ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

رپورتاژ آگهی

دغدغه این روزهای کسانی که قصد مهاجرت تحصیلی دارند چیست؟

پاسخ به این سوال همواره به عنوان یکی از اصلی ترین کلیدهای رسیدن به یک تصمیم مشخص برای یک دانشجو در نظر گرفته است، که در کنار تمام شرایطی که باید داشته باشد و شرایطی ...

سلب مسئولیت: دیجیاتو صرفا نمایش‌دهنده این متن تبلیغاتی است و تحریریه مسئولیتی درباره محتوای آن ندارد.

پاسخ به این سوال همواره به عنوان یکی از اصلی ترین کلیدهای رسیدن به یک تصمیم مشخص برای یک دانشجو در نظر گرفته است، که در کنار تمام شرایطی که باید داشته باشد و شرایطی که باید در کشور مقصد با آن مواجه شود اهمیت به سزایی در مسیر مهاجرت تحصیلی دارند.

پاسخ به این سوال می تواند برای هر کسی تا حدی متفاوت باشد اما می توان گفت که اصلی ترین دغدغه هر فرد برای برداشتن گام در مسیر مهاجرت تحصیلی، هزینه های تحصیل و زندگی است.

باید بدانید که تحصیل در اسپانیا می تواند بخش زیادی از نگرانی ها و دلهره های یک فرد دانشجو را پوشش دهند، هزینه های تحصیل بسیار پایین که در غالب مواقع می توانیم از عبارت تحصیل تقریبا رایگان در اسپانیا برای مورد خطاب قرار دادن این کشور از بٌعد مالی، استفاده کنیم. شرایط آب و هوایی بسیار مطلوب اسپانیا هم تقریبا یکی از دلایل بسیرا مهم انتخاب این کشور است، که برای ما ایرانی ها حائز اهمیت بوده و در کنار این موضوع می توانیم به فرهنگ اسپانیا اشاره کنیم که تقریبا هر ایرانی، می تواند در این کشور به راحتی زندگی کند و ارتباطات خوبی با افراد جامعه این کشور بگیرد.

خبر نسبتا جالبی که درباره اسپانیا نظر هر فردی را جلب می کند این است که در سپتامبر سال 2021 شاهد این موضوع خواهیم بود که تعداد روزهای کاری در اسپانیا، برای برخی از شرکت های داوطلب در این برنامه به 4 روز در هفته خواهد رسید، به این معنا که فرد تنها 32 ساعت در هفته به کار کردن خواهد پرداخت و این موضوع به خودی خود، سطح رضایت اجتماعی مردم اسپانیا نسبت به زندگی را بالا خواهد برد. لذا شما هم می توانید به آینده و شرایط کاری بعد از تحصیل در اسپانیا امیدوار باشید!

و اما یکی دیگر از دلایل مهمی که باعث شده است متقاضیان تحصیل در اسپانیا بیشتر از پیش، این کشور را مقصد مطلوبی برای مهاجرت و تحصیل بدانند این است که در بسیاری از برنامه های تحصیلی این کشور، شما الزامی به ارائه مدرک زبان نخواهید داشت. البته این موضوع را در نظر بگیرید که دانش زبان برای مهاجرت به هر کشوری الزامی است ولی نباید فاصله بین دشوار بودن یادگیری زبان و دشوار بودن اخذ مدرک زبان را نادیده گرفت و این فاکتور اهمیت بسیار زیادی در کاهش زمان انتظار شما برای فراهم آوردن شرایط مهاجرت دارد.

در پایان باید به عنوان آخرین نکته، به این بپردازیم که برای تحصیل کشور اسپانیا بر خلاف بسیاری از کشورهای دیگر، شما زمان بیشتری برای اقدام کردن دارید، به عبارت دیگر می توان گفت که تقریبا تا چند ماه قبل از شروع هر ترم می توان برای ترم جاری اقدام کرد و البته این مساله درباره تحصیل در مقطع دکتری اسپانیا شرایط بهتری دارد و شما می توانید تقریبا در هر زمانی از سال به این کشور اعزام شوید.

همانطور که دیدید، یکی از مهم ترین دغدغه ها شرایط مالی برای تحصیل در اسپانیا مد نظر قرار می گیرد، مخصوصا در مقاطع لیسانس و فوق لیسانس، که در این راستا می توان تحصیل در آلمان را نسبت به اسپانیا برتری داد و دلیل این موضوع رایگان بودن تحصیل در این کشور است. با این حال می دانیم که تحصیل در کشورهایی مثل کانادا و استرالیا در کنار این مزیت که شما می توانید به زبان انگلیسی کار و تحصیل کنید، شما باید توانایی تامین هزینه های زندگی و تحصیل را نیز داشته باشید.

یکی دیگر از جالب ترین مقاصد تحصیلی برای دانشجویان ایرانی، کشور ایتالیا است که با استقبال چشم گیری از سوی دانشجویان ایرانی مواجه بوده است که شاید دلیل این موضوع، فاصله قابل قبول به ایران، پایین بودن سطح زبان مورد نیاز، امکان تحصیل به زبان انگلیسی و به ویژه استفاده از بورس استانی باشد.

جهت به دست آوردن اطلاعات بیشتر و آگاهی از جدیدترین شرایط تحصیل در اروپا، امریکا و تحصیل در کانادا  می توانید با موسسه دانش گستر کوه نور در تماس باشید.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید

مطالب پیشنهادی