همه چیز درباره آیفون 13
شروع فروش آنلاین از طریق سایت بهتر است یا اینستاگرام

شروع فروش آنلاین از طریق سایت بهتر است یا اینستاگرام

سلب مسئولیت: دیجیاتو صرفا نمایش‌دهنده این متن تبلیغاتی است و تحریریه مسئولیتی درباره محتوای آن ندارد.

یکی از بزرگترین بحث‌هایی که در یک تیم بازاریابی اتفاق می افتد این است که آیا تلاش‌ برای فروش را باید روی وب سایت یک شرکت متمرکز کرد یا تمرکز برای فروش بر روی سایر رسانه‌های اجتماعی باشد.

هنگام بحث درباره وب سایت در مقابل رسانه‌های اجتماعی و چگونگی ارتباط آن با استراتژی کسب و کار شما، یک چیز واضح است: هیچ یک از آن‌ها را نباید نادیده گرفت یا از آن‌ها غفلت کرد.
همراه با گسترش بسیاری از شبکه‌های اجتماعی، بسیاری از صاحبان مشاغل به این فکر می‌کنند که آیا اصلاً لازم است اقدام به راه اندازی و طراحی سایت کنند و با یک وب سایت سر خود را شلوغ کنند.

مزایای حضور در شبکه های اجتماعی

یکی از اصلی ترین مزایای شبکه‌های اجتماعی رایگان بودن آن است. وقتی صحبت از بازاریابی تجارت شما می‌شود، رایگان همیشه خوب است. حتی اگر به برخی از تبلیغات پولی متوسل شوید، بازهم از لحاظ دسترسی و اثبات برند بازدهی خوبی را کسب می‌کنید.

اما این تنها مزایای استفاده از رسانه‌های اجتماعی برای تقویت حضور وب‌سایت شما نیست.

شما می‌توانید با مشارکت در شبکه‌های اجتماعی و بازخورد آن‌ها، رقابت در حوزه خود را بسنجید و از آنچه مخاطبان به شما انتقال می‌دهند، بینش بهتری کسب کنید. همچنین می‌توانید مشخص کنید که رقبا چگونه عمل می‌کنند و سریعاً حرکت کنید تا خلاء ایجاد شده را پر کنید.

اما، هنگامی که مخاطبان خود را در مورد تجارت خود هیجان زده کردید، آن‌ها همچنان به یک بستر برای مشاهده و خرید کالاها نیاز دارند. در واقع، اگر شما برای ایجاد اعتماد و خدمات به مشتری بدون یک وب سایت، یک کسب و کار یا محصولی را تبلیغ کنید مشکوک خواهید بود.

چرا هنوز به یک وب سایت نیاز دارید؟

اگرچه حضور در شبکه‌های اجتماعی در عصر اطلاعات ضروری است، اما هنوز هم نمی تواند جایگزین یک وب سایت خوش ساخت و کاربرپسند شود. شبکه‌های اجتماعی ممکن است باعث آگاهی شوند، اما هنگامی که رسانه‌های اجتماعی شما را به سمت وب سایت شما سوق می دهد، برای تغذیه بازدید کنندگان خود به چیزی اساسی‌تر نیاز دارید.

مصرف کنندگان انتظار دارند که حتی شرکت های تولید آجر و ملات نیز بستری داشته باشند که بتوانند برای کسب اطلاعات بیشتر به آن مراجعه کنند. در واقع، بیش از ۸۰٪ از مشتریان بالقوه قبل از اولین تماس خود از طریق وب سایت در یک کار تجاری مشورت می کنند.

اگر وبسایت شما کافی نباشد، ۸۸ درصد مخاطبان بعید است به وب سایتی که دارای مشکل است برگردند، صرف نظر از اینکه از بازدید کانال تلگرام یا صفحه اینستاگرام شما لذت می برند.

برای اینکه بتوانید هزینه اولیه را پرداخت کنید و پیگیری کنید، اطمینان حاصل کنید که بهترین وب سایت ممکن را که بودجه شما از پس آن برمی آید، ایجاد کرده اید.

این نکته را هم در نظر داشته باشید تنها داشتن یک وب سایت به تنهایی کافی نیست و برای موفقیت در کسب و کار آنلاین خود باید از یک سری شاخص و KPI برای در نظر گرفتن کیفیت کار خود بهره ببرید تا با اندازه گیری آن ها در فواصل زمانی مختلف بتوانید رشد کسب و کار و وب سایت خود را اندازه بگیرید. جهت مطالعه بیشتر در مورد شاخص های کلیدی عملکرد یک سایت فروشگاهی اینجا را کلیک کنید

میزبانی قابل اطمینان را انتخاب کنید

قبل از شروع به ساختن وب سایت خود، به یک بستر برای میزبانی وب و ذخیره تمام پرونده های خود نیاز دارید. اگر وب سایت معتبری می‌خواهید که با شما رشد کند، از خدمات میزبانی رایگان و حتی میزبان های مشترک خودداری کنید. بعضی از خدمات رایگان با چسباندن تبلیغات آزار دهنده به صفحات شما یا فروش اطلاعات شما به تبلیغ دهندگان، درآمد کسب می کنند و میزبان های مشترک دارای مشکلاتی در مورد زمان، سرعت و قابلیت اطمینان هستند.

یک برنامه میزبانی مقرون به صرفه انتخاب کنید که تضمین عملکرد را به صورت کتبی ارائه دهد، خدمات انعطاف پذیر متناسب با بازدید مورد انتظار و رشد آینده شما را ارائه دهد و دارای مکان های سرور مختلف و نزدیک باشد.

سرعت بارگذاری سایت شما یکی از مهمترین عواملی است که باید هنگام انتخاب ارائه دهنده میزبانی در نظر بگیرید.

تحقیقات نشان می دهد که زمان بارگذاری به میزان زیادی بر درآمد و ویترین فروشگاه های دیجیتال تأثیر می گذارد. حفظ زمان بارگیری کمتر از ۵ ثانیه برای مشاغل دیجیتال ضروری است.

بهترین روشهای طراحی و سئو را دنبال کنید

پس از برطرف شدن برنامه میزبانی خود، وب سایتی بسازید که از نظر طراحی ساده، کاربرپسند و کاربردی باشد. اگر وقت و تخصص کافی برای انجام کارهای سنگین را ندارید، می توانید از شرکت طراحی سایت زاوش کمک بگیرید و یا یک طراح وب حرفه ای برای ساخت سایت برای خود استخدام کنید. ما به شما این امکان را می دهیم که فردی در تیم خود دارای مهارت و ابزار لازم برای پیروی از بهترین روشهای فعلی و مراقبت از کلیه امور نگهداری از طرف ما باشد.

برای موبایل بهینه سازی کنید

دستگاه‌های تلفن همراه اکنون بیش از نیمی از کل استفاده از اینترنت جهانی را تشکیل می دهند. از هر ۱۰ نفر هشت نفر از نظرسنجی اظهار داشتند که دیگر صفحه‌ای را که روی دستگاه آن‌ها خوب کار نکند، مرور نمی کنند. علاوه بر این، ۸۸ درصد بازدید از یک فروشگاه آنلاین در طی ۲۴ ساعت جستجوی تلفن همراه اتفاق می افتد. این امر پاسخگویی و طراحی برای تلفن همراه را به یکی از مهمترین موارد در هنگام ساخت وب سایت تبدیل می کند.

هنگام طراحی وب سایت، ابتدا برای موبایل طراحی کنید. اگر صفحه ای در دستگاه تلفن همراه خوب به نظر برسد ، این صفحه به یک صفحه کاربردی زیبا و جذاب در هر دستگاه دیگری تبدیل می شود. طراحی برای رایانه شخصی هنگام مشاهده در صفحه نمایش گوشی های هوشمند لزوماً نتایج خوبی به شما نمی دهد. گوگل همچنین به همین دلیل ابتدا صفحات مربوط به تلفن همراه را مورد بررسی قرار می‌دهد.

یکی از اصلی ترین مواردی که الگوریتم های Google اندازه گیری می کنند، تجربه کاربر (UX) است. با ایجاد یک وب سایت جذاب و کاربردی برای بازدید از دوستان و مشتریان جدید خود و طراحی یک استراتژی گسترده و چند جانبه برای ارتقا آن، شما پایه و اساس تجربه ای با کیفیت را که مشتریان متبحر از مدرن انتظار دارند ایجاد می کنید.

شبکه های اجتماعی در مقابل وب سایت می توانند به یک سوال شبیه سوال اول مرغ بوده است یا تخم مرغ تبدیل شوند. در حالت ایده آل، فعالیت های شما در شبکه های اجتماعی فعالیت های تجاری شما را تقویت و حمایت می کند. اگر یک استراتژی بازاریابی قوی و قابل قبول می خواهید، جدا کردن یکی از دیگری دشوار است.

به جای فکر کردن به اینکه کدام یک از این‌ها بهترین است، به منظور افزایش آگاهی، تحکیم نام تجاری و همچنین ارائه خدمات به مخاطبان خو ، ضمن ایجاد اعتماد و اقتدار، از هر دو استفاده کنید.

افکار نهایی

دقیقاً مانند سرمایه گذاری، بازاریابی و تبلیغات در هنگام ایجاد تنوع بهترین کار را می کند. حضور رسانه های اجتماعی قوی، به آگاهی و معرفی برند شما کمک میکند و همینطور داشتن وبسایت به افزایش فروش شما منجر خواهد شد.

اما، اگر واقعاً می خواهید به مخاطبان خود خدمت کنید، به یک بستر بهینه و کاربرپسند نیاز دارید.

حضور وب‌سایت و دسترسی مخاطب به قابل اعتماد بودن و محتوای سازگار و با کیفیت شما بستگی دارد. فقط ۵ ثانیه طول می کشد تا یک بازدید کننده نظر خود را در مورد شرکت شما اعلام کند.

استراتژی های ایجاد محتوا و بازاریابی بخش مهم کسب و کار شما هستند، اما سایر عوامل نیاز به میزبانی قابل اعتماد دارند. سئو سایت خود را جدی بگیرید و با انتخاب بهترین نوع وب سایت و مدل کسب و کار خود، از زمان و عملکرد بالا اطمینان حاصل کنید.

نظرات ۰
وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato