کرونا، آنلاین شدن آموزش و رشد پلتفرم‌های ایرانی

کرونا، آنلاین شدن آموزش و رشد پلتفرم‌های ایرانی

کرونا، آنلاین شدن آموزش و رشد پلتفرم‌های ایرانی

سلب مسئولیت: دیجیاتو صرفا نمایش‌دهنده این متن تبلیغاتی است و تحریریه مسئولیتی درباره محتوای آن ندارد.

با «الوکام» همه امکانات یک سامانه آموزش آنلاین ایرانی در اختیار شماست

شکی نیست که پاندمی کرونا تمام ابعاد زندگی بشر را دگرگون کرد. که آموزش یکی از ابعاد آن بود؛ مدارس، دانشگاه‌ها و مراکز آموزش آزاد همگی تا مدتی تعطیل شدند تا وضعیت مشخص شود اما به زودی معلوم شد که این مهمان ناخوانده قصد رفتن ندارد و باید برای زندگی کردن با این شرایط سخت فعلی، فکری کرد.

به سرعت برای آموزش مدارس و دانشگاه‌ها تمهیداتی اندیشیده شد؛ اپلیکیشن شاد و بسترهای آموزش آنلاین نمونه‌هایی از تلاش برای آموزش برخط بودند که از همان ابتدای کار خود با انتقادات بسیاری مواجه شدند. در این میان نیاز جدی برای پلتفرم‌هایی که آموزش برخط را میسر و تسهیل کنند، بیشتر از هر وقت دیگری احساس می‌شود.

با الوکام گفت‌وگو را آغاز کنید

«الوکام» یا Alo Communication که به معنی آغاز گفت‌وگو است، پلتفرمی است که این وظیفه مهم را در وضعیت کنونی بردوش دارد. ایده طراحی و اجرای این سامانه که قابلیت ارتباط تصویری و صوتی را دارد از سال ۱۳۹۵ در گروه نرم‌افزاری کاوانو شکل گرفت. تیم حرفه‌ای کاوانو، در مدت دو سال، تحقیقات مختلفی انجام داد و روش‌های اجرا و مشکلات موجود در برنامه‌های مشابه خارجی را به طور کامل بررسی کرد تا از ابتدای سال ۱۳۹۹ الوکام پا به مرحله عملیاتی گذاشت.

حالا تفاوتی ندارد معلم و دانش آموز باشید، مجموعه دانشگاهی یا دانشجو یا قصد داشته باشید کلاس و کارگاهی برگزار کنید؛ به راحتی و بدون نیاز به نصب هیچ اپلیکیشنی تنها از طریق یک لینک با هر دستگاهی که باشید، پس از ثبت‌نام در سایت، با پرداخت یک تعرفه ماهیانه می‌توانید از خدمات این مجموعه در برگزاری کلاس‌های خود کمک بگیرید.

همه خدمات یک سامانه برخط ایرانی

در وضعیت پاندمی فعلی که همه دنیا برای آموزش دست به دامان اینترنت شده اند، حضور کمرنگ سامانه‌های ایرانی که بتوانند به تمام نیازهای کاربران پاسخ بدهند، حس می‌شد. حالا الوکام با حضور خود قرار است بخش زیادی از این جای خالی را تکمیل کند.

ارتباط صوتی و تصویری معلم و دانش آموز، امکان حضور غیاب، گفت‌و گو (چت) در زمان کلاس، دست بلند کردن برای اجازه صحبت، اشتراک‌گذاری صفحه نمایش، امکان آپلود فایل، تخته سیاه برای یادداشت و رسم اشکال هندسی با قلم نوری و... همه از امکانات این سامانه هستند.

میزان استفاده از حجم اینترنت و عملکرد سامانه آموزش در صورت کندی اینترنت یکی از دغدغه‌های همیشگی کاربران این مجموعه‌هاست و جالب است بدانید این سامانه به صورت هوشمند و با توجه به سرعت اینترنت شما کیفیت تصویر را کاهش می‌دهد تا ارتباط شما با اختلال کمتری مواجه شده و اینترنت کمتری هم مصرف کنید.

این سامانه برای پرداخت هزینه‌های ارائه خدمات خود هم آپشن‌های متفاوتی را به کاربران ارائه می‌دهد. برای استفاده از خدمات الوکام با در نظر گرفتن موضوعاتی مانند تعداد نفراتی که در کلاس حاضرند و تعداد کلاس‌ها هزینه‌‎های مختلفی را پرداخت می‌کنند.

در پایان باید به این موضوع اشاره کرد که پاندمی کرونا هرچند ناخوشایند، سبب شد تا نوع جدیدی از زندگی را تجربه کنیم، کارها را به شیوه‌ای جدید انجام دهیم و سبک زندگی‌مان شکل جدیدی به خود بگیرد. آنلاین شدن آموزش در دنیا در یک سال گذشته، باعث شد تا این موضوع به طور جدی مطرح شود که حتی در دنیای پساکرونا آموزش مجازی و کلاس آنلاین را می‌توان به صورت یک احتمال جدی و موثر بررسی کرد و همین مسئله ما را ملزم می‌کند تا نگاهی ویژه به سامانه‌های آموزش مجازی داخلی مانند الوکام داشته باشیم.

نظرات ۰

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟ ورود با گوگل

Digiato

ورود با گوگل