ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

رپورتاژ آگهی

کالج بین المللی اویسینا – کالجی برجسته همراه با برنامه‌های آموزشی ویژه در قلب بوداپست

کالج بین المللی اویسینا با مجوز رسمی دولت مجارستان (شماره پروانه : OM-201799) و چندین نهاد معتبر بین المللی از جمله EDEXCEL, Pearson, FEDE, Cambridge Assessment و NCUK فعالیت می کند. کالج بین المللی اویسینا ...

واحد تبلیغات
نوشته شده توسط واحد تبلیغات | ۲۵ مرداد ۱۴۰۰ | ۱۸:۰۰

سلب مسئولیت: دیجیاتو صرفا نمایش‌دهنده این متن تبلیغاتی است و تحریریه مسئولیتی درباره محتوای آن ندارد.

کالج بین المللی اویسینا با مجوز رسمی دولت مجارستان (شماره پروانه : OM-201799) و چندین نهاد معتبر بین المللی از جمله EDEXCEL, Pearson, FEDE, Cambridge Assessment و NCUK فعالیت می کند.

کالج بین المللی اویسینا (AIC) در قلب بوداپست و نزدیک به دانشگاه های معتبری نظیر دانشگاه سملوایز، دانشگاه علوم اوتوش لورند (ELTE) ، دانشگاه کوروینیوس، دانشگاه اقتصاد و فناوری بوداپست و دانشگاه مدیریت دولتی واقع شده است.

AIC با نگرش دانشجو- محور برای آموزش علوم و زبان اهمیت ویژه ای قائل است و از خدمات بهترین اساتید بین المللی بهره می گیرد.

کالج در سال 2020-2021 بیست و پنجمین سالگرد تاسیس خود را جشن گرفته است. انگلیسی زبان اصلی تدریس در تمامی رشته ها می باشد و زبان های مجاری و آلمانی بعنوان زبان های دوم تدریس می شوند. همچنین AIC در نظر دارد در آینده ای نزدیک زبان های دیگری را همچون فرانسه و اسپانیایی جزء برنامه درسی خود قرار دهد.

همچنین AIC یک مرکز معتبر و مجوزدار بین المللی برای آموزش و برگزاری آزمون های بین المللی است که داوطلبان از طریق آن مدارک معتبری دریافت می کنند که ورود آنها به دانشگاه های برجسته مجارستان، دیگر کشورهای اروپا، انگلستان، آمریکا، استرالیا و نیوزیلند را ممکن می سازد. داشتن این مدارک به آنها جهت یافتن شغل های بهتر در آینده کمک می کند.

دوره های تحصیلی پس از دبیرستان در کالج بین المللی اویسینا

دوره های آموزشی پس از دبیرستان که عمدتا یک ساله و یا دو ساله هستند، برای آن دسته از داوطلبانی طراحی شده است که دارای مدرک دیپلم و یا لیسانس می باشند. هدف این دوره ها آماده سازی داوطلبان برای ورود به دانشگاه در رشته های بیزینس، علوم پایه، مهندسی و رشته های پزشکی می باشد. همچنین داوطلبانی که قصد ادامه تحصیل در دانشگاه های کشور آلمان و یا دانشگاه های کشورهای انگلیسی زبان را دارند، جهت تقویت دانش زبانی خود می توانند در دوره های منحصرا زبان انگلیسی و یا آلمانی شرکت کنند.

دوره IFY - NCUK:

این دوره آموزشی که تحت نظارت مستقیم NCUK انگلستان می باشد، برای داوطلبانی طراحی شده است که قصد ادامه تحصیل در یکی از دانشگاه های معتبر انگلستان، آمریکا، کانادا، استرالیا و یا نیوزیلند را دارند.

 کالج بین المللی اویسینا یک مرکز آموزشی تایید شده توسط NCUK برای برگزاری این دوره ها می باشد.

در این دوره آکادمیک، دانشجو ابتدا یک سال تحصیلی را در بوداپست و در کالج بین المللی اویسینا می گذراند. دانشجو در این سال می بایست چهار واحد درسی شامل یک واحد زبان تخصصی (EAP) و سه واحد درسی براساس رشته تحصیلی (پزشکی، علوم پایه، مهندسی، بیزینس، هنر) را با موفقیت بگذراند و سپس برای ادامه تحصیل به یکی از دانشگاه های NCUK منتقل می شود. بدیهی است که این یک سال جزو سال های تحصیل وی محسوب می شود، در نتیجه برای دریافت مدرک کارشناسی فقط نیاز است که دانشجو سه سال دیگر (به جای چهار سال) را در دانشگاه مورد نظر خود بگذراند. مزیت گذراندن این دوره رسمی در کالج این است که دانشجو یکسال از تحصیلاتش را طبق استانداردهای دانشگاه های انگلستان ولی با هزینه ای کمتر در مجارستان سپری خواهد کرد.

NCUK پذیرش داوطلب در یکی از دانشگاه های عضو این مجموعه و همچنین دریافت ویزای ایشان از انگلستان را ضمانت می کند. به این معنی که، 90% داوطلبان در دانشگاه انتخاب اول خود از مجموعه دانشگاه های NCUK پذیرفته می شوند، با این حال اگر به هر دلیلی داوطلبی نتواند در دانشگاه انتخاب اول خود پذیرفته شود، NCUK این ضمانت را می دهد که براساس شرایط وی مناسب ترین دانشگاه را به او پیشنهاد دهد.

دانشجویان می توانند یکی از دوره های بیزینس، علوم پایه، پزشکی، مهندسی و یا هنر را براساس علاقه خود انتخاب کرده، دروس مربوط به آن را در سال اول در کالج گذرانده و سپس در دانشگاه منتخب خود ادامه تحصیل دهند.

از لحاظ مالی، AIC بورسیه تحصیلی و دیگر کمک های مالی را نیز در اختیار دانشجویان واجد شرایط قرار می دهد. همچنین بسیاری از دانشگاه های NCUK امکان استفاده از بورسیه تحصیلی را در سال های بعد برای دانشجویان واجد شرایط فراهم کرده اند.

۲)  دوره بیزینس (BFP):

دوره بیزینس یک دوره یک ساله پیش دانشگاهی است که شامل دروس پایه و زبان عمومی و تخصصی می باشد و داوطلبان را جهت ادامه تحصیل در رشته های مربوطه در دانشگاه های انگلیسی زبان کشور مجارستان و دیگر کشورهای اروپایی آماده میکند و مناسب افرادی است که می خواهند در یکی از رشته های بیزینس، اقتصاد، بانکداری، بازاریابی، روابط بین الملل، حقوق و دیجیتال مارکتینگ ادامه تحصیل دهند. گواهی پایان این دوره ارتباطی به تحصیلات دبیرستان ندارد و منجر به دریافت دیپلم یا مدرک معادل آن نمی گردد. 

۳) دوره زبان انگلیسی (EFP):

دوره زبان انگلیسی یک دوره یک ساله پیش دانشگاهی با تمرکز بر زبان عمومی و زبان تخصصی آکادمیک است و مناسب داوطلبانی می باشد که قصد ادامه تحصیل یا کار در یکی از کشورهای انگلیسی زبان را دارند. تمام سرفصل دروس در این دوره مطابق CEFR (چارچوب اروپایی مشترک مرجع برای زبان‌ها) می باشد که دانشجویان را برای چهار مهارت خواندن، نوشتن، گوش کردن و صحبت کردن آماده می کنند. همچنین در صورت درخواست، داوطلبان می توانند تقاضای کلاس های فوق برنامه برای آمادگی آزمون های بین المللی نظیر IELTS یا FEDE نمایند. گواهی پایان این دوره ارتباطی به تحصیلات دبیرستان ندارد و منجر به دریافت دیپلم یا مدرک معادل آن نمی گردد. 

۴) دوره زبان آلمانی (GFP):

دوره زبان آلمانی یک دوره یک ساله پیش دانشگاهی مناسب داوطلبانی می باشد که قصد ادامه تحصیل یا کار در یکی از کشورهای آلمانی زبان نظیر آلمان، اتریش یا سوئیس را دارند. داوطلبان نیازی به داشتن دانش زبان آلمانی قبل از تقاضای ثبت نام در این دوره را ندارند. پس از اتمام دوره با دانش کسب شده در این کلاس ها، دانشجویان می توانند برای دانشگاه های آلمانی زبان و یا برای موقعیت های شغلی در این کشورها اقدام نمایند. گواهی پایان این دوره ارتباطی به تحصیلات دبیرستان ندارد و منجر به دریافت دیپلم یا مدرک معادل آن نمی گردد. 

۵) دوره فنی مهندسی (TFP):

دوره فنی مهندسی دوره ای یک ساله پیش دانشگاهی مناسب داوطلبانی است که قصد ادامه تحصیل در یکی از رشته های مهندسی در دانشگاه های مجارستان و دیگر کشورهای اروپایی را دارند. دروس این دوره شامل فیزیک، ریاضی، زبان عمومی، زبان تخصصی و انفورماتیک می باشد. گواهی پایان این دوره ارتباطی به تحصیلات دبیرستان ندارد و منجر به دریافت دیپلم یا مدرک معادل آن نمی گردد. 

۶) دوره های FEDE :

AIC همانند بسیاری از نهادهای بین المللی، افتخار همکاری با سازمان FEDE یا Federation for EDucation in Europe را دارد و به عنوان یکی از اعضای معتبر این مجمع در مجارستان به ارائه دوره های آموزشی اقدام می نماید. FEDE یک سازمان غیردولتی و موسسه ای فراملی است که در شورای اروپا (Council of Europe) و La Francophonie حضور دارد. FEDE شبکه ای بین المللی است که بیش از 500 موسسه آموزش عالی و فنی حرفه ای را گرد هم آورده است. مراکز آموزشی عضو FEDE همگی نگرشی واحد به ارتقاء سطح علمی و آکادمیک، ابتکار در آموزش، تحقیقات و پذیرش یافته های جدید دارند. 

دوره کارشناسی و کارشناسی ارشد FEDE گذرنامه ای برای آینده شغلی مهیج و حضور در یک شبکه حرفه ای بین المللی به ویژه در اروپا است. آموزش به زبان انگلیسی می باشد و در کنار زبان انگلیسی، داوطلبان همزمان می توانند زبان دومی یا حتی زبان سومی را برای فراگیری انتخاب کنند. پس از اتمام موفقیت آمیز دوره، داوطلبان از شانس بسیار زیادی برای موقعیت های شغلی مربوط به IT  و هتلداری- توریسم برخوردار خواهند بود.

۷)  دوره پری مدیکال یا آمادگی دوره های پزشکی (AMFP)

دوره AMFP یک دوره یک ساله پیش دانشگاهی مناسب داوطلبانی است که قصد ادامه تحصیل در رشته های پزشکی در دانشگاه های کشور مجارستان و دیگر کشورهای اروپایی دارند. این دوره شامل درس های پایه رشته پزشکی به ویژه واحدهای دو سال نخست دانشگاه می باشد. آموزش زبان عمومی و تخصصی نیز در این دوره در نظر گرفته شده است.

با توجه به آمار سال های گذشته، هم اکنون دانشجویان دوره AMFP در بین دانشجویان و یا فارغ التحصیلان برترین دانشگاه های پزشکی اروپا و دیگر کشورها می باشند. طبق آمار موجود، تقریبا 90% فارغ التحصیلان ما از این دوره در دانشگاه ها پذیرفته شده اند.

برای داوطلبانی که در زبان انگلیسی و علوم پایه از دانش بالا برخوردار هستند و نیز داوطلبانی که دارای دیپلم IB و A-Level  می باشند، امکان گذراندن دوره کوتاه تر از یکسال نیز وجود دارد.

این دوره مخصوص داوطلبانی است که علاقمند به ادامه تحصیل در رشته های پزشکی، دندانپزشکی، داروسازی، دامپزشکی، پرستاری، فیزیوتراپی، علوم زیست - پزشکی و مولکولی می باشند.

ارتباط با ما

جهت آگاهی از فرصت های ویژه تحصیل در اروپا می توانید از وبسایت کالج بین المللی اویسینا  دیدن فرمایید.

همینطور شما می توانید از طریق ایمیل و تلفن زیر مستقیماً با بخش پذیرش کالج در بوداپست و تهران تماس بگیرید.

آدرس ایمیل دپارتمان پذیرش admission@avicenna.hu 

شماره تلفن دپارتمان پذیرش در بوداپست

۳۶-۳۰-۸۲۳-۷۵-۹۲+

شماره تلفن دفتر تهران

۹۸-۲۱-۸۶۰۸۶۹۳۹+

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مطالب پیشنهادی