ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

خرید رضایتبخش و فوری بیمه بدنه و بیمه ثالث ماشین
رپورتاژ آگهی

شرایط و قوانین خرید آسان و سریع بیمه خودرو : بیمه بدنه و بیمه شخص ثالث ماشین در ۱۴۰۰

بیمه شخص ثالث، مهم‌ترین بیمه در وسایل نقلیه موتوری است که معمولا در هنگام خرید هر خودرو توسط مالک، هزینه‌ای جداگانه باید برای آن پرداخت شود. این قانون از سال جدید با تغییراتی همراه شده ...

واحد تبلیغات
نوشته شده توسط واحد تبلیغات | ۲۱ مرداد ۱۴۰۰ | ۱۸:۰۰

سلب مسئولیت: دیجیاتو صرفا نمایش‌دهنده این متن تبلیغاتی است و تحریریه مسئولیتی درباره محتوای آن ندارد.

بیمه شخص ثالث، مهم‌ترین بیمه در وسایل نقلیه موتوری است که معمولا در هنگام خرید هر خودرو توسط مالک، هزینه‌ای جداگانه باید برای آن پرداخت شود. این قانون از سال جدید با تغییراتی همراه شده که این تغییرات، نگرانی‌هایی را در برخی افراد به وجود آورده و برخی بر این باور اند که با قوانین جدید، تخفیف بیمه کمتری شامل مالک خودرو می‌گردد. از نوع خودروی شما، سابقه رانندگی تا بودجه، تعدادی از فاکتورها وجود دارد که باید آنها را قبل از خرید بیمه نامه در نظر بگیرید. با استفاده از این معرفی بیمه شخص ثالث اتومبیل و همچنین بیمه بدنه ماشین، هرآنچه که باید بدانید را به شما معرفی می کنیم. در پایان این مطلب می توانید شرایط خرید بهترین بیمه شخص ثالث و بیمه بدنه را برای ماشین خود بدانید.

بیمه شخص ثالث اتومبیل چیست؟ چه پوشش‌هایی دارد؟

رانندگان موظف به تهیه بیمه شخص ثالث برای وسیله نقلیه‌ی خود از جمله اتومبیل و موتور هستند. بیمه شخص ثالث، بیمه ای اجباری برای تمام دارندگان وسایل نقلیه زمینی در برابر خسارات جانی و مالی وارد شده به اشخاص ثالث است.در بیمه شخص ثالث، مالک وسیله نقلیه شخص اول به شمار می آید، شخص ثانی شرکت بیمه است که متعهد به جبران هزینه ها طبق قرارداد است(که در بیمه نامه با عنوان بیمه‌گر درج می شود) و در نهایت شخص ثالث فرد زیان دیده در حوادث رانندگی است (که منظور غیر از راننده مقصر است).

 تمامی اشخاصی که در یک حادثه تصادف، زیان مالی و جانی می بینند، تحت پوشش بیمه شخص ثالث قرار گرفته و این بیمه هزینه های مربوط به درمان، فوت و خسارات وارد شده به اموال را جبران می کند. راننده مقصر هم می تواند از مزایای بیمه حوادث راننده که شاخه ای جدید از بیمه شخص ثالث به شمار می آید استفاده کند.

نحوه محاسبه قیمت بیمه شخص ثالث خودرو چگونه است؟

بیمه شخص ثالث خودرو در سال ۱۴۰۰ حدود دو میلیون و ۳۰۰ هزار تا سه میلیون تومان خرج روی دست مالکان می‌گذارد. البته اگر سابقه خوبی در خسارت نگرفتن از شرکت‌های بیمه دارید، خیالتان راحت‌تراست، چون به ازای هر سال مشمول تخفیف پنج درصدی خواهید شد. بیمه مرکزی برای سال 1400 حق بیمه شخص ثالث خودرو‌ها را ۳۷ درصد افزایش داده است. حالا باید برای خودرو‌های کمتر از چهار سیلندر دو میلیون و ۳۵۴ هزار تومان، پراید و پیکان دو میلیون و ۷۲۳ هزار تومان، خودرو‌های چهار سیلندر سه میلیون و ۱۴۰ هزار تومان و خودرو‌های بالای چهار سیلندر که اغلب وارداتی هستند، سه میلیون و ۴۷۳ هزار تومان حق بیمه بدهید.

برای رفع خسارات جانی و مالی اتومبیل، توصیه ما استعلام و خرید بیمه شخص ثالث ماشین و خودرو است.

در ادامه عوامل موثر در قیمت بیمه شخص ثالث اتومبیل را مورد بررسی قرار می‌دهیم:

کاربری خودرو:

کاربری خودرو نشان دهنده میزان احتمال ریسک بروز حادثه آن حین رانندگی است. خودروهایی نظیر تاکسی‌ها یا خودروهای آموزش رانندگی بیشتر در معرض حوادث رانندگی هستند و بیمه‌گزاران این خودروها، باید حق بیمه شخص ثالث بیشتری پرداخت کنند.

حق بیمه بالاتر تاکسی ها به دلیل کثرت و میزان ریسک بیشتر
حق بیمه بالاتر تاکسی ها به دلیل کثرت و میزان ریسک بیشتر

جریمه دیرکرد بیمه شخص ثالث

دیرکرد در تمدید بیمه شخص ثالث جریمه دیرکرد و افزایش قیمت بیمه شخص ثالث را در پی دارد. این خسارت دیرکرد به صورت روزشمار محاسبه شده و به حق بیمه با توجه به نوع خودرو افزوده می‌شود. جریمۀ دیرکرد بیمۀ شخص ثالث به ازای هر روز معادل تقسیم حق بیمۀ کامل بدون تخفیف یک سال خودرو بر تعداد متعارف روزهای سال یعنی ۳۶۵ است. علاوه بر این، بابت هر روز دیرکرد، باید جریمه بیمه شخص ثالث نیز به اضافه مبلغ یاد شده پرداخت شود که میزان آن سالانه توسط سازمان بیمه مرکزی اعلام می گردد.

میزان پوشش مالی و جانی بیمه ثالث

هر سال، کمترین و بیشترین میزان پوشش مالی بیمه های شخص ثالث ماشین از جانب بیمۀ مرکزی تعیین می گردد اما بیمه‌گزار می‌تواند با پرداخت حق بیمه بیشتر، پوشش مالی بیشتری دریافت کند.

این بیمه شامل پوشش ۱۶ میلیونی خسارت‌های مالی و ۴۸۰ میلیونی خسارت‌های بدنی می‌شود و اگر خواستید می‌توانید با پرداخت حق بیمه بیشتر، سقف پوشش خسارت‌های مالی را از ۱۶ میلیون تا ۳۲۰ میلیون تومان افزایش دهید.

تخفیف بیمه شخص ثالث (تخفیف عدم خسارت خودرو)

شرکت‌های بیمه به راننده‌های خوب تخفیف می‌دهند. به ازای هر یک سالی که سابقه بیمه شخص ثالث داشته باشید و از شرکت بیمه خسارت نگیرید، مشمول پنج درصد تخفیف عدم خسارت خواهید شد. شاید به نظرتان تخفیف قابل توجهی نباشد، اما بعد از پنج سال حق بیمه پرایدتان به جای دو میلیون و ۷۲۳ هزار تومان، با تخفیف ۲۵ درصدی، تنها دو میلیون و ۴۲ هزار تومان محاسبه خواهد شد.

طبق مصوبه هیئت وزیران، سابقه تخفیف بیمه نامه‌های وسایل نقلیه موتوری، متعلق به شخص راننده است و او می‌تواند هنگام فروش، این تخفیف را به خودرو دیگری که متعلق به خود یا خانواده و بستگان باشد، منتقل کند.

به این ترتیب، چه خودرو موردنظر صفر کیلومتر باشد و چه دست دوم، تخفیف عدم خسارت بیمه شخص ثالث به شکل انتقالی از خودرو قبلی محاسبه می‌گردد. این انتقال تخفیف در همان زمان انتقال مالکیت یا مدتی پس از آن، قابل انجام است و حتی اگر تا زمانی طولانی هم انجام نشود، در سوابق شخص بیمه شونده در بیمه مربوطه یا بیمه مرکزی، حفظ و ثبت خواهد شد.

انتقال تخفیف عدم خسارت بیمه شخص ثالث

بیمه بدنه اتومبیل و پوشش‌های آن: جلوگیری از خسارات خودروی مقصر

برخلاف بیمه شخص ثالث که یک بیمه ضروری برای هر وسیله نقلیه است، بیمه بدنه اجباری نبوده ولی داشتن آن برای هر وسیله نقلیه‌ای خالی از لطف نیست. این بیمه می‌تواند در شرایطی خاص ناجیِ وسایل نقلیه شما باشد!

بیمه گزار با پرداخت مبلغ مشخص حق ‌بیمه به شرکت بیمه‌گر و خرید بیمه بدنه ، وسیله‌نقلیه خود را در برابر خطرات و حوادث احتمالی خودرو بیمه می‌کند. شرکت بیمه‌گر، طبق این بیمه ماشین، درصورت بروزحادثه، خسارت وارده را براساس شرایط بیمه‌نامه پرداخت نماید.

به طورکلی خطرات تحت پوشش بیمه بدنه به دو دسته خطرات اصلی و فرعی تقسیم می‌شوند.

خطرات اصلی مانند:

 • سرقت کلی
 • خسارات وارده به خودرو حین نجات و انتقال خودرو
 • رخ دادن حادثه برای اتومبیل
 • رخ دادن حوادث آتش‌سوزی
 • انفجار
 • صاعقه به وسیله‌‌نقلیه بیمه‌شده
 • خسارت‌های وارده به لاستیک و چرخ‌ها

علاوه بر پوشش خطرات اصلی توسط بیمه‌بدنه، بیمه‌گذاران می‌توانند با پرداخت حق‌بیمه‌ی بیشتری به شرکت‌ بیمه، از پوشش‌های اضافی (خطرات فرعی) زیر  نیز بهره‌مند شوند.

جبران خسار‌ت‌ وسیله‌نقلیه در برابر حوادث طبیعی مانند سیل، زلزله و فوران آتش‌فشان و

 • سرقت لوازم و قطعات خودرو
 • پاشش رنگ و اسید بر روی خودرو
 • شکست شیشه
 • پرداخت هزینه ایاب‌وذهاب
 • نوسانات بازار
 • خسارات وارد شده بر بدنه خودرو بر اثر کشیده شدن میخ و یا اشیای نوک‌تیز
 • پوشش حذف فرانشیز
 • خسارت‌های وارد شده به خودرو خارج از مرز‌های کشور
 • خسارت‌های وارد شده بر بدنه خودرو بر اثر آزمایش سرعت و حمل مواد منفجره در زمره پوشش‌های اضافی بیمه بدنه لحاظ می‌شود.
پوشش سرقت خودرو با پرداخت حق بیمه بیشتر بیمه بدنه ماشین

محاسبه قیمت بیمه بدنه خودرو

مولفه‌های مختلفی نظیر مشخصات خودرو، پوشش‌های اضافی انتخابی و تخفیف‌‌های بیمه بدنه در تعیین نرخ حق بیمه بدنه ماشین نقش دارند که در زیر مورد بررسی قرار می‌دهیم:

 • با توجه به قیمت خودروی مورد نظر، مبلغ  حق بیمه بدنه تعیین می شود. این در حالی است که کاملا برخلاف بیمه بدنه، قیمت خودرو در بیمه شخص ثالث هیچ تأثیری روی مبلغ حق بیمه نامه ندارد.
 • در صورت انتخاب هر یک از پوشش‌های اضافی بیمه بدنه، مبلغی فراخور آن پوشش به قیمت حق بیمه بدنه خودرویتان افزوده می‌شود.
 • تخفیفات بیمه بدنه ماشین شامل: تخفیف‌های عدم خسارت، تخفیف خودروی صفر، تخفیف خرید نقدی، تخفیف ارزش خودرو هستند.

استعلام و خرید بیمه بدنه :  https://bimeh.com/carbody

چگونه بیمه خودرو بخریم؟

روش‌های مختلفی برای خرید انواع بیمه خودرو وجود دارد: خرید حضوری و خرید آنلاین بیمه‌نامه ماشین. با توجه به شرایط حاد کرونا، کاهش هزینه تردد و ترافیک و عدم نیاز به ماندن در صف‌های طولانی نمایندگی‌های بیمه، بیشتر افراد خرید اینترنتی بیمه را ترجیح می‌دهند.

حین گردآوری اطلاعات برای این مطلب، ما پی بردیم که بیمه دات کام، یکی از سامانه‌های معتبر و دارای مجوز بیمه مرکزی برای استعلام، مقایسه و خرید آنلاین انواع بیمه است. این سامانه بیمه‌های خودرو شامل بیمه بدنه ، بیمه شخص ثالث و سایر بیمه‌نامه‌ها را در بستر اینترنت ارائه می‌کند.

خرید انواع بیمه شخص ثالث و بیمه بدنه خودرو

شما به راحتی می‌توانید با مراجعه به سامانه https://bimeh.com/ به استعلام و مقایسه قیمت بیمه خودرو نظیر بیمه بدنه و بیمه ثالث در بین شرکت‌های مختلف بیمه‌گر پرداخته و خرید آنلاین بیمه خودرو را در کمترین زمان ممکن تجربه نمایید. بیمه شما در اسرع وقت صادر و برایتان رایگان ارسال خواهد شد.

برای اطلاعات بیشتر، می‌توانید از طریق درگاه‌های زیر با بیمه دات کام در ارتباط باشید:

آدرس: تهران، سعادت آباد، میدان فرهنگ، خیابان سرو شرقی،‌ پلاک ۱۷ طبقه ۶، واحد ۶

کدپستی:۱۹۹۸۶۵۳۷۴۰

پست الکترونیک: info@bimeh.com

شماره تماس: ۰۲۱۴۳۷۲۰

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مطالب پیشنهادی