. برای داشتن یک امضای عطر مناسب بهتر است از برندهای تجاری که معمول هستند و همه از آنها استفاده می‌کنند دوری کنید.

۴- به دنبال عطری متناسب و سازگار با سبک پوشش خود باشید

بهتر است در انتخاب عطر خود، سبک پوشش، جایگاه اجتماعی، نوع فعالیت و سایر المانهای شخصیتی خود را در نظر بگیرید. اگر در محیطی بسته و اداری کار می‌کنید و افرادی که با شما کار میکنند در نزدیکی شما نشسته‌اند بهتر است عطر تندی انتخاب نکنید چرا که با گذشت زمان این امر تاثیر بدی بر روی اطرافیان و همکاران شما خواهد گذاشت. اما اگر در محیطی پر جنب و جوش فعالیت می‌کنید کاملاً برعکس مورد گذشته باید از عطرهای تند و پر انرژی استفاده کنید.

۵- از عطر خود واقعاً لذت ببرید

این مسئله خیلی مهم است که شما واقعاً عاشق عطر خود باشید. البته این نکته را در نظر بگیرید که شما ممکن است عاشق عطر خاصی باشید اما نتوانید از آن در همه جا استفاده کنید. شاید در این حالت بهتر باشد تا عطر دیگری را برای استفاده روزانه خود برگزینید که مناسب‌تر باشد و در عین حال آن را بیشتر از عطرهای دیگر دوست داشته باشید. این درحالیست که  استفاده از آن عطر خاص در لحظه خاص باعث تقویت روحیه و اعتماد به نفس شما می‌شود و شما میتوانید از آن در موقعیت‌های خاص استفاده کنید که وقتی این کار را انجام می‌دهید این واقعیت را برای شما تداعی می‌کند که این یک مناسبت خاص است.

۶- به مقدار استفاده از عطر دقت کنید

هنگامی که عطر امضای خود را پیدا کردید باید مراقب باشید که در هر بار که از آن استفاده میکنید، چند پاف به خود میزنید. زمانی که از رایحه‌های گیاهی استفاده می‌کنید دست شما برای زدن تعداد پاف بیشتر در هر بار استفاده بازتر است اما زمانی که از رایحه‌های مصنوعی استفاده می‌کنید تعداد پاف را باید محتاطانه انتخاب کنید.

۷- از خستگی عطر جلوگیری کنید

ممکن است بعد از گذشت چند وقت از امضای عطر خود خسته شوید. این امر می‌تواند در روحیه شما تاثیر منفی بگذارد. برای جلوگیری از این اتفاق سعی کنید یک یا دو بار در هفته به اصطلاح درک بینی خود را بشکنید. این بدان معناست که در هفته یکی دو بار از عطر دیگری استفاده کنید تا از خستگی مشام خود نسبت به یک بوی ثابت جلوگیری کنید.

سخن پایانی

در نهایت با استفاده از نکات ذکر شده می‌توانید به وبلاگ فروشگاه اینترنتی روژا مراجعه کرده و اطلاعات خود را نسبت به انواع عطر و ادکلن بالا ببرید. همچنین می‌توانید از فروشگاه آنلاین روژا بهترین ادکلن مردانه و بهترین ادکلن زنانه را بصورت آنلاین سفارش دهید. فراموش نکنید که در صفحه هر محصول توضیحات مربوط به آن عطر نوشته شده است. پس می‌توانید قبل از خرید اینترنتی عطر و ادکلن از روژا، نسبت به ترکیبات، ساختار و رایحه هر عطر اطلاعات کامل و جامعی را بدست بیاورید.

نظرات ۰
وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato