تاثیر شبکه های اجتماعی در خرید و فروش آنلاین

تاثیر شبکه های اجتماعی در خرید و فروش آنلاین

سلب مسئولیت: دیجیاتو صرفا نمایش‌دهنده این متن تبلیغاتی است و تحریریه مسئولیتی درباره محتوای آن ندارد.

شبکه های اجتماعی یک انقلاب عظیم در روابط انسانی در کل دنیا بود. شاید اگر پنجاه سال به مادربزرگ خود می گفتید که قرار است توسط یک گوشی تلفن ارتباط تصویری را با یک نفر در آن ور دنیا برقرار کنید، هرگز آن را باور نمی کرد حتی حرفتان را به مسخره می گرفت. در طول سال های اخیر مخصوصا قرن اخیر پیشرفت علم و تکنولوژی با سرعت بسیار بالایی صورت گرفته است.

وجود این شبکه های اجتماعی شکل زندگی انسان ها را به کلی دچار تغییر نموده است. دیگر لازم نیست برای دیدن عزیزانتان که در قاره ی دیگری زندگی می کند، هزاران کیلومتر راه بروید. شما می توانید تنها با زدن دکمه ها در گوشی خود ارتباط تصویری پیدا کرده و شخص را ببینید. شبکه های اجتماعی مانند اینستاگرام، تلگرام و واتساپ تحول عظیمی را در زندگی همه ی ما ایجاد نموده اند. نه تنها ارتباطات انسانی بلکه خرید و فروش و روابط اقتصادی نیز با گسترش این ابزارها تغییر پیدا نمود. عبارتی به نام خرید اینترنتی کل بازار را زیر و رو کرد.

شبکه های اجتماعی و اپیدمی کرونا

بیش از یک سال است که اپیدمی خطرناک و مرگ باری در کل دنیا شیوع پیدا کرده است. تمام دنیا به یکباره دچار قرنطینه های اجباری و بسیار سختی شدند. برخی از دولت ها به مردم اجازه ندادند تا برای مدت زیادی از خانه بیرون بیایند. با انجام این قرنطینه ها کل دنیا در خطر رکود اقتصادی و مواجه شدن با مشکلات مالی روبرو شد. برخی از کسب و کارها دچار ورشکستگی شدند و از بین رفتند. شاید هرگز فکرش را هم نمی کردیم که در مدت یک سال تمام این اتفاقات عجیب و ناگوار بیفتد.

در این میان پدیده ای به نام خرید آنلاین و شبکه های اجتماعی رونق بیشتری از قبل گرفتند. دوران کرونا برای بسیاری از کسب و کارها سخت و طاقت فرسا بود اما باید بدانید برای کسانی که دارای کسب و کارهای آنلاین بودند یک دوران طلایی شروع شد. بیشتر مردم شروع به خریدهای آنلاین کردند و شبکه های اجتماعی یک ابزار قوی برای تبلیغ و فروش کالاها شد. می توان گفت همه گیری کرونا همان طور که برای اکثر افراد تهدید بزرگی بود برای بعضی دیگر هم فرصت طلایی شد. مارکتینگ دیجیتال پدیده ای است که در حال حاضر رونق زیادی را بیش از هر چیز دارد.

تامین و تهیه مواد اولیه در دوران کرونا

کارخانجات، کارگاه های تولیدی و سایر کسب و کارهای تولیدی برای تامین مواد اولیه خود درخواست هایی آنلاین می دهند و با کمک شبکه های اجتماعی سعی در پیدا نمودن بهترین و با کیفیت ترین نوع مواد اولیه هستند. قبل از دوران کرونا مراکز اصلی برای تهیه مواد اولیه برای اغلب مشاغل تولیدی وجود داشت اما بعد از اپیدمی و گسترش کسب و کارهای آنلاین در شبکه های اجتماعی رقابت ها برای فروش مواد اولیه بیشتر شد و تنوع نیز گسترش یافت.

این موضوع سبب شد که بیشتر مواد اولیه از تولید کننده مستقیما به دست مشتری برسد و دست دلالان کوتاه باشد. به طور مثال یک کارگاه قنادی را تصور کنید که برای تولید شیرینی نیاز به تخم مرغ دارد. به وسیله ی شبکه های اجتماعی این کارگاه مواد اولیه خود را مستقیما از مرغداری ها تهیه می نماید و می تواند محصول با کیفیت تر را با قیمت بسیار مناسب تری را تهیه نماید. می توان این موضوع را تغییر و تحول بسیار بزرگ در بازار دانست. وجود رقبای زیاد در عرصه مواد اولیه سبب شده تا محصولات با کیفیت بیشتر و قیمت مناسب تری در دسترس قرار گیرد.

 

فروش کالای صنعتی در شبکه های اجتماعی

برخی از مجموعه های صنعتی بهد از همه گیری کرونا تصمیم به تجهیز و یا تاسیس کارخانه خود نموده اند. خرید کالاها و ابزارهای صنعتی به صورت حضوری می تواند ریسک و خطر بزرگی برای سلامتی همه افراد باشد. همچنین در شرایط مراجعه حضوری شما باید زمان زیادی را برای پیدا کردن و خرید کالای صنعتی خود نمایید. شبکه های اجتماعی و فروش آنلاین کالاهای صنعتی این کمک را به تمام صاحبان کسب و کار نموده است که انتخاب گسترده و متنوعی را داشته باشند.

شما می توانید مجموعه ای مطمئن و قابل اعتماد را برای خرید کالاهای خود انتخاب کرده و بعد از بررسی کالاهای مورد نیاز بهترین گزینه ها را برای کارخانه و یا کارگاه خود انتخاب نمایید. کیفیت کالاهای صنعتی اهمیت بسیار بالایی را دارد. در هنگام تولید در صورتی که دستگاه ها و ابزارها کیفیت لازم را نداشته باشند قطعا خط تولید دچار مشکلات بسیار جدی خواهد شد. وجود شبکه های اجتماعی کمک بزرگی برای انتخاب دستگاه ها و کالاهای صنعتی با کیفیت می باشد. پیدا کردن کالاهایی با قیمت بسیار مناسب نیز یکی دیگر از مزایای خرید آنلاین دستگاه ها و کالاهای صنعتی می باشد.

دلیل قدرتمند بودن شبکه های اجتماعی

تیزرهای تبلیغاتی، بنرها، تبلیغات تلویزیونی و سایر روش های تبلیغات برای جذب مشتری راه های خوبی هستند اما هیچ کدام قدرت و نفوذ شبکه های اجتماعی را ندارند. شاید این سوال پیش آید که چرا این شبکه ها در مدت زمان کمی قدرت بسیار زیادی را کسب نمودند؟ در حال حاضر به زندگی خودتان نگاهی بیندازید. روزانه چند ساعت از وقت خود را در شبکه های اجتماعی می گذرانید؟ قطعا مقدار آن بسیار بیشتر از دیدن تلویزیون و سایر رسانه ها می باشد. همین مورد باعث شده است تا وجود تبلیغات در شبکه های اجتماعی تاثیر بسیار بیشتری را در خرید مشتری داشته باشد.

در مدت زمان کمی شغلی به نام بلاگری کردن تبدیل به یکی از پردرآمدترین شغل های دنیا شد. رسانه ای به نام اینستاگرام غول بزرگ تبلیغاتی برای کسب و کارها شد. حتما شما نیز بلاگرهایی را در اینستاگرام دنبال می کنید که دوستشان داشته و اعتماد خوبی نسبت به آن ها دارید. حال اگر یک بلاگر مورد اعتماد شما کالا و یا محصولی را تبلیغ کند که به آن نیاز دارید، اقدام به خرید آن نمی کنید؟ به احتمال ۸۰ درصد همان کالا را برای خرید انتخاب می نمایید.

نکاتی مهم درباره ی شبکه های اجتماعی

همان طور که گفتیم در حال حاضر اینستاگرام قدرتمند تر از سایر رسانه ها است و می تواند جذب مشتری بسیار زیادی را داشته باشد اما قدرت شبکه هایی مانند تلگرام و واتساپ نیز کم نیست. الگوریتم بسیار دقیق و هوشمندانه ی اینستاگرام سبب شده تا ذهن افراد را در دست گرفته و نفوذ خوبی برای انتقال داده ها داشته باشد. وجود عکس های زیبا و فریبنده و جامع بودن این رسانه باعث شده است که انتقال اطلاعات بسیار خوب انجام گیرد. البته باید گفت که این رسانه یکی مراجع بزرگ و غنی برای افزایش آگاهی و اطلاعات جمعی می باشد. شما می توانید اطلاعاتی را یاد بگیرید که شاید قبل از این یادگیری آن ها غیر ممکن بوده است.

یکی از مشکلات مهم در خرید محصولات خانگی بویژه در بخش نور و روشنایی در سایتها و شبکه های اجتماعی همواره انتخاب سایز و ابعاد لوستر و نوع کاربری آن است .

برای انتخاب سایز لوستر مورد نظر باید فضایی که قرار است لوستر در آن محل نصب شود را مد نظر قرار دهید. اگر فضای شما بزرگ است، در انتخاب لوستر محدودیتی از نظر اندازه ندارید، ولی اگر فضای کوچکی دارید باید توجه کنید که به هنگام انتخاب لوستر بهتر است که از بین انواع ساده و مینیمال انتخابتان را انجام دهید. چرا که انتخاب لوستر بزرگ باعث بالا رفتن نور محیط می شود که در آن صورت به اجبار باید برخی از لامپ ها را خاموش نگه دارید تا نور زیاد محیط، باعث آزارتان نشود. یکی از راههای ساده برای انتخاب اندازه لوستر مناسب برای فضا این است که ابعاد محیط (طول و عرض) را با هم جمع کرده و عدد حاصل اندازه لوستر مورد نظر بر حسب فوت را به شما می دهد که در آخر کافی است آن را به سانتیمتر تبدیل کنید. 

فروشگاه اینترنتی ویدفکتور یکی از مجموعه های است که توانسته با استفاده از شبکه های اجتماعی و قابلیت های وب سایت خود فروش و نرخ تعامل خوبی با کاربران خود برقرار کند .

باید همیشه این نکته را به یاد داشته باشید که مواظب باشید تا در تله های شبکه های اجتماعی نیفتید. نوع استفاده از این رسانه ها بستگی به هر کسی دارد. مفید و یا مضر شما خودتان انتخاب می نمایید. وقتی صفحه ی اینستاگرام شما باز می شود این شما هستید که انتخاب می کنید تا به دنبال چه اطلاعاتی بروید. برخی از تبلیغات نا معتبر نیز ممکن است توسط بلاگرها انجام شود. بهتر است به هر کسی و به هر تبلیغی اعتماد نکنید تا دچار ضرر نگردید. بهتر است قبل از هر خریدی حتما تحقیقات لازم را انجام دهید.

ویجیاتو

نظرات ۰

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato